SARCINA EXTRAUTERINA...SAU NU?

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

La Sanador rezultat: 53,74 - sapt.1-2 sarcina
La Medsana rezultat: 35,92 - sapt.3-4 sarcina

Nu stiu daca are o relevanta... nu mai vreau nimic! Decat sa se termine odata cosmarul asta!!! Maine vad ce spune dr-ita ca pur si simplu m-am saturat!

Va pup si va multumesc mult pentru incurajari!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

BIBI scumpo imi pare rau de tot,cuvintele sunt de prisos dar cu putin curaj vei trece peste tot,stiu cum te simti,imi aduc aminte ca asa am fost si eu anul trecut pe vremea asta dar uite ca D-zeu mi-a ajutat si mi-am revenit,

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Bibiroacsa in tot raul exista si un bine: e clar ca nu e extrauterina ca la aia creste incet dar sigur bhcg, e o sarcina oprita in evolutie care se elimina singura deci ai putea sa scapi de chiuretaj, DAR mai ales ai certitudinea ca ramai gravida! Adica peste o luna prestezi de bb (nu tre sa astepti decat prima menstruatie la o sarcina asa mica) si bagi din start utrogestan! Hai curaj!!! Stiu ca acuma iti vine sa urli si te intrebi de ce tu...cel mai bine e sa iesi undeva la prieteni, la un restaurant, la un shopping. Si, pls, da-mi un pm cu nr. tau de telefon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by bibyrox

La Sanador rezultat: 53,74 - sapt.1-2 sarcina
La Medsana rezultat: 35,92 - sapt.2-3 sarcina

Nu stiu daca are o relevanta... nu mai vreau nimic! Decat sa se termine odata cosmarul asta!!! Maine vad ce spune dr-ita ca pur si simplu m-am saturat!

Va pup si va multumesc mult pentru incurajari!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby





pai are relevanta ca laboratoarele masoara diferit si poate 35-ul Medsanei e mai mare ca 52-ul Sanadorului. Si mai ales testul de beta hcg se face la DOUA zile distanta nu la una! b hcg se dubleaza la doua zile, nu la una.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Bibiroacsa ia si suna tu dr-ita acuma sau chiar pe dr. Tutunaru. Adeca pana nu afli concret ca rezultatul de azi e mai mic decat ala de ieri NU TE DA JOS DIN PAT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

[quote]Originally posted by papadie

Bibiroacsa in tot raul exista si un bine: e clar ca nu e extrauterina ca la aia creste incet dar sigur bhcg, e o sarcina oprita in evolutie care se elimina singura deci ai putea sa scapi de chiuretaj, DAR mai ales ai certitudinea ca ramai gravida! Adica peste o luna prestezi de bb (nu tre sa astepti decat prima menstruatie la o sarcina asa mica) si bagi din start utrogestan! Hai curaj!!! Stiu ca acuma iti vine sa urli si te intrebi de ce tu...cel mai bine e sa iesi undeva la prieteni, la un restaurant, la un shopping. Si, pls, da-mi un pm cu nr. tau de telefon.





Din pacate, faptul ca beta hcg descreste nu exclude o extrauterina. Eu am trecut prin asa ceva anul trecut, si la mine la 48 de ore a scazut valoarea...in schimb am scapat usor cu metotrexat. Bibi,daca vrei sa mai vb da-mi un msj pe mess la id: violetahabr, ok?
Vestea buna e ca acum sunt gravida in 11 saptamani,\aproape:) deci nu va descurajati!! Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Of Bybi - am intrat cu sufletul la gura pe net, plina de speranta. Imi pare tare rau ca rezultatul nu e bun. Ai incredere insa in tine si-n Cel de Sus ca lucrurile se vor rezolva in bine totusi.

Te pup si ma gandesc cu drag la tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kory spune:

Biby- o sa ma rog ptr. tine sa-ti dea D-zeu putere sa poti trece peste incercarea asta, eu intotdeauna ma gandesc ca stie el ce face, poate nu a fost sa fie. Mult curaj draguta!Suntem alaturi de tine!

Mary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Fetelor gata! Am aflat cat de cat ceva!
Zozela, careia ii multumesc din suflet si ii voi ramane vesnic recunoscatoare , l-a sunat pe dl. dr.Tutunaru dandu-se drept sora mea si expunandu-i toate datele problemei mele.
Dansul a spus ca valorile intre laboratoare difera valoric dar f.putin, asadar beta hcg la mine este in scadere. Este o sarcina f.mica oprita din evolutie care pare ca se elimina. Nu exclude posibilitatea unei sarcini extrauterine dar in nici un caz aceasta nu putea fi depistata ecografic la valori atat de mici. De asemenea la valori atat de mici viata mea nu este in pericol, sa stau linistita. Zoze i-a explicat ca sangerarile mele sunt fara cheaguri.. dl dr. i-a spus ca la o sarcina atat de mica nu au ce cheaguri sa fie.
Cam asta!

Multumesc Zoze din suflet!!!! Adevarul e ca la cat de speriata si stresata eram nu cred ca as fi putut vorbi coerent cu dansul!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brabe spune:

draga biby si eu am trecut prin aceeasi situatie. acum ar fi trebuit sa am 10 sapt de sarcina, dar am 2 sapt de cand am facut laparoscopia.
te inteleg perfect prin ce treci. nelinistea si angoasa provocate de incertitudine te omoara. in cazul meu, dr a avut nevoie de 2 sapt de analize si ecografe ca sa puna diagnosticul de extrauterina.
la mine s-a terminat nefericit. inca mie greu sa vorbesc.
sunt alaturi de tine si daca te pot ajuta cu ceva spune-mi.
te 1

Mergi la inceput