Aspirante optimiste > 20 ani (33)

Aspirante optimiste > 20 ani (33) | Autor: numeioana

Link direct la acest mesaj



Lista aspirantelor optimiste care vor deveni mamici:

Victoria(Veronica), Gabela(Gabriela), Pepsica(Antonia), Pia (Oprina), Tumpi(Ionela), Codri(Codruta), MirelaV(Mirela), Alinuche(Alina), Cornelia1172(Cornelia),(Valentina Georgeta), Lulu77(Alina Mariana), Mariaa(Maria), Gabid(Gabriela), Salmida(Adia Florentina), Ioana1971(Ioana), Speranta(Angelica), Robert(Robert si Alina), Ilie si Suzana(Ilie si Suzana), MadalinaM (Nina), Remy(Camela), OtiliaLia(Otilia), Lucia Munteanu(Manuela Lucia), Ilenya(Ileana), Camisv(Camelia), flory76(Florentina-Iuliana), irinacodrina(Irina Codrina), gogosar(Natalia Anca), giugiuca(Irina), steliana04(Steliana), deca(Carmen), dinah(Elena), Anca Wish(Ana-Maria), Chi(Cristina), claudia123(Claudia), asi(Stanca-Ioana), ardit(Afrodita), Alexa Ioana(Roxana), Felicia(Felicia), nounou(Florina), GeorgianaI(Georgiana), LindaG(Linda), danap( Daniela), heleny(Heleny-Elena), Gabriela Elena(Gabriela Elena), Floran(Florina), Ileana(Ileana), adimercedes(Adriana), Lumit(Luminita-Violeta), nicol78(Elena-Nicoleta), pusichet(Ana Maria), Costi(Elena), Fanta(Stefana), elli(Manuela), andra10(Andra), Liana30 (Mariana), Salomea(Elena), Jonica(Ioana), Natalia26(Raluca Elena),dedi(Adela), ela2004(Ionela), GildaT(Eleonora), puiusu(Oana), Anku(Anca Cerasela), danangie(Daniela Angela), luli( Mirela), lauion(Laura), floarea de colt(Ana Maria), Carmen e( Carmen ), Pmihaela(Elena Mihaela), dionisiade(Florentina), iepurila(Irina), Anca(Anca Mioara), Avalon(Adriana), Roxee(Raluca), Sheherezada(Florentina), adya(Adina), biancaxl(Bianca), zamfir.mel(Mihaela), Lauricipani(Laura-Alexandra), Carmen.cita(Carmen), Elenya m(Mihaela), Crinuta 71(Ioana), Ioana-Cristina(Ioana-Crisitna), Pis(Mihaela-Felicia), barbye(Mirela), diciu(Anda Gabriela & Paul Tiberiu), Madada(Daniela Florentina), Mirga(Mirela & Gabriel), danuta_c(Dana), adi95 (Andreea), marrina(Monia), cristabb(Mihaela Cristina), Mihaela V(Mihaela), didi-anda(Anda Ioana), nanuk(Gabi), dyana(Diana), simonette(Sanda), lucia_1(Lucia Elena), georgiiana(Georgiiana Alina), Silvana Popovici(Iuliana Silvia), cami30(Camelia Veronica), camy062004(Camelia), Dyana(Diana), stefaniaro(Stefania), motanik(Andra), iepumic(Anca), cornelianeli (Cornelia), adela achim(Maria-Adela), adiutza(Adina), kriss79 (Cristina), mmc_nd(Malina-Mihaela), florentin156(Rodica), Aissa(Cristina), Danyalo(Elena-Daniela), ancuta_stan(Ancuta-Elena), Dana n (Daniela), danotino(Daniela Claudia), cherry22, antosit(Antoaneta), kla78(Claudia), Andrusha(Andra), Tabitha (Ioana), bubuleana(Georgiana), Elise, Irinush4u, miki-miki (Mihaela), BiancaB(Bianca), Mirela_1(Mirela Carmen), nusy (Marinela), Daniela76(Daniela Gabriela), Ionara23 (Ioana), geo ionita(Georgiana), Corinuk, Mary14 (Geanina Maria), Sadaf, Mica-mica(Mihaela), zozela(Marilena), Adhnana (Caterina), LoredanaG, BIENCUTA(Bianca), Miramar(Cosmina), carmencyta(Carmen-Mihaela), sorceress(Florina), mormelvio(Mihaela-Magdalena), alibebe(Alina), mihaStroescu(Mihaela), Ioanatugs(Ioana Tugs), Carmen_Marieta, pupesita (Mihaela) ,ayna(Corina), Stelutza_36, helga, oanademunck(Oana), didi-edi, iuca(Viorica), Moira, cris.do, Olivia26, leo_71(LEONORA -OLTITIA), Sheritra(Adina), marryan, voicu_bebi, cicina, marianna, nucutza(Irina-Felicia), daciovi(Daciana), aurel_cris, turturica, ralu76, carmenpit, tumpidunki, Andrada.P, nushulica, mita.2000, Nadya, Alďż˝, Michellex, floriscris, brianna, MP_Julya, roxx, irlandeza(Marinela), luy(Luiza), catty(catalina), iliuta, helicom, claui, iazminn, poki, rox dox, clarissa, geany bc, mi_a, Zenobia, Nikunikalai, ancadragoman (Anca), andriushca (Andreea), Anaoi (Ioana), Kory (Mary), Carla28, Oana_2006, Micky2007, NanaMotoc, Lucia28, nichi,noela_ carmen, Laura Ioana, stancutza (Diana), PamELLA(Gabriela), Diulet12, Gabitzu37 (Gabi), maria08, CristinaSon, aweya, Truth, ariana1005, Iulica81, fify, oana_r(oana), Dasha, Ramonella, emma76, Miki-ki, Gabitoni, Ileana2000, mcrissa(Cristina-Daniela), alexia28(Mihaela), AlinucaT, Alysh, zisaCami(Elena-Camelia), cosmina78, olim, iubisimo, alina.z, numeioana, Aylla, Danielle02, Smaddy, fecian, AleDutulescu, madutza_bra, vrmoana, -andreea-, nebunica-zapacica, winter, ysa26, printesa_roz, corivio, ache, bb_yasmi, moldoveanca, danielaradu, irina_stef, iumosa, Moira, Bibyrox (Rozalia), RGE, Monica11


-dutze foste aspirante:
Cristinna(Cristina), TERBITZA(Florina), iriss27(Irina), marinar(Marina), aventura, danni, mari-lu, karra 80, alionushca(Aliona), loina_ln, claubd, Alinatxa (Alina), tzontzonel, monica_b, katthy(Ana Catalina), Tanya, vas, Amely(Diana), gabiu(Gabriela), CHOWPERSA,Tanya(Elena Mihaela),Raza de Soare (Nicoleta), IULIABRAILA(Iulia), chiquitita, addinel, Tmihaela(Mihaela), doxinu, musete(Laura- Lucia), andicu(Andreea), eseea(Felicia), kitty_nic(Cristina Valentina), Petit Ange, alina.a ( Alina), lorinaoo1, amameda(Meda), AndraZ (Andra), Tzuca74(Ioana), oanabbb, Olguttza(Ioana Alexandra), danutza2, estecri (Sorina), claucia(Claudia-Ioana), Alinutzaa, simo_al_jaafari, Oana T(Oana), Anculici, Luna1, mychydutza, july_g(Iulia), lachione(Mihaela Laura), brabe, oanaonyx(Oana), Betty78, Aniast72(Andreea),valicutza(Valentina), selina-d , thea_m(Teodora), laviniaN(Lavinia), mirella76, blueeyes2003(Mirela), Sim_Stoian, NanaMotoc, toma_lly(Alina), Marunzika(Ana Maria), Irinabobe, cristina85ss

foste aspirante:
mishi(Mihaela), dandana(Daniela), RO-ANA(Liliana), mexxa (Andreea), Madyn (Nicoleta - Magdalena), nastad(Doina), Karula (Raluca), romaniaau(Florina), dariana (Aurora Cristina), Alisia (Alina), Annaa(Ana Aurica), martha78 (Mihaela), Ionica, alina constantin(Alina Ioana), floricika (Florentina), anangel_lexi(Alexandra), osna(Svetlana), mamiFlori, Beatrix(Melania), Georox, Amy-@my, Mirona(Mirona), Lorym, Simo29(Simona), Dbunny, danita, Dacicica(Daciana), gheorlan (Simona), RUXMAX(Ruxandra), Bety(Beatrice), ingeras26a(Andreea), alydumy(Valentina), kateryna(Elena-Georgiana),


Sfinte Antoane, mângâietorul sufletelor mâhnite, priveste cu îndurare si vezi cum traiesc în întristare, pentru ca Dumnezeu nu mi-a dat harul de a deveni si eu mama, sau daca devin, îmi curma bucuria, luându-mi copilul de la sân. Copiii sunt legatura de iubire dintre soti: mijloceste, deci pentru mine la Domnul, ca El sa ne mângâie cu un copil si sa ni-l tina în viata.

Eu fagaduiesc ca îl voi creste si educa în frica lui Dumnezeu. Sfinte Antoane, pentru dragostea pe care ai avut-o fata de Pruncul Isus, dobândeste-mi acest har. Iar daca Dumnezeu a hotarât altfel, usureaza-ne, mie si sotului meu traiul, cu haruri deosebite, ca sa fim pururi resemnati în vointa lui Dumnezeu si sa ne folosim de starea noastra pentru a spori faptele bune în folosul aproapelui. Amin.

Tatal nostru, Carele esti in ceruri, sfinteasca-se numele Tau, vie imparatia Ta,faca-se voia Ta precum in cer asa si pe pamant. Painea nostra cea de toate zilele da-ne-o noua astazi. Si ne iarta noua gresalele noastre, precum si noi iertam gresitilor nostri. Si nu ne duce pe noi in ispita, ci ne izbaveste de cel rau. Ca a Ta este imparatia si puterea si slava, a Tatalui si a Fiului si a Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin.

Bucura-te Maria, cea plina de har,
Domnul este cu tine. Binecuvantata esti tu intre femei si Binecuvantat este rodul trupului tau, Iisus,
Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, Roaga-Te pt noi pacatosii,
Acum si-n ceasul mortii noastre,
Amin.
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, si acum si pururea si in vecii vecilor,
Amin



Link-uri utile:

Calculator de ovulatie
www.fertility.com/Images/BasalChart_celsius_tcm38-1839.pdf" target="_blank">Tabel monitorizare TB
www.fertilityfriend.com/" target="_blank">www.fertilityfriend.com


Dati bataie, dragelor, ca sa umplem lista cu gravidute!!!




Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Multumim Ioana.
Sa dea DD sa fie un cap. PLIN de

***************



"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Asa sa fie, Olivia!




Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Numai vezi ca ai trecut o lista mai veche, mai sunt modificari. Ia lista de la capitolul trecut

***************



"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia_sampetru spune:

Ioana, multumim pentru capitol!
Sa dea Dumnezeu sa ploua cu .

Acum am ajuns si eu acasa, ce vesti aveti de BiBy?Ce mai face, ca toata ziua am stat ca pe jar.Sper sa fie bine pana la urma, si la 8 o sa fac si eu rugaciunea.
Vreo gravidutza? Ceva noutati?Acum citesc si eu, ca inca sunt la capitolul trecut, si revin... cand o sa termin, parca vad ca mai am vreo 2 pagini de citit, la cat de sunteti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

ioana, multumim fata dulce
sa fie plin de in noul capitol si sa auzim numai de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielaradu spune:

acum m-am trezit din somn...am avut un somn lunggggg....dar tot mai imi este
ati fost harncutze harncutze si ati terminat deja un capitol si ati si inceput altul...mamam mamam
mie tot nu mi-a venit si nici nu simt ceva ca mi-ar veni am aceeasi durere in partea stanga, de spate si sfarcuri...in rest sunt ok





o asteptam pe bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

ce faceti fetelor,dati-mi voie sa va salut si sa va pupacesc in noul capitol,am si eu o nelamurire,daca ma poate ajuta cineva....din cate am inteles eu,in periada fertila nu trebuiein fiecare zi?stiu ca poate e cam prosteasca intrebarea mea,dar asa am auzit si sunt tare nelamurita....offff....nici prea mult,nici prea putin,nici numai stiu va pupacescpe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Fetelor dat tare harnicutze mai sunteti

Ati terminat deja un capitol.

Eu ma simt atat de rau azi ca nu stiu cum de am rezistat: am o greata incredibila, mi-e foarte frig , plus uratii ma chinuie, si ma mai si doare si capul acum. Ca nu am destule

Ma rog pentru bibi sa fie bine .

Acum ma pregatesc sa plec acasa, am intrat numai sa stiti ca sunt alaturi de voi si ca desi nu mai scriu asa cum scriam inainte va urmaresc asa mai din urma.

Sa dea Doamne Doamne sa fie un capitol plin de gravidutze si sa plece prima Biby ca e o fata foarte sufletista. Restul fetelor mai rezistam , nu-i asa fetelor?

TRebuie sa plec.
V-am pupat mult mult de tot


Felicia,
viitoare de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielaradu spune:

biby : ce faci?? care este rezultatul??
fetelor tineti-mi pumnii sa nu imi vina
sunt pregatita de lupta daca vine




o asteptam pe bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Irina, eu stiu ca in perioada fertila e bine sa cat mai mult, doar daca sotul are probleme cu gigeii atunci trebuie mai rar ca sa aiba timp sa se adune.
Fecian, sunt de acord ca biby merita tot ceea ce este mai bun pentru ca are un suflet mare si sunt sigura ca D-zeu o va rasplati.

***************



"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput