FIV 98

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Fetelor eu am fost la spital am sangerare maronie si ce nu inteleg eu de loc este faptul ca acum am 15 foliculi,pot sa se inmulteasca asa de la un eco la altul?. am endometrul de 9,5 mmm si din pacate sangerez.Dr. a spus sa m ai fac inca doua zile de tratament si luni sa ma duc la punctie.


cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Stiti ceva e de rau cu sangerarea asta?

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

quote:
Originally posted by Moniland

Andicu, de raman direct pe faleza la Constanta vin sa ma plimb, sa ma vezi . Iti multumesc. Sa fie cum zici tu.

pussi, te-ai descurcat foarte bine. Lasa kg ca e mai important organismul in perioada aceasta. Mi-ar place si mie cateva kg in minus dar alimentatia pare a fi importanta. Mai ales proteinele. Voi citi in urma sa vad sfaturile lui Lachi in legatura cu alimentatia. Daca faci miscare asa cum face Zouzou, e cu totul altceva.

Nicol, mie mi-a spus dr. ca cel mai important este sa nu fac efort. Mai ales din abdomen. Bafta multa si sa te auzim peste 2 saptamani ca esti .





Monica


Moni ...de ce ti-a zis medicul sa nu faci efort mai ales din abdomen???inainte de stimulare,sau pe timpul stimularii nu este voie???si daca este in timpul stimularii oare de ce nu ar fi bine?intreb ca eu nu stiu....am sa-l sun si eu azi pe medic sa-l intreb..dar cite persoane atitea pareri...astept sa-mi spui si tu...de maine iti tin pumnii ca totul sa decurga cu bine...te pupic

P.S intreb pt ca eu fac la abdomene,de-mi ies ochii din cap ca cepele

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Antosit La Multi Ani!!!! si tot ceea ce iti doresti tu cel mai mult sa se implineasca!!!si cit mai curind un copilas ca sa iti faca viata fericita

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

zouozou , efortul din abdoment in special dupa ET. Pe mine de pe masa unde mi s-a facut embriotransferul ma pus pe targa si mi s-a spus clar sa nu-mi incord abdomenul.
In timpul stimularii tinand cont ca am avut destui de multi foliculi, chiar daca nu toti maturi, mi s-a specificat fara nici un pic de efort. Ovarele sunt foarte incarcate si s-ar putea torsiona. Si la cat de balonata eram si cum imi simteam ovarele la fiecare pas eu chiar nu as fi in stare sa fac atunci abdomenele.
Zouozou, eu zic sa-i dai bataie cu abdomenele pana se vad muschiuletii . Cand incepi stimularea intreaba-ti medicul daca mai poti face.
Iar ceea ce priveste inceputul meu inca nu stiu nici eu exact pentru ca dr. urolog a zis ca pana nu stim diagnosticul exact nu poate sa spuna daca afecteaza sau nu . Iar diagnosticul exact il vom sti doar luni si la mine maine ar fi ziua 21.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

cris, bineinteles ca foliculii se pot inmulti de la un eco la altul. Mai ales ca la tine au trecut mai multe zile intre primul eco de la stimulare si cel de al 2-lea. Dar cred ca mergi bine din moment ce nu te cheama mai des. Cum stai cu estradiolul?
Despre sangerare nu stiu nimic. Medicul stie? Si ti-a zis sa mai faci inca 2 zile de tratament? Cat de mari sunt foliculii?


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Vad la voi ca in timpul stimularii aveti dureri de ovare,de sani ca sunteti umflate in burta si alte cele si ma sperii eu nu am nici un simptom.......Sunt in ziua 4 de stimulare si nimic.Sunt oare handicapata????????

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

Liana, sa fie cu noroc inseminarea! pe burtik!

Sheritra, nu stiu personal pe nimeni! Ce pot sa-ti spun este ca am citit mai multe despre acele plantute si intr-adevar este ce spun ei acolo si ca pe mine cel putin m-au convins. Tot pe site-ul cu pricina sunt si niste "povesti de succes", asta in cazul in care putem sa le dam crezare! Cum stai cu injectoanele si cu provizia de ananas?



Stu


Ai izbutit? Continua!
N-ai izbutit? Continua!
(Nansen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Moniland am de intre 14mm si 19 mm,estradiolul nu mi la facut.Sangerarea este din col si se pare ca este cauzata de tromboass,mai rau este ca daca continua nu o sa pot face ET luna asta

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

[quote]Originally posted by stuart

Sheritra, nu stiu personal pe nimeni! Ce pot sa-ti spun este ca am citit mai multe despre acele plantute si intr-adevar este ce spun ei acolo si ca pe mine cel putin m-au convins. Tot pe site-ul cu pricina sunt si niste "povesti de succes", asta in cazul in care putem sa le dam crezare! Cum stai cu injectoanele si cu provizia de ananas?



Stu

Scutur ananasii, ma plecat in practica cu sacu' dupa mine !

Sheritra

Mergi la inceput