FIV 98

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

Liana felicitari ca te-ai lasat de fumegat!

M Oana... no comment! Mai bine si-ar pune pe firma "servim omleta asezonata cu " in loc de "clinica de fertilitate"!

Sheritra merci mult pt. urari, dar cu ce ocazie?

"Herbal Suport" cica se ia pana in saptamana 12-13 de sarcina ca ajuta si la prevenirea avortului spontan!

Trage tare cu ananasii ca cica e buni pt. fertilitate la modul general! L-am intalnit si in compozitia altui leac de acest gen.

Stu


Ai izbutit? Continua!
N-ai izbutit? Continua!
(Nansen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Mai fetelor , pe mine ma tot urmareste o mega intrebare (pentru cele care au barbatii cu problemici de ): daca noi suntem OK d.p.d.v al reproducerii , nu cumva devenim si noi semi sterile dupa mai multe FIV uri? adica nu ne afecteaza sistemul reproductiv ?MIe mi-e tare frica de chestia asta .


galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Sper sa nu spuneti de min ca-s paranoica

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Galuscuta, tot ce pot sa-ti spun este ca pe langa diferitele dereglari pe care le avem in urma hormonilor bagati in noi, se diminueaza considerabil rezerva ovariana. Daca normal in fiecare luna eliberezi un ovoict, in urma tratamentului obtii mai multe ovocite. Asadar nr. de ovocite pe care-l avem se duce si din pacate la unele dintre noi pe apa sambetei.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Moniland te-ai injectat??

Koracum stai cu analizele???

Cris, Madalina, AdhnanaBAFTA si pumnii stransi ca sa iasa cu ochisori

Sheri tu cum stai cu injectoanele??? cand incepi stimularea?? eu nu prea ma stiu cu FIV- varianta luungaaaaaaaa.

Galuscutanu-ti mai pune atatea intrebari stiu ca e greu . Si tocmai eu sunt cea cu sfaturile la capitolul asta.

De Nicoleta cine mai stie noutati???

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Adhnana BAFTA MAINE

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Antosit " La multi ani!"
Sheri de data asta cu ce faci treatamentul?
Moniland cand ai zis ca incepi si tu?
Liana poate da rezultate IA si nu mai e nevoie de altceva.
Cris Madalina , Adhnana sa fie intr-un ceas bun si sa ne dati vesti bune la inceput de an.
Lachi ai mai esit la plimbare sau deja mergi la serviciu?
Aniast cum e, sa fii "mamica urgent"?
Moana cum ramane cu concluzia?
fetelor sa va tihneasca intalneala si sa va ganditi si la noi, cele neparticipante
Va pup cristinici

''Niciodata sa nu te simti rusinat ca ai incercat si n-ai reusit,pt ca acela ce nu a avut esecuri inseamna ca nu a incercat vreodata''O G Mandino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

cris, moniland, pussi, sheri, madalina, KoraPop si toate celelalte va multumesc mult pentru sustinere..
sheri, moniland si madalina- succes cu tratamentul!!
cris - sper ca esti mai bine. Faci luni punctia? Bafta multa!
liana- bine ai revenit si sa fie cu succes inseminarea!

Adhnana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

E groznic fetelor .
Dr.meu spune ca nu ar fi problme decat daca scapa de sub control infectia, iar medicul urolog spune ca sa nu incepem in nici un caz fara sa stim rezultatul analizei.
Ma gandesc in felul urmator: fac cele 4-5 injecti pana la interpretarea rezultatului. Daca nu e nici o problema atunci continui. Daca e ceva mai grav si afecteaza inseamna ca e influentata spermatogeneza si mai stau 3 luni.
Oare imi da peste cap organismul cele 4-5 fiole de diphereline? Si daca da atunci am timp 3 luni sa-mi revin. Oare mai este logica in ceea ce spun?!

La 21,30 mi-am stabilit ora de diphereline, dar inca nu stiu daca o fac.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Adhnana,ovocite multe si bune, maine sa-mi spui si mie cum a fost

cristina

Mergi la inceput