FIV 98

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Cris, Adhnana, pumnii mei stau stransi pentru voi azi la punctie. Sa de DD ca dr. sa culeaga multe ovocite de calitate si sa gaseasca si iuti ca sa le fecundeze.
Astept vesti.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Ella, eu am facut toate analizele inainte, apoi am fost la Cocei pt spermograma si apoi la Marinescu cu dosarul complet, dosar care a primit numar de inregistrare in aceeasi zi. Mai fusesem o singura data la Marinescu la cabinetul lui, dar atunci nu mi-a recomandat FIV. Abia dupa spermograma la Cocei am primit indicatie clara de FIV.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Ella, si eu m-am dus cu analizele facute, numai ca eu am mai trebuit sa le repet pe unele.Apoi cand le-am avut pe toate gata m-am dus si mi-am facut dosarul in aceeasi zi in care am avut consultatia la Dr.M si el mi-a recomandat repetarea histeroscopiei.Acum astept sa-mi vina armata rosie ca sa ma pot programa la histreo si sa incep dupa aia tratamentul.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

ELLA si eu am facut analizele tot inainte de a-mi face dosarul pt FIV. Am intrebat in stanga si-n dreapta cam ce ar trebui si le-am facut cand am ajuns la dr.BM a fost mirat ca le facusem pe toate.Multa bafta in continuare.
Am si eu o intrebare va tot aud vorbind de embriolog adica de dr.COCEI pe mine nu m-a intrebat nimeni la GIULESTI cu ce dr.embriolog vreau sa fac.Este alegerea mea sau a lor?


MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Moniland, multumesc mult dar eu fac luni punctia , astazi este ultima zi de injectie (12),
Pussi, din pacate tot am pete de sange pe chilotei.
Stiti cumva in cat timp se reface endometru?


cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

sheri ce curajoasa esti ,te injectezi singurica....
voua vi s-a explicat cauza pentru oligoastenoteratospermie?
ati facut si analize genetice?
noua ni s-a cerut cariotipul
si as vrea sa te mai rog ceva,imi poti scrie ce schema de tratament faci?
nici nu vreau multe
mult succes fetelor care azi au punctia


"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Madalina, nu cred ca este alegerea noastra ci pur si simplu cum sunt de servici.O saptamana este dr. Cocei una dr. Dascalu, cel putin asa am inteles eu. Fetele care au facut deja fiv acolo poate ne dau mai multe informatii.Stii cand faci histeroscopia?
Cornelianeli, eu am facut analizele genetice(cariotpul) acum 3 ani, dar la Giulesti nimeni nu ma intrebat de ele.
Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

DANA P, cred ca ma confunzi cu MADALINA M,eu am facut histeroscopia sau mai bine zis histeroscopiile,acum sunt in ziua 5 de stimulare o sa fac FIV-ul sapt viitoare.Sunt un pic mai avansata decat voi.Nui mai fi speriata cu histeroscopia nu e dureroasa.

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Cris, ramane valabil pentru luni . La ultimul eco cat ti-a zis ca il ai? La ET trebuie sa fie > 9 mm. Nu stiu in cat timp se reface dar logica mea , imi spune ca in vreo 2-3 saptamani. Deci in ziua 1 a CM se elimina. In ziua 14 a CM esti la ovulatie si are loc fecundarea si embrionul se implanteaza apoi in 6-7 zile. Daca nu se implanteaza se elimina endometru in ziua 28 a CM. E un exemplu care sper sa fie si corect.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

m-am incurcat in Madaline. Am un examen azi si sunt vraiste,nu ca n-as fi in general asa,vorba lu'Lachi "senina si cretina" cred ca-mi pun semnatura asta.
In legatura cu histeroscopia, ma gandesc ca n-a murit nimeni din asta , doar n-oi fi eu prima, sau a fost cineva???

Dana
Poze

Mergi la inceput