Aspirante optimiste>20 ani(32)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eu o sa incep la dr Niculescu analizele si probabil o sa raman la dansul in cazul in care raman insarcinata.

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Eu la inceput mergeam la Municipal la DR Bucur. Tipul era foarte de treaba, dar si foarte ocupat. Ma chema la el cand era de garda si bineinteles ca inainte sa vorbeasca si cu mine trebuia sa se ocupe de gravidute, alerga intre sala de nasteri si multe alte locuri si prindea vreo 10 minute in care statea si cu mine. M-am dus de vreo trei ori la el si apoi am renuntat. Apoi am inceput cu clinicile, si tocmai can gasisem si eu una la Romana unde imi era super ok sa merg, si-au mutat sediul. Acum o sa merg la alta pe Dorobanti, unde este doctora care era si la clinica de la Romana. masi precis la Victoriei.
Deocamdata nu stiu cat de buna e. Pana acum mi-a facut un Papa Nicolau si un control de rutina. Si m-a pus sa-mi iau TB, si mi-a facut o fisa de sterilitate primara care are vreo 3 pagini si cuprinde o si una de chestii care trebuie facute.
V-am plictisit?

z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

EU SINCER PREFER CLINICILE SAU SPITALELE PARTICULARE...AM AVUT MULTE EXPERIENTA NASPA LA ASTEA DE STAT SI AM CITIT PREA MULTE FORUMURI CU GRAVIDE SI CUM AU NASCUT SI PE UNDE....IMI PARE RAU CA TRAIESC IN ROMANIA DIN PUCTUL ASTA DE VEDERE......MEDICAL....LASA FOARTE MULT DE DORIT..BINE SUNT SI FETE CARE AU AVUT MARE NOROC.....DAR NU VREAU SA RISC..'NEATZA FETELOR.....SA AVETI O ZI FRUMOASA SI HAIDETI SA FIM MAI OPTIMISTE CA DOAR ASA NE-AM INTELES NU SA FIM ASPIRANTE OPTIMISTE.........PUPICI.....ANCA ESTI CEA MAI TARE MULT SUSCCES SI CAPUL SUS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Ce tampita sunt! Pe doctor il cheama Campean nu Bucur. Nu stiu ce mi-a venit.

z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

Buna dimineata fetelor!
Biby te pup mult mult! stiu ca ne citesti! vreau sa stii ca sunt in continuare cu gandul alaturi de tine si ma rog pt tine!
Daniela cred c-ai un bebic in butic,mai ales c-ai zis de sfarcuri ca le ai mari. sora mea le avea marii si rozalii cand si-a dat seama ca-i insarcinata.si-a facut test si pe urma a mers la dr. alte simtome nu avea,doar i-a intarziat. tin pumnii sa ne dai cat mai curand vestea cea mare!
Ramo du-te si la alt dr. te asteptam cu vesti bune!
Oana prefer clinici particulare,unde se poarta frumos cu tine. platesti,dar ai si servicii pe masura,nu ca la spital,ca mergi cu "atentii" si tot nu se poarta cu tine cum trebuie < vorbesc de Romania.in Israel nu se da nimic la dr. doar platesti consultatia si atat. si se poarta frumos cu tine>.
Fetelor, va pup si sper s-avem vesti bune si cat mai multe gravidute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Anca ti-a placut ce ti-am urat?Eu de obicei port mult noroc altora. Mai putin mie.

z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Am vazut dar eu sunt abia in Z5,cred ,si sigur or sa se mai anunte gravidute inaintea mea.


anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

NU CONTEAZA CA OR SA MAI FIE ALTELE INAINTEA TA..CONTEAZA SA FI SI TU.....INCEARCA SA NU TE MAI GANDESTI ATAT PT CA ITI FACI RAU IAR STRESSUL SIGUR DUCE LA INFERTILITATE..DOAMNE FERESTE.....FI MAI OPTIMISTA AI REZISTAT EROI ATATA TIMP...BAFTA MULTA TINEM PUMNII..NU SE STIE NICIODATA..CEL MAI IMPORTANT ESTE SA VORBESTI CU DOAMNE DOAMNE...SI PAREREA MEA MERGI LA UN DOCTOR IMEDIAT DUPA CE PLEACA URATII SI PE URMA MERGI SI LA CELALALT PESTE O LUNA..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Anca, dupa ce mergem la doctor, comparam si discutam. Vrei?

z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Biby, sunt alaturi de tine. Inca nu imi vine sa cred ca ti se intampla asta. Fii tare, tu esti o fire puternica, o sa vezi ca va fi totul bine.
Te pup si te imbratisez cu multa dragoste.


Nana, 4+
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput