FIV 98

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Monica-Elena, eu am zis asa ca mie si dupa primul FIV mi-a cazut rau parul. Tie dupa cate luni de sarcina ti s-a regenerat ?




Andicu 15+
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Hei, unde-i intalneala? Ca vin si eu. Numai sa nu ma puneti sa fumez, ca abia m-am lasat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

hia ca poate vin si eu la intalnire....sa va povestesc din experienta mea...dra nu trebuie sa fumati deloc...

6+
http://bd.lilypie.com/qZ8Fp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Andicu cam din luna a sasea nu mi-a mai cazut , s-a indesit si s-a inegrit.

Eu am luat kg in plus dupa stimularea cu clostybergit si apoi dupa stimularea cu puregon. De la stimularea cu menogon la FIV chiar nu am luat absolut nimic in plus. Am luat 12 kg(dupa puregon) atunci si am intrat in sarcina deja cu 70 kg. Am luat in sarcina 10 kg si in primele 3 luni dupa am dat inapoi 20 kg si am ajuns la 60 kg pe care le mentin si acum.(are grija Mihnea sa ma mentina in forma la cate nebunii face)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

De la serie: i-mi vine sa plec in lume...am intrat si eu sa ma descarc .Voua nu vi se intampla sa va treziti noaptea transpirate si speriate cu gandul ca n-o sa aveti niciodata un copilas? eu in ultima perioada am tot mai des aceste crize...nu mai stiu ce sa ma fac,nu pot sa dorm si am minute in care i-mi vine sa urlu .Cred ca incep sa ma lase nervii si rabdarea,tot mai multe intrebari fara raspuns se invart in capul meu si n-am cui sa le spun .N-am crezut niciodata ca voi intampina atatea greutati pentru a avea un bebic ca doar asa se zice ca e cel mai usor de facut ,nu?(si la mine s-a intamplat dar cand nu am vrut din pacate).Scuze daca sunt off-topic dar am simtit nevoia a spun cuiva asta .


galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

CRIS86, ADHNANA, LIANA haideti fetelor nici o veste buna? Cum stati cu productia?Eu sunt in a doua zi de stimulare saptamana viit voi veni cu noutati se pare ca sunt ultima dintre fivoase de ianuarie-februarie.
Care dintre voi ati luat acid folic inainte de fiv?Stiti ceva are vreun efect negativ asupra productiei?

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Galuscuto, pai nu te pregatesti de vizita in Austria la doctor? Lasa-te pe mana lui si vezi ce zice si ce-ti recomanda, si te tii pe ce spune el: FIV sau altceva.
Singura nu poti duce crucea, si nici nu-i vina ta, lasa-le in seama doctorului ca stie el mai bine decat noi. Apoi basti la FIV, pana la urma el este lozul castigator. Chiar daca tragem de cateva ori pana-l nimerim, nu-i nimic, mergem mai departe. Acu ce sa facem, sa ne dam cu capul de pereti? Nici daca mi-l sparg nu vine bebeul, asa ca-l las acolo pe umeri si ma duc si plang pe umarul lui Marinescovici si ce zice 'mnealui, asa fac. Iar la plecare urla odata Fraila Geta de-mi vine iar pofta de viata si de ziua de afara.

Acidul folic este indicat inainte de FIV si nu are nici un efect asupra productiei.

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

madalina, e recomandat un supliment de acid folic (1 tb/zi). Surplusul din organism oricum se elimina.
Nu strica deloc productia. Iti doresc o productie mare.

galuscuta, lasa ca vin si zile mai bune. Ce sa facem daca avem noi ghinionul de a nu avea copilasi? INCA. Capul sus si nu te mai gandi atata la ei. Vor venii cu siguranta. Poate acum , poate data viitoare, poate peste un an, doi, dar vor veni si la noi. Traieste-ti viata ca merita traita. Nu te descuraja. Uite o caci in curand va fii primavara. Si stii si tu ca primavara se numara bobocii.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Eu tot mai tare tind spre gasca de februarie-martie. Astept totusi discutia tel cu dr.
Iar copilasul va fi in zodia sagetatorului. Se zice ca in 2007 soarele fiind in sagetator, copii nascuti in aceasta zodie vor fii cei mai tari din parcare.

Crinuta, drum bun si sa te intorci cu vesti super bune .

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Madalina28 eu maine fac 10 zile de stimulare (vai de burta mea)si joi ma duc la eco sa vedem cat au crescut cei 10 foliculi.
Daca totul este OK vineri fac punctia.
Bafta la productie

cristina

Mergi la inceput