Aspirante optimiste > 20ani(35)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

'Neatza fetele!

cat ati scris!!! Neuronul meu obosit dupa atata citit are nevoie acum de da' nu-mi pot permite ca mi-e ca mai scrieti vreo 3 capitole pana ma trezesc...

Biby, imi pare rau ca nu a fost cum am sperat (ca la Oana) dar tot e bine ca nu a fost SEU si ca ti-ai revenit! Data viitoare sigur va fi bine!

Hei, nici o veste buna?! O gravidutza, asa, de samantza...

Eu, ziua 11 si tb 36.5... parca as fi in gara si tot astept sa vina trenul...



Gabi

http://tt.lilypie.com/VIEZp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Gabitule sigur se apropie si trenul nostru si fii sigura ca nu il pierdem......

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Asa sa fie, Ancutza...



Gabi

http://tt.lilypie.com/VIEZp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Merci fetele!...
Sigur ca abia va astept la odisee...

A fost emotionant sa aud acel bum-bum de ceva ata de mic...Eu stateam cu inima cat un purice aproape ca imi era frica sa si respir, sper ca de data aceasta va fi bine...

Va pupicesc si va astept cu II-ute

mirella
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Neata fetele, am ajuns si eu la birou! Vai ce rau e lunea , nici iarba nu creste...

Ramonella, bine ca ai prestat din belsug, sigur se prinde bebe acum.

Gabitzu, Anca,

Fecian, ce sa fac iubita! Eu am terminat cu perioada fertila, acum ma relaxez vorba ta si sunt convinsa ca o sa vanez orice mic simptom. Numa sa fie adevarate de data asta! Eu am mari sperante pentru aceasta luna.

Asadar sunt Z 16 din CM de 24 de zile. Bafta pentru toate fetele optimiste.

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Clau eu sper sa fie bb luna asta la tine,nici nu ai mult de asteptat sa vezi ce a iesit...

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

fetelor voi ce stiti in legatura cu pauza de dupa anticonceptionale?trebe facuta sau nu?o recomanda medicii sau doar unii?la mine dr a zis ca ar fi bine sa fac pauza o luna dar daca nu se poate e ok si asa sunt in dilema

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

'Neata, fetele.
Eu n-am mai scris ieri ca n-aveam noutati si nu v-am mai plictisit degeaba. Dar tot am tras cu ochiul la ce-ati scris.
Eu sunt in preajma ovulatiei, asa ca dimineata am prestat cu drag, poate-l concepem azi, de ziua lui Eminescu
Va pupicesc dulce si va urez o saptamana excelenta.

***************



"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by nushulica

fetelor voi ce stiti in legatura cu pauza de dupa anticonceptionale?trebe facuta sau nu?o recomanda medicii sau doar unii?la mine dr a zis ca ar fi bine sa fac pauza o luna dar daca nu se poate e ok si asa sunt in dilema

INGRID




Chiar aseara citeam in revista Ce se intampla doctore, unde scria ca dupa intreruperea de Ac sansele sa ramai insarcinata sunt 43% in prima luna, 76% in a doua luna si 100% in a 3-a luna.
Chiar scria ca inainte femeile stateau minim 6 luni ca sa se refaca organismul, desi asta era o lege nescrisa, nu ca asa era normal sau musai.
Asa ca Nushulica, draga mea, te poti pune pe treaba imediat.
Pupici.


Nana, 5+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Nusha, nu prea stiu cum e mai bine. Stiu pe cineva care nu ramanea si i s-a dat sa ia 3 luni Diane 35, si a ramas imediat dupa, fara pauza. Am mai auzit care au luat AC peste sarcina, nestiind ca sunt insarcinate, si nu au fost probleme. Daca a spus ca e OK si asa, ce rost are sa mai pierzi o luna, la treaba si sa dea DD sa iasa bb din prima.

***************



"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput