Aspirante optimiste > 20ani(35)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns winter spune:

Didi, ciclul meu e intre 28-32 de zile asa ca nu e foarte regulat.Luna asta am ovulat in ziua 17 asa ca e de 31 de zile.Ziua ov. variaza de la o luna la alta intre Z14 si Z18-Z19.Daca nici luna asta nu se intampla nimic ma duc la medic. Biby sunt sigura ca Dumnezeu ne va implini visul!!! Ysa tin pumnii sa fie in burtik!!! Danielle ,harnicuta ca o spor la treaba!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

ai facut testul acum? eu stiu ca nu trebuie sa bei cateva ore inainte ca sa fie pipiul concentrat. ca daca e diluat.... la revedere test obiectiv.

fetele cu CM lung. atentie ca la carte scrie ca un CM de peste 35 de zile e anovulator.

Eu vreau baietel.....ba nu fetita....ba nu baietel... ba fetita... sa fie ce vrea el/ea numai sa vina odata

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Am facut si eu ceva trebusoara prin casa si niste mancarica . Si acum stau putin cu voi la taclale si la o cafeluta, cea de dupa amiaza,nu? .

Danielle, spor la treaba.

Biby, foarte bine ca te-ai odihnit, ai avut niste zile grele si acum trebuie sa-ti refaci fortele. Te pupic

Winter,Didi,tin pumnii sa iasa II liniute.

Olivia, tu unde esti?

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Apropo, nu mai stiu cine a zis ca nu ar sti cum sa se poarte cu un baiat...
Hai sa va povestesc o mare aventura de-a mea. O prima experienta cu baietii. Pentru cine nu stie, sunt educatoare la o gradinita particulara. Acum ceva timp, a lipsit vreo 2 zile supraveghetoarea noastra si a trebuit sa ma ocup eu de copii, sa-i duc la toaleta... sa-i ajut sa se spele, sa le pregatesc mancarica de acasa... Ei si a venit momentul sa merg la pipi cu baietelul cel mai mic. Dar cine mai vazuse asa o putica mica??!! Mamaaaa, zic, am pus-o! Cum sa fac eu pipi cu putica? ma tot intrebam... Ma gandesc sa ii spun sa tina el putica si eu sa-l tin de manuta. Proasta alegere! Cand si-a dat drumul... mama, cred ca numai pe mine nu m-a stropit. In rest era o lacaraie in baie... pe colac, pe capac, pe jos...
Atunci m-am hotarat ca vreau fetita!!!

Sa nu radeti de mine, ca acum am invatat sa fac pipi cu putica




Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ale, am citi si eu ca un Cm peste 35 de zile poate fi anovulator, dar mie luan trecuta mia venit in Z37 si a fost si ovulatia...
azi e prea repede sa iasa pozitiv testul de ov, ca atunci ar insemna ca urmeaza sa imi vina in z28 si mie imi vine dupa ziua31....asa ca mai am cateva zile,....



vreau si eu un bebic!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

ioana. frumoasa meserie. si eu as vrea sa am grija de copilasi insa mi-am ales alta meserie si acum, la 29 de ani e cam tarziu sa o schimb. treaba cu putzica se invata. prietena mea are bb cu puta de 2 luni si vroia musai fata, nici nu se gandea la baiat, acu nu mai stie ce sa-i faca. ii pupa si putzica de drag ce e . nu conteaza ce e , conteaza sa fie sanatos.

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Ale,foarte bine ca ai luat teste de ovulatie. Imi dau seama ca o sa fii ocupata zilele urmatoare...

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Clau mi-era dor de taclalele noastre la cafelutza!

Ioana ai fost de coma!!! Pai daca tot ai invatat sa faci pipi cu putica... poate nu strica sa vina si un baietzel!

fetelor o fi posibil sa mai ovulez luna asta dupa avort? la eco s-au vazut niste foliculi la ambele ovare cu dimensiuni max 5 mm tre sa ajunga la 20 am inteles..



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

yasmi daca testu de ov apare poziti si temperatura e buna inseamna ca ovulezi. eu zic sa faci test la 2 zile, eu asa am sa fac. o zi da, una ba. si test si

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by numeioana

Apropo, nu mai stiu cine a zis ca nu ar sti cum sa se poarte cu un baiat...
Hai sa va povestesc o mare aventura de-a mea. O prima experienta cu baietii. Pentru cine nu stie, sunt educatoare la o gradinita particulara. Acum ceva timp, a lipsit vreo 2 zile supraveghetoarea noastra si a trebuit sa ma ocup eu de copii, sa-i duc la toaleta... sa-i ajut sa se spele, sa le pregatesc mancarica de acasa... Ei si a venit momentul sa merg la pipi cu baietelul cel mai mic. Dar cine mai vazuse asa o putica mica??!! Mamaaaa, zic, am pus-o! Cum sa fac eu pipi cu putica? ma tot intrebam... Ma gandesc sa ii spun sa tina el putica si eu sa-l tin de manuta. Proasta alegere! Cand si-a dat drumul... mama, cred ca numai pe mine nu m-a stropit. In rest era o lacaraie in baie... pe colac, pe capac, pe jos...
Atunci m-am hotarat ca vreau fetita!!!

Sa nu radeti de mine, ca acum am invatat sa fac pipi cu putica




Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.






tareeeeee
eu am zis!!
nu rad ca nici eu nu stiu cum sa ma comport.....cu o "putzica"mica



vreau si eu un bebic!!

Mergi la inceput