Aspirante optimiste > 20ani(35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by didi-anda
yasmi, cred ca trebuia sa faci deja test de ovulatie...sincera sa fiu, launele poate sa se produca mai devreme, la altele mai tarziu....dar tu decizi.....
eu, ziua 29. simt mici discomforturi in burta , mai mult la ovarul stang, ma simt cateodata balonata...astept uratii.sigur vin la mine





asa e didi, dar eu nu simt nimi ink, nici mucusul nu a aparut....

tu z29 din cate??



vreau si eu un bebic!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns winter spune:

Didi , stai sa vezi ce patesc uratii: apoi se sperie si... fug! Mai vin peste ...9 luni! Atunci ii asteptam!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

fetelor,gagicilor,ce mai facetzi? eu una,m-am apucat de treaba prin casa dar nu v-am lasat singurele.mai trag cu ochiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

winter . bravo. sperie-i in continuare
yasmi sunt fete care nu simt cand sunt la ovulatie...nu stiu...ziceam...mai bine faci mai multe teste , decat sa ratezi ovulatia...
sunt ziua 29, dar nu stiu din cate. de obicei aveam ciclu regulat , la 28,maxim 30 de zile, darultima oara mi-a venit dupa 3 saptamani de intarziere, asa ca nu stiu cum este acum. sper sa nu mai astept atata sa-mi vina...
winter tu cum ai ciclul? regulat? la cate zile? si tu esti in ziua 29...
fetele...am si eu o intrebare.... din analizele mele a reiesitca am prolactina aproape de maxim si testosteronul mi-a iesit putin peste limita. dr-ul a zis ca am probleme de ovulatie si de-aceea nu raman. vreau sa va spun ca testele de ovulatie mi-i se pozitiveaza. nu stiu cesa mai cred...oare ovulez? am zis ca, dupa ce-mi vine ciclu, sa merg la monitorizare de prin ziua 9,pana vad daca ovulez si daca totul este bine, chiar daca dr-ul nu mi-a zis de asa ceva...el mi-a dat direct pastile de stimulare, fara sa ma monitorizeze sa vada cum stau cu ovulatia...
ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

DANIELLE spor la lucru!
si eu artrebui sa ma apuc sa fac ceva prin casa, mai ales ca sotul ii plecat pana deseara, dar mi-i greu pana ma apuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

didi, nu ma prea pricep sa iti raspund la intrebare.....dar dc dr ti-a zis sa mergi al monitorizare ar fi bien sa mergi! tin pumni sa nu mai trebuiasca sa mergi....sa fie bebe akuma in burtica!! eu de obicei am albusul ala in fiecare luna, doar ca nu am obsevat cum e pana acuma ca nu ma interesat.....dar mai pus pe ganduri si uite ca akuma fug la baie sa fac un testuletz de ovulatie!!



vreau si eu un bebic!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Multumesc fetelor!
Acum m-am trezit.. am dormit ceva.
Winter si eu vreau tot o fetita cu gropite in obrajori!!! Sa te-auda Dumnezeu si sa-ti implineasca visul!
Didi 5 baieti??? hihihi macar sa-i faci pe rand ca altfel nu ai mai avea timp sa stai cu noi la povesti!
Dani cum e iubita??? e bebe sau nu??




In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

toate fetele.
Eu sunt z32, azi dimineata am vrut sa-mi iau TB, dar nu am mai avut timp.Sotul a auzit alarma de la telefon,s-a trezit,mi-a luat termometrul din mana si va dati seama ce a urmat .Vream sa-i explic k vreau sa vad cum am TB k mi-a intarziat, dar nu am avut cu cine sa ma inteleg.Asta e, o iau maine dimineata in cazul in care nu-mi vin uratii.
Sa nu ma intelegeti k nu mi-a placut, dar m-a luat prin surprindere.El de obicei are un somn foarte profund si doarme pana tarziu dimineata.
Ma duc la bucatarie, sa-i fac un pilaf de orez cu ciuperci la cuptor. Mai intru sa vad ce mai faceti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Ysa, trebuie, e musai sa fie bebe!! Biby, bine ca te-ai odihnit, ca in curand trebuie sa te pui si tu pe treaba, nu? Anda, cred ca abia astepti sa faci un test.
Olivia ce ai cumparat? Ceva sexy?
Danielle, hai si tu cu vesti bune luna asta!!!
Winter, sper sa nu mai vina uratii la tine...

Eu si sotul ne dorim fetita... si apoi eu vreau si un baiat, el cica doar un copil.




Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

clau. am luat teste de ovulatie. o sa fac unul maine dimineata, sa vad ce si cum. bineinteles ca o sa prestam azi pt ca ieri am facut pauza, iar alaltaieri la greu. asa ca am lasat sa se refaca si azi ii alerg din nou.

eu azi aveam 37 tb si ieri a fost 36.8. nu stiu ce sa zic.... o fi ovulatie? pana maine dim nu am cum sa vad.

Alexandra

Mergi la inceput