SARCINA EXTRAUTERINA...SAU NU?

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Brabe multumesc frumos!!! Imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva dar o sa vezi ca Dumnezeu ne va da i noua cat de curand bebelusul mult dorit!
La tine tot asa, se oprise din evolutie? Ai facut beta hcg??



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Biby, sincer imi pare rau Hai capu sus fata frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delfinutza spune:

Biby sincer imi pare rau si suntem alaturi de tine

Delfinutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

HaiBiby,fata dulce, nu mai plange . Noi suntem aici langa tine si te tinem de manuta si o sa vezi ca o sa fie totul bine..

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Fetelor.. am redevenit eu: Biby, cea pe care o stiti, plina de viata si optimism.
Tocmai am venit de la doctor!! (Bubule sa-ti dea Dzeu sanatate!!! M-ai trimis la o doctorita extraordinara!!!) Se pare ca a fost o sarcina intrauterina pe care am pierdut-o. Nici vorba de extrauterina. Mi-a facut o noua transvaginala: ovarele sunt ok, uterul AVF normal, nici urma de chisturi sau alte minuni. Sangerarile pe care le am eu a spus ca sunt ca un ciclu normal.. In disperarea mea eu vedeam ca e sange rosu! A stat foarte calma cu mine de vorba si mi-a explicat foarte multe. La nici o ecografie nu se vede o sarcina sub valoarea 1000 la beta hcg!(exact ce a spus si dl.Tutunaru). Ea nu exclude posibilitatea sa fi fost o extrauterina dar a spus ca sunt f.rare cazurile in care se elimina asa.. singura. Avand in vedere ca totul e in regula la mine nu crede! Mi-a dat sa iau Amoxicilina 1/8 ore si sa fac analizele pentru listeria, rubeola...etc.
Sunt foarte linistita fetelor!!!! Voi ramane la aceasta doctorita care dupa parerea mea este extraordinara.

PS: aaaa si a-propos!!! Stiti cine mi-a facut mie transvaginala la Sanador?? O dr-ita endocrinolog. Asa scrie pe stampila!
In viata mea nu mai merg la Sanador!!!

Va multumesc inca o data... pentru absolut TOT!!! Ati fost alaturi de mine si m-ati incurajat! Nu voi uita asta niciodata!

MULTUMESC pentru ca mi-ai oferit sansa sa le cunosc pe fetele acestea minunate!






In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Draga de tine , ma bucur din suflet ca esti bine. Sa ramai asa cum esti, vesela si optimista, iar BB o sa vezi tu ca o sa vina cand te astepti mai putin , cum a fost si la Nana si nu numai. Pana atunci, fa analizele recomandate de dr. si sa ne tii la curent cu rezultatele.

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

bibyma bucur enorm de mult ca esti asa de bine si de optimista in ciuda a tot ceea ce ti s-a intamplatesti o fire puternica si curajoasa...o sa fie bine pentru tine curand

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

BIBI ma bucur mult ca te simti bine si esti plina de optimism,vei vedea cum va veni bebele dorit si la noi,mai devreme sau mai tarziu tot va veni,eu sper sa vina cat mai repede si sa ne "vedem" toate la odisee.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:


Bravo fetitzo!!



Nunta noastra de vis



Viata fara dragoste..isi pierde sensul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Bravo Biby. Ma bucur ca esti bine. M-am dus la culcare si m-am trezit cu tine-n gand. Ma bucur ca nu ai probleme. Imi pare rau pentru bebe ca n-a supravietuit. Fat-ti analizele astea - cine stie pote vreun virus a cauzat oprirea in evolutie. Te pup, ai grija de tine!

Mergi la inceput