FIV 98

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Moni stai calma..va fi bine ai sa vezi...

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Monica,sper sa fie bine pana la urma


cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Monica - ma gandesc la tine si iti tin pumnii sa iasa bine

Adhnana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Monicaeu zic ca gandesti bine esti pregatita pentru ambele variante. Nu te necaji ca nu te ajuta la nimic. In legatura cu raul pe care pot sa ti-l faca injectiile( eu nu stiu ca la Szeged nu se face asa inhibare lunga)nu cred ca are cu ce sa afecteze 4-5 daca vrei urmatoru sa-l faci peste 3 luni...altele fac FIv din 3 in 3 luni(de exemplu eu) asa ca dai bataie si moralul ridicat

Adhnanabafta la punctie maine iubito...sa fi calma, sa ai ovocite multe si de calitate, spermatozoizi veseli si vitezomani care sa prinda si ei ceva mainesa se fecundeze frumos...si endometru bun!!!

Cristu mai ai pete rosii pe chilotei??luni faci punctia??

Lianacred ca nu poate grasul nici sa iasa din casa ca tu esti calare pe calculator

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Am facut-o. Doamne Ajuta!

Adhnana, Cris, Liana, Pussi va multumesc

Cristinici tocmai am inceput

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Am ajuns acasica de o ora de la intalneala, dar eu nu poci neam sa pun geana pe geana, caci asa experienta traieste omu' de prea putine ori in viata, ca cea care-mi fu dat mie sa incerc pe pielea-mi.............. (pentru cunoscatori iconurile aistea sunt edificatoare...........)

Lume, lume zici ca le-ai mirosit pe toate pe lumea asta, dar cate surprize-surprize iti ofera clipa ce urmeaza.....

Dar sa va spui visul meu care nu ma lasa sa adorm: se facea ca pe la inceputurile mele pe meleagurile DC-ului aveam o prietena de suflet cum rar gasesti pe lumea asta. Cum vedeam numele (ca fatuca am vazut-o dupa multe clipe superbe petrecute in bezna acestei cai virtuale) acestui inger pazitor, cum se lumina fata mea si ieseau nene niste serate forumistice cand ne intalneam......
Pana intr-o zi, cand fata mea disparu de pe fata pamantului fara sa-mi lase nicio urma (o firimitura acolo) a existentei ei. Si-am cautat-o, si-am strigat-o, si m-am rugat la Doamne Doamne sa mi-o readuca in fata ochilor, pana in aceasta sfanta seara, cand imi aparu la intalneala. Dar cand imi aparu, se prezenta cu alt nume, al altei vechi cunostinte. Si sa vezi atunci neiculita lupta intre neuronii mei!!!!! Strigai toata seara, doar-doar m-oi trezi din acest vis, insa realitatea e realitate si tre' luata cum e ea.
Dar sa incalec pe-o sa si sa va spui ca AVALON A MEA e iubirea cea subit disparuta...........
Imi plac mie senzatiile tari, dar asta parca a intrecut salturile in gol cu parasuta.... Creierul meu a ajuns la sol acus, dar cred ca 3 zile si 3 nopti ii va lua sa ajunga la starea de normalitate.....
Carmen.citooooooo mai vreau astfel de senzatii!!!!!!!
La atatea experiente, parca incep sa ador infertilitatea, caci fara infertilitate n-as fi trait atatea suuuuuper senzatii!!!!

Cat despre intalneala, s-a lasat cu gravibiloane injectate pe mese (Lachi fiind manechinul), cu dezvaluiri mai ceva ca la DOSARELE X, cu vizionari de "gaurici", cu schimburi de tratamente de ultima generatie, iar in privinta timpului, cand sa zicem ca s-a scurs prima ora, ceasurile noastre indicau la unison 12 trecute fix din noapte.............

FRUMOS SI DE NEUITAT, MAI ALES PENTRU SUBSEMNATA!!!!!!

Pentru cine am fost indescifrabila, scuzele de rigoare, promit sa fie mai explicita pe viitor, insa la profunzimea sentimentelor mele din timpul si de dupa intalneala, am toate circumstantele pentru a fi iertata, zic iouuu.....

Cat despre CONCLUZIUNE: FIV LA MARINESCU, sper sa vrea si el.....
Numar de dosar am inca din vara, urmeaza sa ajung in ziua 1 si sa-mi intind covorul rosu in fata Domniei sale...... C-o zice FIV din ziua 2, c-o zice din ziua 21, c-o vrea omu' sa ma histeroscopeasca (are si el damblaua lui, dar sper sa-l conving sa sarim peste), om trai si om vedea, ca dupa ce am vazut-o pe AVALON in pielea prietenei mele de odinioara, deja totul mi se pare posibil........
Ce lectie, dom'le!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Bravos Oanapentru concluzione. Multa bafta si poate schimbam impresii cand ne-om face injectiile.

Fetelor dragi, m-am simtit f bine aseara, sunteti tonice si mi-am incarcat bateriile pentru marea incercare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Doamne, fetelor, m-ati corupt, am inceput sa umblu noaptea la 1 pe strazi! Pai cine era buna de agatat la semafor, faceau unii zambre si semne dintr-o masina alaturata in timp ce Dany pazea bine mancarica sa nu cada la demaraj...

Oana, nu pot sa uit fata ta suprinsa "dar tu semeni bine de tot cu...." Nici acum nu ti-ai revenit? Iti promit ca atata timp cat mai stau pe aici o nu o sa te plictisesti! Mai am surprize pt tine! Secretul unei relatii perfecte!

Shery, da-i inainte cu injectoarele!
Vedeta serii a fost Lachi, viitoarea mamica de gemenasi, neaparat 2 baieti sau fata+baiat, garantez ca nu vor fi 2 fete! Am avut grija sa beau din paharul ei si cea mai buna gluma pe seara respectiva a fost aceea ca "toata lumea e cu analizele la zi" paharul s-a plimbat pe la toata lumea, poate-poate s-o lua si la noi!
Pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Pusii , io fac bine, tarasc titile dupa mine, le mai ridic cu mainile sa le pun pe masa, sa le bag prin haine, dar in rest bine. Cu injectoarele imping la piston de zor, mi-am facut niste muschi la metacarpiene, ceva de speriat, ridic gantere cu ele!

Galuscuto, nu mai cerceta ca te ingrozesti, crede in destinul tau si mergi mai departe, caci altceva n-avem ce face!

Stuart, hi-hi, am vrut s-o felicit pe Antosit, dar cu gandul la pastilutele tale...

Crsitinici , habar n-am cu ce fac tratamentul, eram asa emotionata ca fac FIV si nu laparo, caci uitai sa-l intreb, cu ce, cat costa, alea-alea, atat ca-i tratament lung, sa facem planul la productia de oooua, oooua, ouuuuu-uuua!

Moniland, buna schema, io as face la fel, adica as incepe tratamentul, si daca-i ok bine, daca nu....la capitolul rabdare sunt corigenta. Aha, intre timp ai facut-o, sa-ti fie de bine!

Mey ce bine a fost la intalneala! Am venit cu o burat plina acasa, abia am adormit! In rest, Surprize-Surprize, Injectez pentru tine, Din dragoste fac numai prostii si Doriti sa revedeti?
M-am speriat cat a putut sa manace Lachi, de, la trei guri flamande...


Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Sheri,Pussi numa o sa incerc sa nu mai cercetez nik ca si asa visez numa' lesinati,ovocite si embrioni ...bine ca sunteti voi ca va citesc in fiecare dimineata cand ajung la servici sa ma mai relaxez ca sunteti tare simpatice.Tare mi-ar place sa va cunosc

galuscuta

Mergi la inceput