SARCINA EXTRAUTERINA...SAU NU?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

mai BIBY.cule...mi cand mi.a iesit 40...am avut dupa calcule 4 sapt jumate!!!!!!!!!!!!!!!!1deci clar oprita in ev sau SEU!!!!!!!
dupa 2 zile cand a iesit 50 aveam de acu aproape 5 sapt.........CLAR SEU!!!!
si dupa ,cand s.a vazut ceva la eco....au zis sarcina mai mica cu 10 ZILE!!!!!DECAT TREBUIA!
F BINE.......ovulatie tarzie ....mi./am zis...dar pe parcurs cifrele au revenit la numaratoatea initiala...asa ca decalajul acu e de doar 3 zile!!!!!!!!!!

ma doare sufletul.......nu vreau sa.ti dau sperante desarte...dar imi doresc atat de mult sa fie bine...nu pot sa nu te incurajez...
pe mine ma ingrijoreaza totusi sangerarea ta...nu stiu...uite asa cum stai tu am stat si eu 10 zile!!!!!!!am zis ca mor da DD s.a indurat si a fost bine,ceea ce iti doresc din suflet si tie......

oana11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Mai fetelor cine ma lamureste si pe mine putin??? Am tot cautat pe net dar mare lucru nu am gasit...
La valoarea mea de Beta HCG 53,74 m-as incadra in saptamana 2-3 de sarcina. Asta inseamna ca s-ar fi produs fecundarea in perioada 20-27 decembrie nu??? testul facut pe data de 11.01. Valoarea BetaHCG se calculeaza de la data fecundarii nu? Ca eu asa am inteles de la dr.
Sau.. e posibil sa fi avut o ovulatie tarzie? Totusi de ce a venit ciclul pe 2 ianuarie...? (care a venit cam cu 2 zile intarziere)




In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

da.le incolo de calcule...
nu vezi ca in viata nu se petrece intotdeauna totul dupa calcule???
si cifre exacte??????
tu pana nu vezi la eco ceva clar..nu faci nik!!!!!!!!!

oana11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

dupe calculiciurile mele is 3 saptamani de sarcina si daca ai avut ovulatie tarzie doua saptamani de sarcina ceea ce inseamna ca b hcg-ul e OK! de ce ai avut sangerari?! eu am avut sangerari cu Catrina care apareau in jurul sacului amniotic si care nu au afectat sarcina. Inaintea Catrinei am avut sangerari masive care au maturat sarcina (ceea ce nu e cazul tau cf cu testul b hcg) si SE PARE CA le-am avut din cauza caderii de progesteron. Singurele recomandari care au mers: odihna totala la pat si Utrogestan la greu.
SUCCESE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Papa cum luai Utrogestanul daca aveai sangerari? vaginal sau oral? Eu il iau oral de teama sa nu-l elimin prin sangerare... desi 2 dr-i mi-au spus clar: vaginal!
Sangerarile ce culoare aveau?? la mine este un rosu mai inchis si am observat ca apare imediat dupa ce urinez!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Vaginal. Asa apareau si la mine. In sarcina Utrogestanul se pune vaginal si se sta la orizontala. Vezi ca scurgerile dela Utrogestan is si alea maronii sa nu te sperii:)))



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delfinutza spune:

Biby ma gandesc la tine tot timpul si eu zic ca pana la urma totul o sa fie bine.

Delfinutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Multumesc mult Papa pentru raspuns! O sa le pun vaginal dar eu fac pipi cam des... nu e nimic? Ca n-as vrea sa le elimin!
Doamne ce emotii am!!!!!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

bibiroacso avui niste arsuri in sarcina de-mi ieseau okii pin la peretele de vis a vis si intrau la lok ca arcu. si imi zice dr ca am voie sa iau Rennie dar nu mai multe de 12 pe zi . 12, da! Doishpe Utrogestanu poate fi luat (ma rog, pus) pana la 6-8 pe zi asa ca daca vezi c-a iesit unu intregut pui altu la lok si gata. Utrogestanu mai intreg arata ca o pasta groasa maronie bejulie. Scuze de detalii da' si io am sunat panicata si desperata la Marina sa ii zic ca in lok sa mi-l deie de beut mi-l dete sa mi-l infig si m-a lamurit femeia cu experienta intr-ale utrogestanului ca e vb de aceeasi pilula. negravida se bea, gravida se pune inside



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

quote:
Originally posted by bibyrox

Mav abia acum am citit... Nu-mi pot reveni!!! Plang alaturi de tine si iti doresc sa ai taria necesara sa treci peste aceasta mare suferinta!!! Dumnezeu te va ajuta! O sa vezi! Nu-ti pierde speranta!!! Te sarut si te imbratisez cu drag! Ce voloare la Beta ai avut tu??? Nu ti se pare cam mica valoarea mea???




Iubita, te rog, nu plange pt mine, ca nu-ti face bine!!!!!!!!!!!!!!
Eu am renuntat prea repede, dar in momentele acelea.... mi-am pierdut capul..... Cei dragi, din dragoste si nestiinta, mi-au zis ca am deja un copil de crescut si ca mai bine fac ceea ce am facut....
De ce nu am deschis subiect aici, sa va cer ajutorul, nu stiu....?! Acum va trebui sa invat sa traiesc cu indoiala ca, poate, mi-am pierdut copilul, pt ca eu m-am dus la chiuretaj.... nu m-a luat cineva cu arcanul.... Trebuia sa ma informez mai bine inainte.....

Despre BHCG, stiu si eu tot ce am citit pe forum + ca in prima zi de intarziere a CM, concentratia poate ajunge in jurul a 100mlU/ml.
Nu cred ca te ajuta cu ceva rezultatul meu, eu am avut 114,8mlU/ml in a 2-a zi de intarziere...
La tine oricum nu putem vorbi de o intarziere.... si, sincer, nu stiu daca rezultatul tau e bun sau nu. Oricum, insarcinata esti sigur!
Iti doresc multa sanatate si tarie, sa treci cu bine prin aceasta grea incercare!!!!!!


Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput