Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(21)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Copilut..ce tratament i-a dat Soare sotului tau pentru infectia aia?
ca ori m-am tampit si nu notai, ori nu am vazut raspunsul..
nu stiu.
te rog mult daca poti sa-mi dai niste informatii..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Fetelor, am un zodiac pe zile de nastere, destul de interesant si haios zic eu. L-am facut disponibil si mamicilor de iulie-august, care m-au luat in tabara lor, dar ma gandeam sa va trimit si voua. Sa-mi spuneti ce zile va intereseaza si va trimit PM sau va trimit tot zodiacul, dar trimiteti-mi PM cu adresa voastra de e-mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

Graviduta te rog trimite-mi si mie zodiacul. Mamica de iulie-august banuiesc ca voi fi si eu...daca toate vor merge bine!
Te pup

orchis
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by orchis

Graviduta te rog trimite-mi si mie zodiacul. Mamica de iulie-august banuiesc ca voi fi si eu...daca toate vor merge bine!
Te pup

orchis
12+



Orchis, zodiacul e pe zile. Zi-mi ce zile te intereseaza sau trimite-mi o adresa de email unde iti pot trimite mesaj cu atasament.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

fetelor imi cer scuze ca va scriu asa tarziu, dar cum am venit de la spital m-am culcat si apoi am plecat cu sotul, am avut putina treaba.

laurici merci mult ca ai dat tu vestile. deci nu am nascut inca, col dur, contractii ioc... daca ar fi incercat sa-mi faca ceva oricum nu as fi nascut azi, si cum nu au paturi libere, nici macar rezerve nu a putut sa ma opreasca in spital. mai merg duminica, cand e de garda, poate pana atunci vine si bb la sentimente mai bune. bine macar ca am fost si m-am familiarizat cu locul, am vazut sala de travaliu, de nasteri, saloane, unde sunt tinuti bebicii, cam tot si mi s-a parut totul ok.

va pup pe toate, va multumesc din suflet pt galerie si imi cer scuze inca o data ca v-am tinut pe jar, dar dupa o noapte nedormita, o zi nemancata, etc, etc, chiar nu am mai avut putere.



Marina 41 + Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

Amely, alexia si copilut va multumesc mult pentru incurajari si sfaturi. Am sa-i fac sotiorului meu o listuta de toata frumusetea: spirulina, bioseleniu+zinc, Omega 3, vit. E, Maca Forte (am citit tot pe aici ca ar contine si TT)si panaxginseng. Nici nu stie ce i se pregateste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Nu stie nimeni ce e cu fibrinogenul asta? Am 'sapat' pe net si am gasit un articol unde spunea ca valorile mari pot fi determinate si de terapiile hormonale. Sa fie de la Utrogestan si Pregnyl? Nu si-a mai facut nimeni analiza asta in timp ce facea tratament?

Sim
Asa creste bebe
Poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Marinush offff, lasa stai linistita si odihneste-te ca bebelina o sa vina cand o sa vrea ea. Am stat cu sufletul la gura toata ziua, te-am cautat si pe la mamici de ianuarie, doar doar aflu ceva de tine. Ma gandeam eu ca nu te-a oprit ca am citit la mamici ca mai este o tipa care trebuie sa nasca si nu sunt paturi libere la Elias.

Copilut ma bucur ca esti bine, spune-mi o chestie, daca face sotul tratament cu antibiotice trebuie sa ai contact protejat? Sotul meu urmeaza sa ia antibiotice pt Helycobacter pylori (o bacterie care e cauza ulcerului) si m-ai pus pe ganduri, eu am planuri mari pentru urmatoarea perioada



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Marinush drag, deci Emma Ioana inca nu vrea sa vina, cred ca-i place prea mult la mami in burtica! Noi suntem aici cu galeria...poate o impresionam si va veni mai repede...hai Emma Ioana...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Fetelor sa stiti ca nu v-am uitat si va citesc zi de zi , nu am mai scris ca eu momentan nu am noutati , astept sa ma duc la sf luni la dr. sa vedem ce urmeaza sa mai fac in continuare .
Amely , sa-ti traiasca feciorul David sa se faca mare si sanatos ..
Kitty , sa-ti traiasca Ioana , ce nume frumos.....la fel o cheama si pe mama mea si daca va da Domnul sa fac si eu un copil si va fi fetita tot la fel o va chema.
Laura , mi-a fost dor de postarile tale.
Marina , toata ziua m-am gandit la tine , iti urez nastere usoara cand v-a vrea Emma Ioana sa vina....
Copilut , momentan nu mai vin la monitarizari , mi-a ajuns cate am facut ( vreo 5) abia m-am mai linistit si eu un pic , cred ca prin aprilie o sa mai fac , depinde ce zice dr. , mai devreme nici nu pot fiindca intru in sesiune , pana atunci ma bag pe naturiste , dar momentan nu stiu ce sa iau....
Va pup pe toate fara nici o exceptie..

Mergi la inceput