Azoospermie - cap 6 -

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Iuca pai dc ma iau dupa spermogramele lui Nusy facute la ea in oras cu 28 de gigei si apoi la Buc cu 7 mil as putea sa-ti spun ca exista cazuri dar..... nu stim cat de bine numara cei din orasul ei. Diagnosticul de azoospermie se pune la unele laboratoare dc sunt mai putin de 200000 gigei. Dc exista cateva bucati at inseamna ca testicolele produc si cu un tratament bun se poate inmulti numarul. Dc nu se gaseste nici unul at e mai greu si tb facuta o biopsie testiculara. In orice caz , in azoospermie singura solutie de a avea un bb este FIV+ICSI.
Avalon sper ca ti-a trecut raceala.
Mickey D nu ne mai spui nimic? Sper ca sotul tau e mai bine. Pupici pt Alexandra.
[PUP]-ici pt toate azoogirls.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrembebe spune:

la toate azoo girls. intrebare: stie cineva ce inseamna E COLI? in spermocultura sotului mei au fost gasiti e coli. stiti cum ii afecteaza acesti e coli pe gigei??? as fi tare incantata daca asta ar fi motivul lipsei -ilor!!!!
va urez o zi buna si va din nou!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

E coli este o bacterie - de care scapi cu tratament cu antibiotice pe care trebuie sa ti-l prescrie dr.

Eu am avut in vagin si intr-o luna am scapat de el - dar nu toata lumea scapa asa usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrembebe spune:

miramar mersi mult pentru informatii!!! a avut cumva si sotul tau sau numai tu?
la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Fetelor va multumesc pentru informatii. La noi sunt zero gigei si se pare ca e din cauza hormonala. Sotul meu are probleme cu tiroida si ia tratament sa ii scada TSH. Acum aproape doi ani era 160 (limite normale 0.49-4.67), in nov 2006 a scazut la 25. Acum speram sa ajunga intre limitele normale.pe toate.

vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Vrembebe stiu ca sotul lui Mirela1 a avut dar parca spunea ca nu a scapat dupa tratament. Sa stii ca multi dr spun ca E Coli nu ar afecta gigeii. In orice caz tb sa faceti amandoi tratament si sex protejat pana la refacerea analizelor. Unde i s-a depistat? In urina, spermocultura sau urocultura?

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrembebe spune:

iuca la ce dr a fost sotul tau si ce tratament a urmat de i-a scazut FSH-ul?
miki in spermocultura i s-a depistat e coli. am citit pe nt cum ca e coli ar afecta mobilitatea gigeilor, dar in cazul nostru acestia lipsesc cu desafarsire.... da pana la urma tre sa ajungem noi la cativa, macar asa cati pentru un icsi....
azogirls

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Mikisor ma chinui sa-ti scriu de ctaeva zile, azi o sa reusesc sigur. Cum mai stai cu renovarea?

Vrembebe, intr-adevar sotului meu i s-a depistat E coli in secretia uretrala (la Medicover). Am facut un tratament cu antibiotice. A repetat apoi analiza dar la alt cabinet (Medsana) si i s-a gasit un enterococ. A luat din nou antibiotice si la ultimele analize nu s-a mai descoperit nimic. Si mie mi-au spus doctorii ca acest E coli n-ar influenta prea mult spermograma, dar cine stie? Faceti tratamentul si poate veti avea apoi o surpriza placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

vrem bebe, sotul meu merge la un dr. endocrinolog in Galati, dr. Hutanu. A luat Eutyrox 100 o pastila pe zi si din nov ia 1 pastila si un sfert pe zi (dimineata). pe toate.

vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Vrembebe, Iuca a spus ca a reusit sa-i scada TSH-ul nu FSH-ul. TSH este un hormon tiroidian . Deci sa nu-i dau Eutirox
Mirelush sunt pe sfarsite dar mai mult ca sigur in martie zic eu ca scap. Ma bucur ca ati scapat de E Coli si de enterococ. Ati refacut spermograma? E mai buna acum? Te pregatesti de FIV?

Miki

Mergi la inceput