ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(4)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camea spune:

Pentru regimul alimentar intra pe endo-resolved si acolo gasesti Diet for endometriosis.
Dupa opereatie d-l doctor T mi-a spus ca homeopatia vindeca aceasta boala, d-ce schima sowftul organismului. Binenteles ca nu l-am ascultat si am incercat si eu ca si voi alte alternative fitoterapie....etc ect inclusiv MACCA....Pana la urma tot la homeopatie am ajuns(excluzand din start o noua operatie si Diferelinul)..Dar repet este nevoie de un medic ff bun cu experienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

Adifle, hmm, nu stiu ce sa zic...am auzit de dr. Lacziko, e una tanara , nu? dar n-am auzit prea multe...eu am fost (si sunt in continuare) la dr. Rotaru. El m-a trimis la TM (norocul meu). sunt f. multumita, cu dr. Rotaru am si nascut si a fost super ok. ai grija ca in Oradea nici analizele nu prea se fac ca lumea. iti spun din proprie experienta. Pe mine m-a operat laparoscopic prof. Munteanu la Timisoara. ceva analize ai facut? in afara de eco si prolactina...
eu de ex. aveam trompele infundate din cauza endometriozei, am facut HSG inainte de operatie, de fapt de aia m-am si operat. cu ocazia laparoscopiei mi s-a descoperit endometrioza...
Mada, sper sa fie cu okisori! eu am auzit ca s-ar putea sa ramai! si eu am ramas imediat dupa trat. cu diphereline, dar mie mi-a venit CM (provocat, cu anticonceptionale).

Alina si bb Marc Alexandru (28.03.2006)

PRIMUL CRACIUN

poze

varsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

Zenobia, ce tare esti! eu primele 2 zile dupa operatie nici n-am stiut cum ma cheama... insanatosire grabnica!

Alina si bb Marc Alexandru (28.03.2006)

PRIMUL CRACIUN

poze

varsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Multumesc, Alina.

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Camea iti multumesc pentru ajutor.Am intrat si am vazut ca trebuie sa ajung din nou la regimul din timpul postului.Ata ete.Daca-i musai- cu placere. Am vazut si pozele si mi-am dat seama pe unde am fost eu.Ca n-am avut video ca nu au fost conditii la operatie.Groaznic. Omu' meu saracu' nici nu a mai rezistat sa vada tot.
Iti multumesc pt. raspuns si sper sa pot ajuta si eu. O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Scuze, Lucialu, acum am vazut ca mi-ai scris in mesajul anterior. Multumesc pentru urari. Pai daca tot conspirati, faceti-o.

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adifle spune:

alinaalex,si colega mea merge tot la rotaru si s-ar putea sa-mi fac si eu o programare!
analize mi-am mai facut progesteronul,fsh,th,si cam atat!
multumesc mult pt. sfaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Buna fetele! As avea o intrebare : Cine stie in cat timp de la o laparo se poate reface "distractia"?Stiu ca creste repede, dar cam cat de repede?
Va intreb pentru ca eu ma simt din ce in ce mai rau.Laparo am facut la sfarsitul lui 2005+ lunile de diphereline. CM s-a dereglat iar, dupa ce cateva luni imi venea la 32 zile.De fapt s-a dereglat de cand am fost la mare, gandind eu la vremea respectiva ca mi-ar face bine.
Camea, cum ti-am spus, de Craciun am tinut post cva la carte si cura de slabire, asa ca in mare parte dieta semana cu ce ai indicat tu. Am constatat ca in acea perioada cu cateva exceptii(mai mi se facea si mie pofta, de)am fost vesela ca o vrabiuta. Atata doar ca in luna cu pricina - noiembrie- nu mi-a venitCM deloc, iar decembrie, finish post, mi-a venit atat de putin, ca parca si-a ras de mine?!!!!!!!! Intrebare daca , din cand in cand, mai calci si pe laturi, intr-o ciocolata, un esspresso, o sarma'...e bai? Atentie! rar ffffffffffff rar?????!!!!!!!!!
Si lasand la o parte interesele egoiste ce se "cracaneaza"?!! pe tot mesajul: FELICITARI DIN TOATA INIMA PENTRU si iti doresc SA FIE BINE de la un cap la altul si SANATATE MULTA!
Zeno luptam si conspiram, poate anu' asta suntem gata de drum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Camea felicitari pentru sarcina! SARCINA USOARA SI BEBEL SANATOS! Inca o poveste de adaugat la exemplele noastre fericite!
Mada28 FELICITARI SI SARCINA USOARA! Vai..cate vesti bune!
Urez bun venit si eu fetelor noi: Lucialu, Adifle, Zenobia si va doresc multa bafta sa deveniti cat mai repede gravidute!

Fetelor, eu am lipsit motivat pentru ca am avut ceva probleme si nu prea am stat pe forum ca inainte! Am avut un ciclu intarziat, ceea ce n-am avut in viata mea si cand a venit nu s-a mai oprit 15 zile. Am fost la medic prin z13 si Tutunaru mi-a pus diagnosticul de polip pe uter si mi-a recomandat histeroscopie. Iar eu cum nu sunt obisnuita sa ascult sfatul unui singur medic, am mai fost la dr. Ion Ionut care nu a vazut nimic in uter si parerea lui a fost avort menstrual, ceea ce nu cred eu ca a fost. E drept ca nu a exclus nici varianta unui polip in formare, dar pe care el nu-l vede inca in uter si deci nu crede ca acest lucru mi-a dat sangerarea prelungita. Eu nu stiu acum pe cine sa cred, dar inclin tot mai mult spre varianta dr. meu Tutunaru si o sa astept o programare la histeroscopie, deci sunt hoatarata s-o fac, cand se va putea. Acum m-am mai linistit pentru ca mi s-a oprit sangerarea, devenisem alba la fata, precum cola de hartie si eram f. ametita. Am luat suplimente de vitamine cu mult fier si m-am mai pus pe picioare. Tratamente naturiste nu mai vreau sa fac, ca eu cred ca am facut prea multe, fara pauza si Maca nu cred ca mi-a facut bine. Asa ca sa aveti mare grija cu trat. sa le alegeti bine si sa nu abuzati de ele, pentru ca nu toate va pot face bine. Eu de ex. am facut trat. prof. Andritoiu timp de 2 luni, ca la carte si am adaugat si Maca si nu prea mi-a facut bine. Mai mult m-am dereglat si ovulatia mea, care inainte era prin z11,12, acum s-a mutat prin z16, 17, deci nu e de bine. Va pup si va urez o seara buna!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Dragele mele, puteti sa-mi dati si mie ceva informatii despre endometrita?Stiu ca nu e acelasi lucru cu endometrioza dar ma gandeam ca vreuna o fi avand de-a face cu asa ceva vreodata....
O alta intrebare, dupa histeroscopie diagnosticala credeti ca e normala sangerarea incepand din a treia zi dupa aceasta procedura?

Mergi la inceput