Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(21)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

quote:
Originally posted by Diddy
...
Amely, tu ziceai ca in luna in care ai ramas gravi erai sigura ca vin rushii. Ce simptome aveai? Eu nu am nici un simptom - sanii nu ma dor.
...


Eu am avut dureri de burtica exact ca la CM, poate nu asa de mari... dureri care m-au mai tinut inca 1 sapt. doua dupa ce am facut testul II. Sanii erau tari si cam durerosi, dar exact asa ii aveam si la CM. Singura chestie care mi-a tradat ca ar putea fi ceva ciudat a fost linistea interioara pe care am simtit-o. De obicei inainte de rusi eram nervoasa si aveam chef sa ma cert intr-una cu sotul
Eu iti tin in continuare pumnii...am incredere!



"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

My baby development

Poze cu bebe

22 si David Cristian



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diddy spune:

Kora, Amely, multumesc mult pentru raspunsuri. O sa fac testul maine dimineata sau daca rezist, poimaine dimineata. Ma duc la cabinet la T pentru ca eu am probleme cu tensiunea ff mica (8 cu 4) si vreau sa il pun in garda pe T. La fel voi fi si eu dupa ovulatie si oricum, vreau si din gura lui sa aud tot ce imi poate spune. Bineinteles ca apelez si tine, Kora draguta , si te rog sa imi trimiti si mie pe PM toate detaliile pe care le crezi tu importante ca sa fiu pregatita.

Va tin la curent fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by orchis

sim stoian valorile normale ale fibrinogenului sunt 200-400 mg/100 ml sange. Scuze, nu am inteles care sunt valorile tale! Eu am terminat tratamentul cu Urogestan si Pregnyl (pana in sapt 12 mi-a spus dr.T!!) insa de alt set de analize nu mi-a zis....



orchis
12+



Fetelor, eu am un mare pitic pe creier acum. Am terminat utrogestanul prescris de dr.T in sapt a 14-a. Mie nu mi-a zis sa-l iau doar pana in sapt a 12-a. Noi o sa avem fetita si am inteles ca utrogestanul masculinizeaza trasaturile fatului. N-as vrea sa ma trezesc cu pb asta. Voi stiti ceva?

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Diddy iti trimit detaliile pt laparo dupa ce faci testul, sa vedem daca mai e cazul, ok?Iti tin pumnii!!!!!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmc_nd spune:

Dragele mele,

Vin si eu, cu ceva intarzierele sa va spun LA MULTI ANI! si sa va urez un An Nou excelent, cu sanatate si de realizari care mai de care, dar mai ales cea mai de pret: BB .

Eu va citesc, ca de-obicei, dar nu prea am noutati. Trebuia sa fac stimulare luna aceasta, insa am amanat-o pe februarie, ca am tot fost cu rudele prin spital si am zis ca e prea multa agitatie. Sper sa nu plece Tutu pe undeva in februarie. Am reusit insa sa ma programez pentru laparo pentru sfarsitul lui aprilie, asa ca sunt cumva mai linistita, ca am un plan .

Felicit din toata inima noile gravidute, care mi-au luminat ziua de fiecare data cand am citit vesti cu II. HAI Diddy si tu cu vesti dintr-astea faine!

Marinar iti doresc o nastere usoara si o bebelina mancacioasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Diddy hai sa te incurajez si eu, cand am ramas graviduta, nici nu-mi venea sa fac test, aveam simptome clare de CM, am mers la farmacie sa iau test si cand am ajuns acolo mi-am zis ca sunt nebuna, pe mine ma doare burta si eu fac teste....si mi-am cumparat tampoane. Apoi a doua zi am facut test ca sarise fetele pe mine si au iesit II liniute clare. Exact cum zice si Amely, singura diferenta a fost ca nu am fost deloc nervoasa in zilele acelea si nici dureri de cap nu am avut. Bafta multa sa vii cu II liniute!

Graviduta, eu nu am mai auzit asa ceva de utrogestan si cred ca mai bine de jumatate din gravidute iau utrogestan.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diddy spune:

Multumesc fetelor pt sustinere, dar tocmai am venit de la baie si a aparut prima pata deci o sa imi cina CM in 3-4 zile. Asta este, Kora, acum poti sa imi trimiti PM.
Graviduta, nici eu nu am auzit asa ceva despre Utrogestan....
Kora, tu in ce stadiu esti?
Felicia, daca imi aduc bine aminte si tu esti la numerotarea inversa zilelel astea, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Diidy imi pare rau....iti trimit si tie si lui mmc cat pot de curand pm.

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Didy, mmc nd v-am trimis PM cu detaliile pt laparo, sper sa va foloseasca dar si mai mult as vrea sa nu aveti nevoie de ele!
Didy eu dumineca am "intalnire" cu mister T...dupa aceea voi stii mai multe...

Weekend frumos tuturor!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Diddy sa-ti treaca supararea!
mmc_nd
Fetelor, eu nu inteleg ceva: de ce pe voi va dor sanii cu vreo 2 zile inainte de CM si la CM... iar pe mine ma dor f tare prin z 17-26, apoi nu ma mai dor deloc... adica exact invers...
Eu, z 27, bineinteles ca nu mai sunt nici durerosi, nici tensionati, semn clar de CM (la mine)


Mergi la inceput