Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(21)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buna dragele mele,
Scriu mai rar pentru ca nu am noutati si am si mult de munca......
Marinusha: Ma inscriu si eu la galerie sa fii tare!!! Asteptam vesti!!
Va pup! O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Marina tinem pumnii si la DD sa aiba grija de tine si de Emma-Ioana sa va intalniti repede si usor!
Sa stiti ca mi-ar prinde bine o astfel de veste astazi, asa incat Emma Ioana, te asteptam cu mult drag!


Mami Cristina si Daria Ioana

Poze

Viitorul suna foarte bine: vine bebe!
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilut spune:

Diddysor, stai linistita. Fii convinsa ca laparoscopia nu este decat un pas inainte. Nu e chiar atat de complicata, si mai ales daca este ceva se 'repara', si in final ai drumul drept inaintea ta pentru a ajunge cat mai curand la bb. Dupa laparo sa fie ultima suta de metri pana la bb. :)

Teodora, ce pot sa spun este doar ca saptamana asta am ovulat - cred ca a fost ovulatie multipla (pe ambele parti) deoarece pe langa durerile specifice am avut si un mucus de zile mari vreo 4 zile. Dar din pacate respectam indicatiile lui S - contact protejat (sotul e pe antibiotice, si nu numai). Cu aceasta ocazie poate scad si anticorpii antispermatici.Sa vedem.
Apropo unul dintre remediile homeopate pe care i le-a dat in traducere inseamna branca ursului. Deci e de bine.
Am inteles ca ti-au venit musafirii? F bine. Sper ca esti de acum increzatoare cel putin in ceea ce te priveste. Hai ca vreau sa fiu in 'tandem' cu tine.Asa ca vezi ce faci, da?
Pe Avalon am intalnito la cap azoospermie si am cam devorat pe acolo tot. E destul de insufletita atmosfera pe acolo.
Succes si pupici.

Laura, sper ca esti bine. Nu prea am mai auzit de tine. Mai vii la monitorizari? pentru tine

Ioana, Alexia dragutelor, ce mai faceti? Hai viniti cu vesti bune...

Nicole31, vezi ce faci si mergi cat mai repede la ute...

Felicia, si tu in butoi? Vezii daca nu ai venit la placinte...:) Eu am papat si am scapat de starile alea urate.Glumeam, nu de la ele mi se trage. Cred ca de la homeopate.

Marina, succes, sa treci cu biro cel mai mare test din viata unei femei. Noi suntem sigure ca micuta ta va fi si desteapta si frumoasa, dar mai ales norocoasa. Iar noi asteptam sa-i facem un prim botez (virtual), caci cu atatea nasici aici...uuuu ...si ce nasici...Pot sa fiu si eu una mica?? :))

Pup toate felete mamici, viitoare mamici si mamici in devenire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Sa nu va suparati ca dau buzna asa cu usa de perete, mi-am auzit numele si am mai auzit ceva ce ma intereseaza... Copilut, fii te rog draguta si spune-mi, unde ati facut voi anticorpii antisperma? Si pentru ce ia tratament cu antibiotice sotul tau, ce investigatii a facut? Al meu a facut tot la indicatiile dr.Soare spermocultura si urocultura si au iesit sterile, cu toate astea gigeii lui sunt aglutinati... nu mai stiu... acum trebuie sa faca chlamydia din sange si anticorpii antisperma, stiu ca numai la synevo se fac anticorpii astia si numai din sange. Chlamydia cred ca-i va iesi negativa, eu am facut-o si n-o am, deci nici el nu ar trebui s-o aiba, nu?
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Nu stie nimeni nimic de Marina?

Mami Cristina si Daria Ioana

Poze

Viitorul suna foarte bine: vine bebe!
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Marina, o nastere usoara
Mirella76, din cate stiu eu, il gasesti la cabinet de la ora 14. Tu nu iei nici un tratament? Nu ai ajuns deloc la T?
Eu m-am dus astazi sa imi ia sange pt analize si am primit deja pe mail rezultate partiale si mi-a iesit ceva prost pe la probele de coagulare - ceva la nu stiu ce timp quick si inca ceva. Aia cu timpul quick nu e foarte nasoala. Fibrinogenul mi-a iesit cu mult mai mare decat valoarea maxima permisa. Ce inseamna fibrinogenul?
Si calciul mi-a iesit sub limita minima, dar la asta ma asteptam. Abia astept sa adun toate rezultatele ca sa ma duc cu ele la T. Iar tremura inimioara in mine.


Sim
Asa creste bebe
Poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Marina sarcina usoara!!!!!!!!Sa fie Emma Ioana sanatoasa si voioasa asteptam vesti!!!!!!!!!!

Sim stai linistita, iti va da dr. T sa iei calcliu si ce mai trebuie, nu te stresa, stresul e mai rau decat toate pt bebe!

Avalon ai luat vreo hotarare in ce priveste laparo +histerografia?

O zi buna tutunicilor!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Nu Sim nu am ajuns sper sa ajung maine...
Ma simt tare naspa...
Nu stiu ce-i ala...

tutunaresele

mirella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Marina de emotii am scris gresit , voiam sa spun NASTERE USOARA!!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura69silk spune:

Buna, fete dragi !

Iertati-ma va rog, ca nu am putut intra pana acum, lipsa de timp si fff mult de lucru...
Subiectul zilei : Marinusha - micuta noastra Emma Ioana nu vrea sa vina inca pe lume...am vorbit cu Marina si T a trimis-o acasa ; are colul ff dur si nici o contractie. Cred ca acum se odihneste putin. Va mai merge duminica si va vedea daca o opreste sau o trimite acasa ; deci fetelor, emotii pe noi cu carul, inca...
Marina, iubita, suntem aici, cu galeria la datorie Nazdravana mica nu vrea sa iasa in lume, oricand va dori ea, eu stiu ca mamica ei este pregatita, si noi la fel, sa o primim cu bratele deschise !!!
Amely, sa iti traiasca flacaul, sa fie sanatos si sa va bucurati de el ! Sarcina usoara in continuare si felicitari pt. eco morfologica si pentru numele frumos ales ! Ma bucur ca te simti bine si plina de energie !
Kitty_sor, te felicit si pe tine pt. bebelusha grasunica, sa va traiasca, si de asemenea, numele ales este foarte frumos !!!
Bun venit noilor fete si felicitari gravidutelor proaspete !

Va multumesc din suflet pt. gandurile bune, sunt intr-o alergatura continua si business-ul nu prea imi da ragaz...

Va pup cu mare drag pe toate si voi incerca sa intru mai pe seara
Diddy, Ioana, Teodora, Alexutza, Zeno, Felicicutzu, Amely, Copilut, Claucia, Mamidevladut, Lauravoinicu, Silvana,Kitty, Bonitta, Mmc_nd, Maria08, Iyoana, Vali, Ana_p, Kora, Ana_id


Laura

Mergi la inceput