Aspirante optimiste>20 ani(32)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Stateam si ma gandeam.Oare de ce unle raman gravide fara nici un efort, decat bineinteles cu iar altele, ca si noi, se chinuie luni si ani de zile.Si mai aveam o nedumerire. Cum unele saracele care n-au nici ce le da sa manince fac cate 4-5 copii, iar altele nici macar unul.
Oana-filozoafa

z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

RGE, te rog mult nu mai folosi majuscule, textul este greu de urmarit. multumesc

bine ai venit la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Oana eu incep cu hormonale,spermograma,eventual HSG.Tu la fel?
La ce medic?

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

imi cer scuze ..din obisnuinta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Fetele va pe toate.
Ma duc la epilat si apoi la serv.
Va doresc o zi usoara!
Biby pe tine te in mod special si ma gandesc la tine.

z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Anca nu plec fara sa-ti raspund. Merg la dr. Voiculescu. Am mai spus , mi-a facut un Papa Nicolau care a iesit ok, si acum m-a chemat cu CT si spermograma sotului. Si mi-a facut si o fisa de sterilitate primara unde sunt trecute foarte multe analize de facut, ecografii si culmea cam pe ultimul loc HSG. N-am inteles de ce. Astept sa vad al tau ce zice? Te pupic dulcik

z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

RGE ,daca la mine se referea mesajul tau ,sa stii ca eu sunt f optimista de cand m-am programat la dr,ptr ca stiu ca problema mea o sa se rezolve si bb o sa vina curand.


anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Dragutzele mele, la multi ani!

Am revenit si eu dupa o vacantza cam nashpa deoarece am fost racita de sarbatori, adica a inceput inainte de Craciun si s-a terminat dupa Revelion. Am dedus ca cineva se distreaza pe seama mea: pai eu i-am cerut mosului un bebe si am primit in schimb un virus???!!! Norocul meu ca posed simtul umorului si spirit autocritic, altfel eram acum ca ala din reclama cu halatul (la balamuc)...

Avand in vedere ca ati scris vreo 3 capitole in perioada asta, am tot lecturat pana am dat de vestea fericita cum ca Nana e insarcinata!!! Pe urma Tomitza!!! Asa ca m-am consolat cu ideea ca daca n-a venit bebe la mine, macar a venit la unele dintre fetele noastre si iata ca iar s-a deschis portita spre odisee!

Nana, ma bucur mult de tot pentru tine, sa fii sanatoasa, sa ai o sarcina fara probleme si dupa 9 luni sa strangi in brate un bebe sanatos si frumos!

Tomitza, la fel de mult ma bucur si pentru tine si-ti doresc sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si frumos!

Marunzika(Ana Maria), Irinabobe, cristina85ss, felicitari!!! Sarcini usoare si bebei sanatosi!!!

Din pacate vad ca sunt si vesti triste. Biby , sper din tot sufletul sa nu fie extrauterina, s-au inselat de atatea ori medicii asa ca poate si in cazul tau diagnosticul a fost gresit. Sunt alaturi de tine!

Ancutza, mult succes cu noul medic!

Eu sunt ziua 7 si cum orice nou cm inseamna o alta sansa, sper din nou...

aspirantele optimiste si sa de DD ca anul asta sa fie pentru noi toate, anul in care visul devine realitate!

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

RGE esti in listuta de aspirante.
Oana sigur o sa comparam ,sa vedem ce spune si al meu

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:


Va multumesc mult fetelor ca va ganditi la mine!!!!! Nu prea mi-e bine de aseara ma doare rau in partea dreapta si in spate asa... ca o durere de rinichi. Sangerarea e mai mare si e spre rosu... Am sunat dr-ita dar nu raspunde.. o sa mai incerc. La laborator abia pe la 6-7 seara mi-au spus sa revin pt rezultatul beta HCG.
Ma gandesc daca se rupea trompa trebuia sa am dureri mari nu? Nici nu stiu... si cred ca nici voi... dar nu-mi raspunde si mie nimeni la subiectul ala cu extrauterina... stiu ca sunt multe fete pe forum care au avut..




In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput