Aspirante optimiste > 20ani(35)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

totusi prestezi zilnic sau din 2 in 2 zile???



vreau si eu un bebic!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

IOANA, vad cate descurci si cu baieteii
ALE, ai spus ca vei face testul din 2 in 2 zile...nu stiu ce teste luati voi...< sincera sa fiu, nici nu stiu cum le zice la astea ce le iau eu >. eu mi-am luat teste doar aici, in israel. vreau sa-ti spun, ca in cutie, este prospect, in care iti scrie absolut tot. si in prospect iti scrie, in functie de ciclu<la cate zile il ai>, iti scrie din ce zi sa incepi sa le faci, unul pe zi, de preferat la aceeasi ora, sa treaca 24 de ore de la ultimul test. zice ca de cand ai 2 liniute, ai 48 de ore pt prestat, timp in care se produce ovulatia.
eu am zis ce scrie pe testele care le iau eu...cred ca toate testele ar trebui sa aibe prospect, nu sa le facem de capul nostru...
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Ale, pai asa m-am gandit sa fac. Cum ieri a fost ovulatia, am prestat si azi si mai prestez si maine si ma gandeam sa ma opresc luni, dar mai prelungesc o zi daca zici tu!

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

yasmi. din 2 in 2 zile zic eu. ca sa se refaca
daca iti vine pofta zilnic, e bine, dar ce te faci daca ii obosesti?

didi. si pe testele de aici scrie.
al meu e dr Best. luna trecuta a iesit in ziua 23 slab pozitiv. iar a doua zi negativ. eram la sf ovulatiei. conform grafiului de TB

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Testele de ovulatie se fac in fiecare zi, nu la doua zile. In felul asta se poate pierde usor momentul, de-aia trebuie zilnic.

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

clau. eu asa as face. macar de placere si sa simta si dansul cat e de greu sa faci un BB.

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

eu ma gandeam sa fac la 2 zile pana se apropie ziua X, ca se zice ca poti ovula si inainte. si cand vad ca apare liniuta pala, fac zilnic

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

si pe la meu scrie, dar degeaba daca nu stiu eu exact de cat e CM....
eu stiu ca daca e slab pozitiv nu se ia in considerare, e egal cu 0 , nu>????



vreau si eu un bebic!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

eu stiu ca daca liniuta e pala.. se apropie ov sau trece. e vb de nivelul de hormoni care cresc sau scad. asa mi-a explicat un dr,

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

YASMI, cand am avut a 2 a linie pala, a 2 zi mi-a iesit pozitiv. eu am prestat si cand a fost a 2 a linie pala. nu cred ca-ti face rau sa prestezi si astazi

Mergi la inceput