Aspirante optimiste > 20ani(35)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

YASMI dr-ul mi-a spus sa merg la monitorizare dupa ce iau pastilele de stimulare... eu am zis ca nu iau pastilele, dar vreau sa merg la monitorizare, sa vad ce se intampla...daca ovuez sau nu...atunci de ce-mi ies pozitive testele de ovulatie? chiar nu mai inteleg nimic...
sper sa fie totul bine si sa nu trebuiasca sa iau pastile... nu-mi place deloc gandul de a lua pastile..
IOANA nu astept sa-mi fac test....sincer, chiar nu sper deloc...luna trecuta mi-a intarziat 3 saptamani si-am stricat o gramada de teste. ieri mi-am cumparat acid folic si mi-am luat si test, doar sa am in casa. nu ma gandesc sa-l fac. doar daca ma hotarasc sa sa merg la dentist, c-am lasat-o balta luna trecuta cand am crezut ca-s graviduta. sincerasa fiu, nici nu ma gandesc sa numar zilele. cand ma intrebati voi in ce zi sunt, ma pun si numar pe degete, pt ca nu stiu.... stiu doar data cand mi-a venit ultima oara. asta m-am hotarat s-o tin minte, sau sa-mi scriu in fiecare luna, sa stiu si sa vad cum imi vine...
BIBY am ramas masca cand l-am auzit pe sot . oricum, nu-i cum vrea el....precis se va strecura si-o fetita printre baietei
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by AleDutulescu

yasmi daca testu de ov apare poziti si temperatura e buna inseamna ca ovulezi. eu zic sa faci test la 2 zile, eu asa am sa fac. o zi da, una ba. si test si

Alexandra



nu a iesit pozitiv!!!



vreau si eu un bebic!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

clau daaaaaa. sunt tare ocupata. . o sa slabeasca domnul de o sa se anemieze



Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Numeioana, ce-am mai ras de patania ta
Eu stiu sa ma port cu baietei, iti dau lectii daca vrei

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

yasmi. am inteles ca acum nu a iesit testul OV dar in general, daca ai CM lung. de 35 zile si iese testul de ov pozitiv, nu ai de ce sa te ingrijorezi, ovulezi. asta in context. ca daca ai ciclu sub 21 sau peste 35 de zile, nu ovulezi

ce n-as da eu sa am o putzica mica , alta decat putza domnului si putiza catelului

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Clau, acum am invatat si eu...de-aia BB2 vreau sa fie baietel. Pana la urma nu conteaza care vine primul, important e sa vina. Si vreau pereche: fata si baiat! Am doua papusele de portelan asa frumoase!!! Cateodata spun ca asa vor fi si copiii mei, fetita mai mare si baietelul mai micut, la fel de frumosi precum papuselele. Le-am primit la cununie.




Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

AM si eu papusele. fetita si baiat. de la soacra sunt frumusele foc. stau pe pervaz si se uita pe geam.

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Ale, lasa-l sa slabeasca ,pentru un bebe merita orice!!! Si eu l-am obosit pe sot ca din Z 6 tot prestam si azi e Z14, ieri a fost ovulatia . Cred ca maine seara o sa inchei programul artistic si-i dau o pauza de refacere.

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Si eu vreau pereche, acum urmeaza fetita

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

clau. nu te opri. mai presteaza cam 3 zile. ... dupa ov, mai traiesc si poate se intalnesc cu

Alexandra

Mergi la inceput