Colectia de toamna-iarna 2005(113)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:


Alexia mi-a facut 38,4 la ora 19. i-am dat nurofen e maraita non stop, sper sa fie de vina maseaua care e pe drum si nu altceva.Acum am fost sa o verific si transpirase rau la cap.

Abia astept sa vad si eu filmuletele postate, insa cand voi ajunge la alt PC ca asta de acasa nu ma lasa.

noki, degetul face rau spre foarte rau duminica am intalnire cu medicul chirurg..la cum arata de urat si la ce infectie e acolo sigur ma taie( si am incercat toate chestiile posibile)

cristinaH sanatate multa micutei, au mai trecut bubitele?

E jale in bucuresti pe unde mergi toata lumea tuseste, muceste si stranuta.
Sanatate multa tuturor !

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Roxi ,sper sa fie maseaua ,la noi n-a fost cu febra ,i-a dat a doua deja ,sanatate multa!

Foarte frumoase filmuletele ,felicitari pentru copii dragalasi !!

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">FILMULETZ ..,CA TOT E LA MODA :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciaR spune:

Buna din nou,
Pina la urma am fost la doctor.
Dupa consultatie se pare ca Anastasia mea a facut o constipatie cronica de la lapte...in combinatie cu iaurt si brinza..., foarte mult din fiecare nu primeste ea , dar e inca grea treceerea de la formula la laptele de vaca...ceea ce la ea a determinat constipatie de durata la ea.
In fine, explicatia ar fi ca in momentul in care simte nevoia sa faca ..nu reuseste, apoi renunta, si apoi instinctual refuza sa faca de fiecare data cand simte nevoia astfel se acumuleaza prea multe reziduuri in colon ceea ce face sa-i ingreuneze si mai mult actul defecatiei, astfel la ea s-a produs fisura in jurul anusului si normal contipatia cronicizata.
Acum am primit o reteta cu un praf se numeste Glycolax care se dizolva intr-un pahar de apa.
Va trebui sa-i reduc din lapte, iaurt si brinza sau nu combinate in aceeasi zi.
Evident multe fructe si legume care ii usureaza digestia: prune caise, piersici, pere, fara banane si mere...fara lapte brinza si iaurt in aceeasi zi...si multe legume.
Acum e grija si mai mare la alimentatie.
Si daca tot am fost la doctor sa raportam greutatea si lungimea...asa ca avem acum la 13 luni 12 kg si 81 de cm.
Multumesc tuturor mamicilor de sfaturi si de gandurile bune[flo]!
Numai bine ,
Multa sanatate!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Roxi, sanatate Alexiei, sper sa fie alarma falsa de viroza

Anda..... stii tu ce vreau sa zic

Dordia... sa puna sotu iubitor dotarile la sprijin
Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ebdf1bd8b0ec9da963969&skin_id=0&source=browse" target="_blank">ana

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

patricia, deduc ca e un soi de inhibitie instinctiva.... multa bfta cu noul tratament. eu as insista pe naturiste si pe stimulare prin alimentatie adecvata

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ebdf1bd8b0ec9da963969&skin_id=0&source=browse" target="_blank">ana

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Nu citeste omu' citeva zile si ce gaseste?? Filmulete multe, absolut superbe toate!!! God, ce mi-ati facut?! Bocesc de cit de frumoase sint filmuletele! Nici la telefon nu pot raspunde, nici la aratat apt. nu ma poci duce, ca arat ca doamna naiba! Asa bocesc! Si tot ma uit, si la urmatorul filmulet, si la urmatorul.... Cred ca si fondul muzical are efectul lui!!! Parca imi imaginez peste 50-100 de ani cum se vor uita stra-stra nepotii nostri la ele..... Iarasi bocesc!!!

Pupici si floricele mii tuturor!!! Sinteti niste scumpe si niste mamici nemaipomenite! Si copilasii vostri pe masura!


Fug sa ma spal pe fatza, ca mai am inca 2 ore juma' de munca, nu pot sa nu mai raspund la nimeni ca eu pling....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

la ora 6 alexia avea 39,4 i-am dat un supozitor cu novocalmin, acum e mai bine se joaca a papat si putin lapte in schimb cere stiksuri.Muci nu are, tuse la fel, mananca insa nu are asa pofta ca inainte....oare sa aiba rosu in gat?
O sa alternez nurofen cu calpol la 6 ore, sper sa isi revina daca nu merg la spital.

Deja a papat 6 bete

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubamara spune:

Roxi, imi dau si eu cu parerea: nu cred ca are rosu in gat, pentru ca nu manca sticksuri, iti cerea numai lichide. Stiam ca o deranjeaza orice este solid.

Sanatate multa si sa va scada febra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Salut. Va scriu pe graba, ca sa va spun ca nu m-am dat la fund dupa ce am dat cu bomba, ci plecam miine in vacanta.
Iar mi-e teama sa zbor, fireste....
Tineti-mi pumnii!

Ripley, m-am uitat la filmuletul tau! Ce mai, Ana o frumusete si o scumpenie! Sa-ti traiasca.

Apropos de concurs, eu am o poza care defineste perfect anul 2006 pentru mine: Smaranda e pe olita si eu ii dau sa suga. . Pacat ca eu nu ma spal pe dinti in acelasi timp, ca sa fie poza chiar completa.
Din pacate, eu sint imbracata in chiloti si maieu in poza si nu o pot posta.

Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

fetele care tot incercati sa schimbati laptele copilului: pe coperta 2 a rev. superbebe e o reclama la noul lapte Humana junior drink, incepand cu 12 luni, in cutii de 450ml, gata preparat, adik un fel de parmalat prima crescitta ala, dar mai misto, zice reclama:)))) cu toate vitaminele din laptele praf etc. oricum, nu este lapte de vaca imbogatit cu vitamine ci este lapte praf (obtinut partial din lapte de vaca) imbogatit cu vitamine. asta nu stiu dk e bine sau rau, laptele de vaca e sanatos, dar nu are asa multe vitamine ca asta praf, preparat ichid sau doar in stare de praf. asta praf are mai putine proteine, in schimb, ca cica ala de vaca ar forta ficatul si rinichii de la atatea proteine...ma rog, avand in vedere ca si parerile medicilor sunt impartite, nu mai stii ce sa-i dai, sa fie bine...
oricum vroiam sa va prezint faptul ca mai aveti o varianta, dar nu stiu cat costa.

roxi, dar pampersul cum arata? dk e ok, atunci o fi facut viroza, da-i cu antitermice. foarte bine ia febra algocalminul fiole normale. noi am luat cate 10 picaturi, ca se da o picatura la un kg. ai voie de vreo 3 ori pe zi sa-i dai asa. si baha si niste suc de portocale dk nu are probleme cu kk.

bic, vacanta frumoasa! unde?

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput