FIV 98

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Avalon, Monicain primul rand va admir la ce ore va treziti!Eu una nu mai servesc de mult orle astea ca le-am servit destul in tinerete.
Cria86am renuntat la dr. Bucur mai mult din cauza de procedura la Giulesti si vazand ca nu se da de cap problemei mele de a nu raspunde suficient la tratamentul de stimulare. Fiind si mai batrana zic eu trebuia sa se incerce din start altceva decat se dadea la toata lumea in bloc. Si eu am facut prima data acelasi tratament ca si tine, de aceea ti-am spus ca dupa tratament esti la Dr. Bucur. Numai ea merge pe aceasta schema. Dar asta nu inseamna ca tie nu o sa-ti fie bine. Deja ai o supre productie, nici f. multi, ceea ce inseamna ca o sa fie mai de calitate.Dr. e intr-adevar o dulce, cam repezita (dar oricum la Giuli ai timpul limita de 5 min. pt. consultatie!) iar pe parcursul sarcinii este OK. Eu am vrut si o alta parere de la cineva mai cu experienta, doar atat!Cine stie daca nici aici nu va merge in final ma voi reintoarce, dar atunci vom negocia tratamentul (cum mai spunea cineva pe aici) ca acum am mai capatat experienta!Oricum la capitolul Reusitele dr. Bucur nu prea a scris nimeni, desi de paciente nu duce lipsa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Avalon, inca nu stiu ce sa fac. E vorba de infectia asta a sotului meu. Nu stiu cat de mult afecteaza. Ma gandesc sa mai aman o luna dar nu stiu daca merita si daca e suficient. Rezultatul analizei il va avea in 22 ian, iar eu in 18 ar trebui sa incep inhibarea. Habar nu am ce sa fac.
Eu, in urma FIV-ului am ramas cu cateva kg in plus pe care am reusit sa le dau jos inainte de sarbatori. Acum insa le-am pus inapoi . Alte urme nu am, din fericire.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Neata gagici!

Se apropie sfarsitul saptamanii, asa ca ce ziceti de o intalneala pe vineri la un cico si-o ? Mi-e o foame... Va bagati?
Andrada e in capul listei deja. Hus next? La Ioana sarbatorim, normal.
Oana ne va da vesti importante, si anume ce a hatarat Maria-Ei. Sper sa vina !
Avalon, si eu am ramas cu dureri de sani, am inteles ca multe persoane raman cateva luni bune pana trece efectul, iar acum la diphe iar m-a luat, asa ca nu-i mai bag in seama. Un control medical nu strica niciodata insa, asa ca io zic sa vii vineri sa te controlam noi si sa dam verdictul, suntem mai destepte decat trei doctori la un loc!

Stuart, stii persoane care au luat Herbal Support?? Suna frumos ce spun ei, sa fie si in practica insa.

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

...ce liniste pe aici! Fetele in focuri nu mai intrati la raport?...eu va tin pumnii in continuare!
Sheri si MOana sunte-ti mortale, va multumesc ca datorita voua am reusit sa ma mai detasez putin de stare de tristete cara ma cuprins !...pe 13.01 fina mea a pierdut o sarcina gemelara la 6 luni, vestea asta ma dat peste cap si ma gandesc daca undeva acolo sus exista intradevar cineva!Este asa nedrept...nu vreau sa va intristez si pe voi dar pur si simplu ma depaseste situatia!

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Kitta dar cati ani ai de zici ca esti batrana? Eu una nu le-am avut niciodata cu somnul si vad ca si baiatul meu seamana cu mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Shery, draga mea, fac tot posibilul sa vin la un ceai de iasomie si ceva bun de papi, yammy! intr-o asa companie de fete frumoase... socializam, punem tara la cale, asa intre noi, fetele. Vad ca dintre toate cele care faceati hei-rup cu laparo am ramas numai eu, ca ati dat bir cu fugitii, indeciselor! Asta este, eu o s-o fac si o sa-mi trag cu ocazia asta si un cercel in buric si un tatuaj pe , poate asa ma place barza si pe mine!
Multumesc pt raspunsuri, mi-a trecut 'junghiul'... uf cred ca sunt putin ipohondra, imi trebuie urgent un control la scufita!
Moni, eu zic sa mai astepti o luna ca sa aiba sotiorul o sperma mai buna, neinfluentata de antibiotice, stii ce emotii ai avut data trecuta cand ii fugarea doctorul... ca la tine stiu sigur ca totul va fi super oricum si peste o luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

KITTA eu am vorbit cu destul de multe paciente care au facut FIV cu ia si acum sunt insarcinate.Chiar sambata cand am fost la eco am vorbit cu o fericita care a ramas din prima.
Eu ma inteleg f.bine cu ea.
Vezi ca acum are cabinetul ei "DACIA MEDICAL CENTEL"acolo poti sa stai de vorba cu ea.













(


cristina ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Avalon, si eu am ramas cu cateva kg in plus si imi cadea parul mai rau in primele luni; chiar si acum in sarcina am patit la fel, desi se zice ca ar trebui sa fie invers. Cat despre durerea de sani, eu am avut o usoara mastoza dupa extrauterine si dupa primul FIV, pe care am reglat-o cu Mastodynon si Tinctura din muguri de zmeur.
Sfatul meu e sa faci un control ma gineco si daca-ti recomanda medicul si un eco mamar. Nu e problema, ca ecografia nu e invaziva ca mamografia! sper sa nu fie nimic serios! de obicei, nu e!

tuturor si succes fetelor in focuri! am vazut ca mai e loc la gravidutze destul si poate faceti din "Mamici de sep-oct 2007" subiect de FIV-oase, ca sunt deja vreo 4 reusite acolo! ce misto ar fi!



Andicu 14+
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Venim Andicule repejor, tine-ne loc te rog, sa fie cald cand venim! Gaurite, laparite, injectate, mai pe jos mai pe langa pereti, ca ostenii din batalie, dar ajungem, sa ne faceti te rog focul in camera cea mare !

Avaloane, las' ca suntemm pe margine sa-ti tinem pumnii la laparo, ce sa-i faci daca intre a nu face si a face mai incolo inima la nu trage!

Mey sa stiti ca Kitta e o blonda sexoasa nu stiu ce tot are ea cu varsta, cred ca-i place sa exagereze. E tanara si plina de viata, la multi folicula data viitoare !

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Andicu in sarcina de obicei cade parul in primele luni mai ales daca stai la pat.dar cu vitamine(materna0 si o alimentatie corespunzatoare trec toate. Mie una mi s-a indesit si s-a inegrit parul din castaniu s-a facut negru, ca Mihnea sa iasa roscatel

Mergi la inceput