Aspirante optimiste>20 ani(32)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ok..thx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Fetelor, eu cred ca imi vine menstruatia... Am o scurgere bejulie...si durere de mijloc... Z 24 din 26...




Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaoi spune:

Buna dragele mele si La Multi Ani pentru noul an si sa dea Dumnezeu sa ni se indeplineasca dorinta cea mai arzatoare - aceea de a avea un ingeras.
N-am mai intrat pe site de vreo 3 saptamani si am vazut ca ati scris ogroaza si am vazut ca au aparut si alte gravidute - pe care le felicit din tot sufletul - si de asemena noi aspirante carora le urez de asemenea sa stea cat mai putin printre noi si sa duca fuguta la Odisee.
Acum o sa va spun ce am mai patit intre timp: dupa ce am terminat cu toate investigatiile pe care mi le-a dat doctorul sa le fac in decembrie si din care se pare ca numai prolactina ar fi marita am planuit si noi un mic concediu la munte de revelion. Insa culmea ghinionului ca de la Craciun si chiar si pana la Sf. Ion am tinut-o tot intr-o viroza. Nu stiu ce s-a intamplat insa se pare ca am avut cunostinta cu virusul asta care bantuie de viroza respiaratorie. De plecat la munte am plecat fiind ca dadusem banii in avans de cazare si nu aveam ce face insa chiar in noaptea de revelion si dupa pe 1 ianuarie m-am simtit din ce in ce mai rau asa ca am trecut si pe antibiotice. Cand am venit in Bucuresti am fost si la doctor dar cam ce luasem eu cam asta mi-a dat si el. acum m-am linistit insa nu ami puteam de gat; am fost mai mereau ragusita, dureri in gat si bineinteles amigdalitele pline de puroi, plus nasul infundat si frisoane etc.
Asta e am inceput anul cum nu se poate mai bine. Si pe langa asta mai mi-a venit si bucuria prin ziua 26 mai abundent (pe 1 ianuarie) dupa ce prin ziua 24 respectiv 25 au fost numai cateva picaturi. Faza e ca ma asteptam ca prin ziua de 4 ianuarie daca nu chiar pe 5 la acest nefericxit moment, insa probabil de la raceala sa fi venit mai repede probabil. Si asta nu e tot dupa ce m-am linistit si cu ciclu prin ziua 10 am avut mici sangerari si de asemenea si in ziua 11, adica astazi de asemenea. Nu stiu ce sa mai cred. Eu de abia pe 26 ianuarie am reusit cu programarea la medic pentru control insa sunt intr-o dilema totala. Oare aceste sangerari intre menstre sa fi din cauza asa zisei perioade de ovulatie (luna trecuta la ecograf in ziua 10 am avut un folicul de 11 mm pe ovarul drept care insa nu a ajuns la maturitate din pacate). Luna asta m-a durut in perioada asta cel stang de aveam impresia ca-mi vine din nou ciclul, plus dureri de spate la greu.
Voi ce ziceti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Gabitule ne-a fost dor de tine...pupicei.
Bibileana si pana la urma te mai duci la un medic?


anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

si eu am avut aceleasi simptomeca tine acum doua luni..dureri mari in dreapta si spate....ale dadeau chiar si spre picior....rusii" erau foarte abundenti....dar apoi am aflat ca era din cauza infectiei urinare si din cauza unui microb pe care il luasem din apa pe ovarul drept....dar dupa tratament acum totul este ok..ma simt super bine in perioada naspa..tu ai fost la control si ti-a spus ca ar fi extrauterina??.....stiu ca si mama a avut asa ceva..sper sa nu se mosteneasca chestia asta....Doamne fereste!!....dar stiu ca aoperat-o si a fost ok..asta se intampla inainte sa-l faca pe fratiorul meu.....ca operatie am inteles ca este usoara si in genul avortului.pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Biby, daca se rupea trompa aveai dureri insuportabile. Nu e bine sa stai si sa astepti, incearca la alt medic. Oricum, in asemenea situatii, este important sa consulti si alt medic, pentru confirmarea diagnosticului si pentru a lua masuri urgente, daca este cazul. Din pacate, dupa simptome este foarte posibil sa fie extrauterina, asa ca, sfatul meu este sa fugi la doctor. Acum.

Anaoi, daca de obicei ovulezi asa devreme este foarte posibil sa fie o sangerare legata de ovulatie; daca persista sangerarea este bine sa te duci mai repede la medic si sa nu astepti pana pe 26.

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Fetelor sper ca ma primiti doar o secunda printre voi si daca sunt deja insarcinata . insa vin cu un mesaj pentru ClauClau : si pe mine m-a durut ovarul stang,din cauza asta am fost la medic ptr ca ma gandeam ca am ceva probleme,insa medicul de familie mi-a spus repede ca sunt insarcinata si ca durerea de ovar,care este de fapt un disconfort, este un semnal bun. Eu nu vreau sa-ti fac sperante degeaba dar in cazul meu a fost asa.Va pup pe toate si va stept alaturi de mine la mamici de septembrie-octombrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

biby nu mai sta dupa dr tau. mai bine du--te la municipal, sunt multi medici buni si e imposibil sa nu gasesti unul de garda. mai cere o opinie. hai ca noi inca te asteptam la mamici de sept/oct. vion cu vesti bune.
fetelor multumesc mult pt felicitari si hai ca am mana buna veniti cat mai repede la mamici. eu o sa continui sa va urmaresc din umbra si ma voi bucura in continuare pt fiecare din voi pentru ca am vazut cate eforturi depuneti pt a avea mica voastra minune. hai veniti repede la gravidute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielaradu spune:

ce inseamna ca te durea ovarul??
ca pe mine ma doare sub burtik in partea stanga cel mai mult, se mai muta si in dreapta dar acolo e suportabila , dar cand ma doare in stanga....ma doare serios...si acum ma doare rau si spatele
ma duc pana la toaleta ca ma simt uda...sper ca nu mi-a vent




o asteptam pe bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

Irina , Cristina venim si noi la odisee . noi ne tinem toate de mana,voi trebuie doar sa trageti putin mai tare, ca suntem multe
va pup

Mergi la inceput