Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(21)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Marinush ma voi gandi la voi doua, abia astept!! semnat: Matusha nr.....
Teo i-mi pare rau pt. z1, nu fi tristuta, asa se intampla dupa laparo, vine ori prea devreme, ori prea tarziu.
ysa26 tin pumnii sa nu mai vina!
Finutza mea e bine, ne-am vazut de sf.Ion, probabil e foarte ocupata la servici, ca altfel ar fi intrat cu siguranta. Cand a fost la mine, ne-am uitat impreuna pe forum la cat de multe gravidute avem acum si ea se mira, inca 4 ????






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Ioana,pup fata de somn ushor.Nu sunt suparata deloc.Din contra,mi se parea ceva in neregula sa-mi intirzie prea mult,plus ca am atitea preocupari in ultimul timp ,ca nici n-am avut timp sa ma mai gindesc.Cred ca si la mine se va intimpla cind voi renunta sa ma mai incrincenez atit.
Voi continua sa merg la monitorizari,dar nu voi mai fi asa habotnica.
Vreau sa-mi ajut putin ovulatia cu BU,stiu ca tu nu o agreezi,dar eu incerc.Ce-o vrea Domnul.
Te pup inca o data,frumoasa mea!
Banuiam ca Laurica e ocupata,ea o fata aparte,stiu ca nu ne-a neglijat si ii intelegem lipsa de timp.Pupiciiiiiiiiiiiiiiiii Laurici drag!
Teo

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Teo, eu de data asta am luat capsule pentru ca le aveam prin casa si am luat 3/zi. Tinctura am luat data trecuta cate doua lingurite de doua ori pe zi, dim si seara in jumate de pahar de suc de obicei ca e groaznica cu apa. Iei pana la ovulatie si sa vezi ce mai foliculasi babani o sa faci De ce nu incepi si cu maca? e f buna combinatia sa stii pt ca ajuta la endometru. Uite eu in prima luna de BU nu am luat maca si am fost la echo si aveam ditamai foliculul destul de devreme, prin z10-11, si endometru mic pt ca am stimulat ovarul si nu am ajutat deloc endometrul. Mai poti ajuta endometrul si cu tinctura de marar dar asta numai prima luna atat si doar 21 zile. Si de asemenea vit E din z5 timp de 10 zile. Te pup si bafta multa luna asta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Nicole bine ai venit printre noi
Eu stiam ca teratospermia inseamna prezenta multor forme anormale ale, nu are legatura cu mobilitatea. Vezi ca pe spatele rezultatului de la spermograma scrie forme normale si forme anormale si vezi cat reprezinta fiecare. Esti sigura ca de la tribulus sotul tau are probleme cu stomacul? Uite si sotul meu ia si el are si ulcer duodenal si nu a acuzat dureri de stomac de cand ia tribulus. Te pup si sper ca Tutu sa te ajute sa-ti implinesti visul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

alexia28 ai dreptate. Am incurcat astenospermia (motilitate slaba) cu teratospermia (forme anormale). Tutu a zis ca stam mai prost la capitolul motilitate (a- 0; b- 35; c- 30; d- 35). Formele tipice pe 100 sunt 31. Norocul e ca nr. este aproape de limita maxima (460 * 1000000), ceea ce a determinat-o pe d-na dr. Matei sa puna diagnosticul de normospermie.
A intrerupt si reluat trat. cu TT de mai multe ori, dar de fiecare data ii face rau. Tutu a zis ca nu-l mai mira nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Marinusa, ma inscriu in galerie! Asteptam vesti!

Nicole, bine ai venit! Iti tin pumnii sa nu mai ai mult de asteptat pana iti vei implini visul. 5 ani este f mult, stiu cat poate fi de frustrant sa nu aveti probleme si tu nici sotul, si totusi sa nu se intample... dar se va intampla, crede-ma. Poate chiar foarte curand, e timpul sa vina bebe si in viata voastra.
Ai incercat sa-i dai zinc, spirulina si vit. C? Iar cu Tribullus, ma gandesc sa nu fi fost o coincidenta problema de stomac... Si al meu e f sensibil si totusi n-a avut nimic de la Tribullus.

Alexia, si iti tin pumnii luna asta, ca si fetelor care sunt in asteptare!

Diddy, ai incredere ca va rasari soarele pe toate stradutele, in curand!

Teo, sunt de acord cu Alexia, mie Maca mi-a facut ff bine, la fel extractul din mladite de zmeur si suplimentele de zinc. Iti tin pumnii pt. luna ce urmeaza

Felicia, ce mai faci? cum merg monitorizarile?

Va pupicesc cu drag pe toate!

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

My baby development

Poze cu bebe

22 si David Cristian



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

quote:
Originally posted by Nicole31

alexia28 ai dreptate. Am incurcat astenospermia (motilitate slaba) cu teratospermia (forme anormale). Tutu a zis ca stam mai prost la capitolul motilitate (a- 0; b- 35; c- 30; d- 35). Formele tipice pe 100 sunt 31. Norocul e ca nr. este aproape de limita maxima (460 * 1000000), ceea ce a determinat-o pe d-na dr. Matei sa puna diagnosticul de normospermie.
A intrerupt si reluat trat. cu TT de mai multe ori, dar de fiecare data ii face rau. Tutu a zis ca nu-l mai mira nimic



Nicole, pai s-ar parea ca asta-i problema si la mine si la multe fete de aici = A ala trebuie sa-l ajutam sa creasca. Eu ii dau sotului meu Tribulus, Bio sel zinc, Maca, Omega3 -ulei de somon si am citit la subiectul de Oligospermie de Titelu care a obtinut super rezultate la motilitate dupa ce a luat panaxginseng cate o fiola /zi si vreau sa-i cumpar si eu sotiorului meu....nu vreti sa stiti cum a facut cand a auzit ca o sa-i mai dau ceva sa ia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Buna dimineata!
Marinush, banuiesc ca esti la spital... tin pumnii!
Amely, eu deocamdata astept rushii... care vor veni peste 1-2 zile, cu certitudine... Nu va suparat ca nu am prea scris, dar nu vreau sa ademenesc pe nimeni cu "butoiul" meu....
Pupici tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Feli, iar incepi cu "certitudinile"? De unde stii ca vor veni, ca nush' ce-ti fac? Doar ti-am povestit ce sigura eram ca vin rusii in luna cand am ramas insarcinata! Si asta dupa toate simptomele tipice de CM! Hai, fii increzatoare, ca eu sunt aici si iti tin pumnii!

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

My baby development

Poze cu bebe

22 si David Cristian



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by M Oana

HOLA!

Graviduta am savurat cu placere lectia de psihologie despre borcanul de maioneza si cestile de cafea..........
M-am uitat cu atentie in borcanul meu de maioneza si am vazut ca am plantat cu sudoarea fruntii, inca din frageda-mi pruncie bolovani marisori (am pus bazele meseriei de mama prin studii aprofundate de psihologia copilului si pedagogie intr-o manastire de fete denumita generic Liceul Pedagogic+ alte activitati care mi-au asigurat lumina din prezent); apoi am asezat pietricele mai mici de genul "realizari profesionale, spirituale, materiale" si am consumat si cafele de buna calitate , ca doar nu pot sta departe de viata de artista........
Am pus in borcan si un bolovan cat Everestul, cu un desen colosal pe el "", astept acu' sa se faca lumina si pe latura asta a borcanului, ca indiferent cat nisip de prin tari straine torn in el si cate cafelute londo-pariziano-vienezo-spaniolo-ungaro-germano-italienissimo-grecesco-multi nationem consum, tot bezna e, pana intr-o ZI CU SOARE.......

Va pup pe obrajori, fara exceptie, si va doresc, in final de sorcoveala, TOT BINELE DIN LUME!!!!!!



Oana, ai rabdare ca o sa fie bine. Si cred ca DD vrea sa ai anul acesta mai ales ca, dupa spusele maica-mii, copiii nascuti in 2007 sunt f norocosi, ca sunt sub semnul Sagetatorului. .
Kristind,mie nu mi-a mai dat pregnyl dupa ce le-am terminat pe cele 8.

15+

Mergi la inceput