Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(21)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaStroescu spune:

Buna fetelor!

Sunt cam noua pe aici si am si eu o intrebare pt voi: la D-l Dr Tutunaru se poate merge numai daca sunt probleme cu sterilitatea?
Eu as putea sa ma apuc de BB abia de luna viitoare. Am 26 ani si pana acum m-am tot "tratat" de fel de fel de "chestii" care nu ma lasau sa raman insarcinata.
Dl Dr monitorizeaza doar femei cu probleme de sterilitate sau si cele care doar vor sa nasca cu dumnealui?
Va multumesc si va doresc multa sanatate si bafta la bebici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

mihastroescu bun venit! la d-nul dr poate merge oricine, va trebui insa sa iti faci programare la tel deoarece e foarte aglomerat.Bafta multa!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

Bine ai venit mihaStroescu
nu trebuie neaparat sa ai probleme ca sa vii la Tutu. Stiu pe cineva care s-a dus la el dupa ce a ramas si acum este pacienta lui. Mult succes la facut bebel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Da, mihaStroescu, si eu m-am prezentat la Tutu dupa ce am aflat ca sunt . Mult succes la .

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Laurasilk, Lauravoinicu multumesc fetelor pt. urari, Doamne-ajuta si voua! sa vina bebicii rapid la mamicile lor care ii asteapta cu atata rabdare!

Marinusa, incearca sa te odihnesti, sa dormi si sa papi cat mai bine zilele astea fiindca o sa ai nevoie de toata energia, iar somnul si papica de acum te vor ajuta sa faci fata cu brio travaliului! Si bebelina, cum spune si Ioana, va veni cand va vrea ea, doar stii ca are deja personalitate!

Pup toate fetele dragi!

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

My baby development

Poze cu bebe

22 si David Cristian



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

sim stoian valorile normale ale fibrinogenului sunt 200-400 mg/100 ml sange. Scuze, nu am inteles care sunt valorile tale! Eu am terminat tratamentul cu Urogestan si Pregnyl (pana in sapt 12 mi-a spus dr.T!!) insa de alt set de analize nu mi-a zis....



orchis
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

quote:
Originally posted by orchis

sim stoian valorile normale ale fibrinogenului sunt 200-400 mg/100 ml sange. Scuze, nu am inteles care sunt valorile tale! Eu am terminat tratamentul cu Urogestan si Pregnyl (pana in sapt 12 mi-a spus dr.T!!) insa de alt set de analize nu mi-a zis....



orchis
12+



Stiu ca valorile normale sunt intre 200 si 400. Tocmai de aceea m-am alertat. Mie mi-a iesit 700. Ma gandesc ca acum fac tratament si e posibil ca unul din medicamentele care le iau sa fi determinat cresterea fibrinogenului.

Sim
Asa creste bebe
Poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Nicole, MihaStroescu, bine ati venit!
LauraVoinicu ma bucur ca esti bine, imi pare rau ca la tine e mai mica probabilitatea sa se intample minunea "cand nu te astepti"... Sa ne spui ce-a mai zis dr!
Laurici fata ocupata! Dar si cand intri... scrii mesaje car ne ung sufletul!
Amely, ce ma bucur ca totul e ok cu nazdravanul tau si ca esti iar activa!
Ana_p ai rezolvat cu internarea? Tin pumnii pt luni!
Teo, si tie... bafta luni!
Kitty, Alexia, Marinar, Sim, Orchis, Graviduta, Kora, Copilut, Diddy, Ioana, Maria08, Vali, MamideVladut, Iyoana, Ana_id...(am uitat pe cineva, cu sigutanta...) pupici si un sfarsit de saptamana cat mai relaxant!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diddy spune:

Neatza dragelor,
Copilut, Amely si Teo multumesc pentru incurajari. Azi sunt z27 si inca nu s-au aratat rushii. Aseara eram sigura ca vin, aveam crampe in zona abdominala, aproape ca la ciclu. Dar vad ca inca nik...Ciclul meu in ultimul timp este neregulat intre 26-31 de zile, dar stiti ca obligatoriu rushii la mine se prevestesc cu pete cu cel putin 3 zile inainte. Nu stiu ce sa cred. Cand ma sfatuti sa fac un test? Nu vreau nici macar sa incerc sa imi fac sperante, dezamagirea ar fi mult prea mare si tocmai acum inainte de laparo, dar un gand se strecoara in sufletul meu si nu imi da pace...
Amely, tu ziceai ca in luna in care ai ramas gravi erai sigura ca vin rushii. Ce simptome aveai? Eu nu am nici un simptom - sanii nu ma dor.

Astazi, pe la 6 merg la Tutu sa vorbim despre laparo. Mai vine cineva la cabinet?

Pup fetele dragi!
Diddy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Diddy fa un test maine dimineata cu prima urina, chiar daca pe toate testele scrie ca se pot face in orice moment al zilei,in urina de dimineata e cel mai indicat,du-te repejor si cumpara-l si bafta multa maine!!!Sau poti fi mai smechera si sa faci un test de sange care iti va da raspunsul sigur...
De ce mergi la cabinet numai ca sa vorbesti de laparo?Nu iti va spune nimic mai mult decat ti-as putea spune eu sau fetele care au trecut prin asta, ba chiar noi ti-am putea da mult mai multe amanunte pe care T le connsidera nesmnificative probabil...Pupici si intreaba-ma daca vrei orice legat de laparo,i-am trimis si anei_p toate detaliile pe care mi le-a cerut in PM. Sper sa ne dai numai vesti bune si sa ii zici adio laparoscopiei!

Kora

Mergi la inceput