Azoospermie - cap 6 -

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

inuta sigur m-ai confundat....Mickilina stie ea ce stie.....
Io nu prea am ajutor din partea sotului la cap. "tratament"...asa ca am apelat la IAD...
Pupicei!!!
Auuleeeooo Avalonel deja am ganduri erotice!!! O saptamana sa nu iesi din dormitor???
Lasand gluma la o parte ...iti doresc insanatosire grabnica!!!

PERLUTZA sufletzelul meu!


V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Miki mersi pt. informatii ! De data asta mi-am notat, c-am vazut ca nu tin minte tot !
Suntem hotarati sa incercam un tratament naturist ! Oare e suficient 3 luni pt a gasi la biopsie mai multi ?
Ma agit pt ca la Szeged ne-au dat sansa de reusita la bio de 40-50% fata de 80-90% la Medsana .
Sa stiti ca si eu v-am votat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Miki, te rog frumos, raspunde-mi si mie la intrebarea cu IGG-urile.Ce inseamna?
Ioana78, iti scriu maine un PM .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Andra incerc sa-ti raspund din ce-mi aduc aminte pt ca a trecut un an de cand a facut eu analiza chlamidiei. Sunt 3 analize Chlamidia IGG care inseamna ca ai avut-o candva, Chlamidia IGM care inseamna ca ai avut-o de curand si Chlamidia IGA care inseamna ca o ai in prezent.
Rog fetele sa ma corecteze dc am gresit.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Ati auzit de NEBIDO? Testosteron injectabil care se face una pe trimestru. Sunt curioasa dc o da rezultate bune. Cititi aici:

Schering AG Romania lanseaza Nebido, un produs novator pentru terapia deficientei de testosteron. Numita hipogonadism masculin, aceasta afectiune, diagnosticata în urma examinarii clinice si a testelor biochimice, poate fi tratata incepand de astazi cu Nebido.

Nebido este un preparat injectabil cu o frecventa de administrare trimestriala, care asigura normalizarea testosteronului din organism cu evitarea acumularii medicamentului si a nivelurilor suprafiziologice. Nebido amelioreaza semnificativ toate simptomele asociate cu deficienta de testosteron: starea de oboseala, viata sexuala nesatisfacatoare, instabilitatea emotionala, scaderea masei si fortei musculare, tesutul adipos excesiv, in special abdominal, etc.

„Nebido este o alternativa la terapiile actuale, care, prin actiunea de lunga durata, administrarea de 4 ori pe an si profilul de siguranta dovedit, credem ca se va impune ca standard de terapie”, a afirmat Dr. Radu Tanase, Business Unit Manager din cadrul Schering AG Romania.

Pisi unde ai disparut?

Fetelor eu o sa intru mai rar si seara tarziu asa ca nu ma dati disparuta.

toate azoogirls.


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Mikisor, na c-am votat si eu: 5!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Votez si eu. Ati auzit cazuri care sa treaca de la azoospermie la oligospermie si sa aibe si vre-un bb? toate azoogirls.

vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

iuca sunt multe cazuri! Eu insa ma rezum la ce stiu cel mai bine: cazul meu- nu era chiar azo- (4 mil: oligo-asteno-terato-)!!
Aveti votul meu fetelor! Multa bafta tuturor!
va pup,

orchis
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

quote:
Originally posted by iuca

Votez si eu. Ati auzit cazuri care sa treaca de la azoospermie la oligospermie si sa aibe si vre-un bb? toate azoogirls.

vio


Nu vreau sa demoralizez ......dar.... , nu am auzit.... Eu sigur nu...fetelor daca gresesc, ...Scuze!!!
Avalonel ti-a trecut gripa?? Cum te simti???
Andrutzabirni ai aflat ce este cu IGG si IGM ?? Io stiam ca sunt analize ptr. Toxoplasma (sau toxoplasmoza) sper sa nu gresesc....dar asa stiu eu...
Mickishorul ENCICLOPEDIA NOASTRA!!!
Ioana ,Iuca,Inutza,Mirela Orchis si tooata azoo

PERLUTZA sufletzelul meu!


V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Iuca,
MICKY D a reusit!Deci, se poate!!!!Sotul ei are azoo, a facut biopsie testiculara, i-au gasit gigei acolo si au fetita, Alexandra...
Copilutzu, ca de obicei, esti o tare dragutza.

Mergi la inceput