FIV 98

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Mai Madalina , dar tu esti tare curajoasa, sa faci 2 histeroscopii la interval de o luna!

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Antosit, La Multi Ani si toate cele bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Madalina, vad ca ti-au raspuns si fetele intre timp, asa ca ref la punctul1: sa intrebi asistentele ce nr de dosar ai si sa ti-l notezi bine ca tot pe noi ne intreaba ce nr avem.
Histero nu este dureroasa, stai linistita, ia supozitoare si poti sa-ti cumperi si Lidocaina spray (are la Sensi Blue) nu-i scump, sa-i dai asistentei ca sa puna din belsug, sa nu se zgarceasca. Iar supozitoare, eu la HSG pana m-au chemat inauntru, de frica ma duceam la tollet din 10 in 10 min si-mi mai bagam unul, inauntru mai imi da doctorita unul, zic mi-am mai pus 4, mai bag? Ea: baga, ca intra, intra pe acolo orisicat! Si am ascultat-o. Pe atunci nu stiam de lidocaina, cred ca terminam sticluta pana sa intru, nimic nu mai ramanea. Pt partea a doua cu Marinescovici ai discutat? El ce ti-a recomandat?
CorneliaNeli, bine ai venit si sa dea DD sa reusesti din prima, cati vrei tu sa se prinda. Si sotul meu are acelasi diagnostic cu al tau. In rest e baiat bun !
Lianoooo , normal ca te iubesc, tu esti ca sarea in bucate, fara tine nu e gust, te pun la urma dupa ce da oala in clocot, sa ramai proaspata...bafta multa si dea Domnu IA fructuoasa si frumoasa! Ce vad Liano, ti-o pocnit fuliculu, mey-mey mare a mai fost! Cat Fat-Frumos! Si mai ai patru oua? Nt-nt, ai grija cum mergi sa nu se storcoseasca intre ele. Mie cred c-o sa-mi pocneasca titili ce s-au umflat, poate le fac un pregnyl
Stuart, La multi ani si sa ti se indeplineasca visele cele mai asteptate, stim si noi care!
Cris86, normal ca ai multe sanse cu foliculii, sunt destui, mergi pe mana lui Cocei ca stie ce spune, nu te plimba cu vorba.


Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Madalina, ai tinut bine minte. Am facut FIV - reusit, apoi am pierdut sarcina in sapt. 7, cauze necunoscute, dar eu am stiut ca am avut embrioni de proasta calitate. M-au pus sa fac aceste teste la Fundeni si stupoare - SAFL pozitiv... Am inceput sa fac tratament, dar imi iesea cand pozitiv, cand negativ. La ultima varianta negativa Uscatescu mi-a dat unda verde pentru al doilea FIV. Am vorbit cu Ancar si trebuia sa intru in urmatorul lot. Am amanat o luna ca nu aveam bani de diphereline si in luna amanata am ramas natural. Am ajuns iar la Uscatescu care mi-a facut testul - pozitiv. Am inceput sa fac clexane si in trim. II dupa alte teste facute la CMU (negative) am vrut sa intrerup tratamentul. Un alt medic imi spusese sa intrerup ca n-am nimic. Curand mi s-a facut rau, aveam multe contractii si unele dureroase. M-am internat si abia in 3 saptamani uterul meu s-a potolit. Nu stiu daca de la intreruperea clexanului s-au intamplat toate, dar de frica l-am reluat, nu mai eram asa sigura ca nu am SAFL... Cam asta a fost aventura mea cu acest sindrom. Nici acum nu stiu daca l-am avut sau nu..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Sheri esti mortala cu supozitoarele vad ca iti priesc injectiile!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

DANA P. am fost curajoasa cu histeroscopiile,dar cu FIV-ul nu vezi ca mor de frica.....numai cand ma gandesc la punctie.

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Multumesc fetelor, dar in cazul in care nu pot sa fac ET luna aceasta scad sansele cu embrioni congelati?

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Antosit, La multi ani! multa fericire si iti doresc ca anul asta sa fie cu .

Te pup

Andreea 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Kora , pai de ce crezi ca am Lidocaina in casa? Sa dau fas-fas pe cand imi fac injectiile sa nu fac buba!
M-au speriat lecturile ca progesteronul injectabil doare, asa ca dadeam cu fasul, lasam 15 min sa se zvinte locul, apoi in ritm de au-au-au se scurgea si lichidul.
Oricum nu m-a durut, probabil din cauza c-am fost curajoasa ! La prima inj am luat chiar si un supozitor, just in case!
Mirela, ti-am trimis un PM-u!

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Fetelor va pe toate si inca o data multumesc pt. urari!
Azi nu stiu daca mai intru pt. ca au inceput telefoanele si invitatii dar maine nu scapati de mine.......

Anto

Mergi la inceput