FIV 98

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Auburn,te pup pe tine si pe samburel.Stii cumva deja daca vei fi mami de baiat sau de fetita?

Andicule si pe tine te pupim si vreau sa ne mai spui de bebe cand ai noutati.....caci acus misca.Transmite-i colegei tale sa nu opteze pentru nasterea in apa caci din pacate eu cunosc 2 cazuri de cunostinte a caror copii au fost nascuti aici in state si unul de 9 ani este partial paralizat,nu isi poate nici piciorul nici mana stanga,si asta dupa ani de terapie fizica si de toate tipurile,este intelectual dezvoltat normal,e chiar istet si intelept foc dar din pacate nu e un copil normal si sufera enorm ca nu se poate juca si el ca ceilalti copii,iar in al 2-lea caz,tot un baitel de 7 ani,acesta este afectat mental,are un retard psihic,retine f greu si are abilitatile unui copilde 3-4 ani nu de 7.Aici in state clinicile date in judecata vor plati despagubiri pe viata copiilor care erau normali dar din cauza accidentelor de la nastere vor fi afectati pe viata,dar....stii doar ca anumite lucruri nu au pret si sanatatea copilului propriu este una dintre ele.Deci spune-i fetei respective ca daca nu vrea sa aiba parte de dureri sa opteze pentru cezariana caci e cea mai eficace si cea mai sigura modalitate de a naste si pentru mama si pentru copil.Deci cu caldura va recomand cezariana,binenteles sa va alegeti un doctor de mare incredere si de care auziti lucruri bune si numai bune.
pussi,trebuie sa se lase cu bebe de data asta.Da DOAMNE!!!!
Laurici,aniast72,alexi22 si Betty mai ziceti-ne scumpelor cum va simtiti si ce mai aflarati de sambureii vostrii.Da-i doamne sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Adhnana, inca ceva: la mine endometrul a fost de 9.4 si iata ca am avut o valoare barosana la beta hcg! s-a prins bebe f bine. Tu cu 11 si ceva ai un endometru bun de gemeni, cum a avut Lachi!



Andicu 15+
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:


sunt bine..doar ca nu Fivoasa ci inseminata se pare ca nu am raspuns prea bine la stimulare si asa a hotarat dc sa facem..pe mine ma stiti merg inainteee
va multumesc la toate ca mi'ati tinut pumnii!!
va pupacesc pe toate,,mi'a fost tare dor de voi..
Moniland am ajuns la fix sa'ti tin pumnii stransii..stransii!!!
Delia multumesc pt tel..imi pare rau ca nu am fost in zona..
acu fug in pat sper sa recuperez in cateva zile..si sa fiu cu stirile la zi..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Liana nu conteaza ca-i FIV sai IA important e sa fie . Sa dea DD ca la tine sa fie. Asteptam cele 2 saptamani sa treaca si sa ne spui ca esti .

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Liana bine ai revenit!Iti tin pumnii sa ne anunti peste doua saptamani vestile cele mai bune cu II!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Kora cand ai timp scrii te rog lista cu analizele pe care le cere Dr. T pt. fiv?

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Anto in primul rand LA MULTI ANI! pt ca maine e ziua ta si sa ti se implineasca visele!!!

Avand in vedere ca eu aveam facute toxoplasmoza-negativ, vdrl-negativ,rh-pozitiv+ analizele uzuale facute anul trecut si eu si sotul bune, mi-a mai dat de facut asa:

Pt mine:
1.Profil hormonal: z2 CM : fsh,lh,E2,prolactina,testosteron
z 21 de CM: progesteron
2.Profil inflamator: papanicolau ,examen secretie,Ag chlamydia,ureaplasma si mycoplasma
3.Protectie fat: rubeola, citomegalovirus, listeria
4. Profil coagulare a sangelui, hemoleucograma,urocultura +antibiograma ( am avut e.colli)

Pt mine +sot
AgHbs, Anti HCV, HIV 1+2 si
pt sot in plus : VDRL, GRUP SANGUIN + rH

Sunt cam aceleasi ca si la Giulesti.

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Kora multumesc si pt. urari si pt. listuta!
Fetelor eu mai fug si la munculica...pe urma "cucu" bani pt. fiv!

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Cu placere Anto, tu vei face tot la Giuly?Spor la treaba si la propriu si la figurat!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Liana chiar ma intrebam ce faci.......Tin pumnii in continuare.


"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput