FIV 98

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Cris, cu siguranta au crescut ca nebunii . Cum iti simti ovarele? Tu din ziua a 6-a nu ai mai fost la control?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Monilandovarele le simt si cand dorm,sunt balonata si ma doare burta.La doctor am fost sambata si a zis ca merge totul bine sa incep injectile cu orgalutran si sa vin joi.
Tu cand o sa afli cand incepi?

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Galuscutaasa credeam si eu ca atunci cand oi vrea vine BB imediat. Eu credeam ca nu fac ca nu vreau, ba ca ma feresc, ba ca nu am gasit pe cineva demn de copilul meu, si cand gasi imi dadu interdictie sefu' ca cica sa pun firma pe picioare si am pus-o, dar m-am pus pe mine la nebuni. Ca si eu tot asa patesc de cateva zile incoace. Din toata chestia asta sper sa se aleaga ceva bun (pana la BB) adica sa slabesc vreo cateva kg d suparare....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Am mai facut si eu un pas azi....am povestit detaliat cu d-na Matei, am primit lista de analize ( aproximativ aceeasi cu cea de la Giuly) si cat mai curand am sa fac analizele ( cateva le am deja )...am plecat optimista, increzatoare si plina de speranta....Dupa mine mai asteptau doua cupluri cu dosarelul tot pentru discutii premergatoare FIV-ului...Doamne ajuta pe toata lumea!

Maine am sa scriu ceva mai mult, acum sotiorul meu are de lucru la computer si ma bate la cap sa ii cedez locul...eh asa se fac banii pt FIV...

O seara frumoasa tuturor!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Monica-Elenavarsta nu am de ce sa o ascund: 39! Sa vezi cand oi schimba preficul....
Sheritamultumesc de complimente, dar batrana sunt caci organismul nu vrea sa mai produca sau sa se reproduca, iar sexi nu ma mai simt cu atatea kg in plus dupa tot felul de tratamente si stimulari, deci am mai ramas doar blonda si nici asta nu e naturel. O fi bine o fi rau, nu stiu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

uitai sa mentionez ca daca nu-s prea deprimata (su deprimanta ca sa nu va deprim si pe voi) dupa discutia de maine cu Prof. meu, voi veni si eu vineri la intalneala. Si subscriu la nefumatoare, ca data trecuta ma stergeam la ochi si nu erau lacrimi de bucurie din nefericire....Asa ca daca vom fi in majoritate nu se va fuma la masa, ci afara...
Sheritatrebuie sa te lasi de fumat doar esti in plin tratament. Las ca vedeti ce perdaf va targ vineri.....
Joi, ma duc cu inima in dinti la Dr. Corina Neamtu la Dacia center...Poate ma intalnesc si cu Dr. Bucur si merg pe 2 fronturi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Am avut o discutie cu dr. si mi-a spus ca infectia nu ar trebui sa influenteze . El a sugerat sa fac inhibarea si inainte de a incepe stimularea sa faca o spermograma, pentru linistea tututor .
Asa ca sunt din nou .

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurabyby spune:

BUNA FETELOR !
NU AM MAI SCRIS PTR CA AM FOST FOARTE STRESATA DAR DE CITIT V/AM CITIT .
MAINE AM ET !
SPER SA FIE BINE !
CE IMI RECOMANDATI ?
CAT SA STAU IN PAT CE SA FAC SI CE SA NU FAC???
MULTUMESC
INTRADEVAR SFATURILE VOASTRE SUNT MAI BUNE DECAT ALE MEDICILOR
PUPICI SI BAFTA LA TOATA LUMEA !
NICOL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

NICOL bafta maine la ET. Stai cumintica in pat macar cateva zile dc nu poti mai mult si lasa stresul ca nu e bun fii optimista.Sa dea Dumnezeu sa deschizi sezonul de FIV-uri pe anul asta cu o super reusita.Iti tin pumnii.

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

quote:
Originally posted by betty78

zouzounaki am incercat sa completez la Reusita din prima dar subiectul este deja inchis.

betty78

betty tocmai am scris moderatoarei,daca se poate sa redeschida subiectul...daca da,atunci am sa-ti zic ca sa scrii neaparat despre frumoasa ta reusita din prima...
moniland sper sa reusesc sa dau jos cele 10 kg...asa cum spunea teodoran inainte,nu e bine sa fie organismul slabit inainte de fiv...e adevarat..eu fac exact invers...fac in disperare gimnastica,ca sa-mi intaresc organismul,plus o alimentatie corecta si bogata in vitamine,nu fac decit sa intareasca organismul si sa elimine depozitul de toxine ,care a creeat grasimea...eu cel putin si pe perioada stimularii am sa continui gimnastica si acelasi program de alimentatie...aceasta este parerea mea personala...si sincer de cind am reinceput gimnastica si exercitiile de balet ma simt mult mai bine...pe de alta parte astept sa mi se regleze CM...de 6 luni vine tot aiurea...acum se vede ca intirzie din nou cam cu o saptamina...deci,daca luna viitoare imi vine la 28 de zile am sa incep stimularea,daca nu,poate am sa mai astept o luna...depinde de ce imi va zice medicul...si apropo de efectele secundare de dupa fiv,eu am avut muuulte...in primul rind kg in plus,apoi caderea parului in exces cel putin 2 luni,de am crezut ca am sa ramin cheala...apoi dereglarea ciclului,care a tinut aproape doua luni in continu,de mi=a sleit puterile,plus intirzierile sau venitul mai devreme..ceea ce continua si acum...si la mine inca ceva...am devenit mai irascibila..ciudat..de felul meu sint o persoana foarte calma,mereu cu zimbetul pe buze..dar dupa fiv parca mi=am pierdut din calm...nu stiu daca a patit altcineva la fel,dar mie din pacate mi se intimpla...si sa nu mai vorbim de balonarile exagerate din timpul stimularii si de durerile crunte de burta...asta este de domeniul trecutului si sper sa nu se mai repete...aaaa si inca ceva///medicul meu ginecolog mi-a propus mie si sotului o activitate sexuala cit mai deasa...pt ca stimuleaza foarte bine hormonii,plus ca este f sanatos, mai ales inainte de fiv...deci gagici spor la lucru...bafta tuturor aflate in pregatiri...sa auzim numai de bine..va pup pe toate


"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput