Aspirante optimiste > 20ani(35)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Ioana, . Imi pare rau ca au venit uratzii. O sa vezi ca totul va fi bine, nu fii suparatzel, ca va apare cat de curand.
Iti tin pumnii si ma gandesc la tine.
Pupici.


Nana, 5+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Nushulica ma bucur ca esti bine.Ai vazut,ti-am spus noi!.In legatura cu pauza aceea,mie doctorita mi-a spus ca tre sa fac 3 luni de pauza.Alti doctori spun ca nu trebuie.Cand am fost vineri la alta doctorita m-a intrebat daca am luat AC si i-am spus ca le-am intrerupt acum 5 luni.Si a zis,bine,inseamna ca nu mai avem treaba atunci cu ele.Banuiesc ca 1-3 luni ar trebui.Si mie mi-a dat doctorita sa iau Eevit vitamine,mai ales ca am luat AC inainte.
Olivia eu deja am ovulat ieri,desi suntem in aceeasi zi.Luna asta punem de-un bebe.
Anca tu in ce zi esti?Ca nu mai stiu.
Clau e bine ca avem cicluri scurte,asa-i?Nu avem mult de asteptat.
Gabitzule te apropii de ouat !
Mirelus cred ca a fost foarte emotionanat!Sarcina usoara in continuare!
Nana cu e sa fi graviduta?
NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

in asteptarea gemenilor
http://tt.lilypie.com/V1-jp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Nusha eu zic sa ii dai bataie ca eu cunosc pe cineva care a ramas in timp ce lua pastile si are o bebita sanatoasa si frumoasa foc.
Ramo in Z9 sunt

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_dox spune:

buna fetele!

am mai trecut si eu pe aici sa va salut...am o perioada super incarcata...si nu prea am cand sa mai intru pe aici...
salut fetele noi...ca vad ca sunt destule...!
pupici noilor gravidutze...sarcina usoara si bebei frumosi!
curaj pt biby si ade!

pupici!




Ne straduim pt


Nunta noastra!

Nepotelul meu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Ramo, eu sunt azi Z11. Ovulam in Z11 amandoua numai ca tu esti cu o zi avans, vei vedea II cu o zi inaintea mea

***************



"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Nushu io zic ca-i OK si asa Pune-te pe treaba, ca avem de ajuns fetele din urma


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Rox, cam rarutz pe la noi. Tu ce mai faci?

***************



"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade7928 spune:

Fetele, cam greu de trecut peste durerea pierderii unei sarcini ... Durerea fizica nu e asa de crunta ca cea morala! Dar ... in fine, trebuie sa tinem capul sus!
Doctoritza mea mi-a dat si o injectie de progesteron si mi-a spus ca voi avea ovulatzie si luna asta, deci Biby cred ca asta raspunde intrebarii tale.

Mamica de Iulia-Monica (13/07/2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_dox spune:

ce sa fac?! incerc sa rezist perioadei nasoale...incep in curand si sesiunea la a doua facultate (am luat-o razna si m-am mai apucat de una...nu stiu ce m-a apucat, dar tre sa merg inainte acum)...tre sa invat mate ...si ma duc zilnic la cumnata mea sa ma lamureasca..ajung pe la 8 acasa..manac si ma apuc de invatat la celelalte...
sotul e si el la serviciu pana seara ca are un proiect de terminat cu data fixa...si e mai mult la serviciu decat acasa..si mai are si masteratul de terminat in febr...
deci, de-abia ne mai vedem...asa ca nici o sansa sa se prinda pana nu ne potolim cu zapaceala asta...noi am mai lucrat asa din cand in cand, dar sunt putine sanse sa se lege...
nu stiu in ce zi sunt si nici nu vreau sa mai calculez...astept sa ne domolom..si apoi vedem ce e de facut...probabil o sa mergem la analize.
avem si 2 botezuri unul dupa altul, sapt asta si cealalta..unul la prietena mea si unul la cumnata mea...asa ca, dupa cum va dati seama, incerc sa fac fata ...

poate ne mai auzim pe aici din cand in cand

va pup!



Ne straduim pt


Nunta noastra!

Nepotelul meu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

quote:
Originally posted by mirella76

Merci fetele!...
Sigur ca abia va astept la odisee...

A fost emotionant sa aud acel bum-bum de ceva ata de mic...Eu stateam cu inima cat un purice aproape ca imi era frica sa si respir, sper ca de data aceasta va fi bine...

Va pupicesc si va astept cu II-ute

mirella
7+


indraznesc si eu sa te intreb ceva
eu am avut ciclu 28-30 zile de vreo 6 luni incoace cand am pierdut o sarcina de 6 saptamani. luna trecuta am crezut ca m-am dereglat a fost de 34 de zile, dar luna asta UM 14 decembrie m-am dereglat si mai rau. In ziua 21, adica 3 ian am fost la doctor ,i-am aratat graficele de TB care mie imi arata clar ca ovulez (mi-o confirma si testele de ovulatie in care a 2-a liniuta e fff aprinsa, dupa care TB creste usor de la 36,4 la 36,8-36,9),dar Dr. mi-a spus ca nu ovulez ,caci nu trec de TB 37, apoi mi-a facut o eco intravaginala si s-a mirat ca am endometru gros (ca de faza a 2-a) 13mm si ca o sa facem niste analize sa vedem daca intr-adevar ovulez,caci daca sunt z21 nu am nici o sansa sa mai ovulez. Mi-a dat duphaston dar nu l- am luat caci eram convinsa ca eu am sa ovulez si asa a fost z29 test intens pozitiv cu mucus transparent si curgator ,apoi TB creste usor de la 36,3 la 36,8-azi 36,9 z33
Te-as ruga tare mult sa-mi spui exact (daca te-ai monitorizat)cand a inceput sa iti creasca TB , daca s-a mentinut sau a mai scazut
Multumesc anticipat pt raspuns, dar poate "patesc " si eu ca tine...sper
Va urmaresc din Martie dar n-amj indraznit sa scriu

Mergi la inceput