Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(21)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac100 spune:

quote:
Originally posted by gabitoni

danielac, tot eu...ai spus ca sotul tau a fact spermag.
in cat timp ati primit rezultatul si la ce clinica ati fost?
multumesc tare mult..



Spermograma am facut-o la IDS unde ne-a trimis dl. doctor.
Am mers sambata la prima ora la analiza, iar luni dupa ora 14.00 ni s-a dat rezultatul. Pentru analiza este nevoie de abstinenta 3-5 zile, fara alcool, cafea, tigari si mancare nepicanta in aceasta perioada.
IDS este pe Dorobanti, f. aproape de ASE.

Oare de ce mie nu mi-a zis sa fac nici o analiza???

Daniela
Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Nu am mai scris nimic in ultimele zile pentru ca nu m-am simtit bine si nu am stiut ce am pina azi. Mie de cand mi-a venit menstra pe 8 ian. inca nu s-a oprit, desi sunt in z13. Si l-am sunat pe Tutu si m-a chemat la spital sa ma vada. Prin urmare am fost azi la pranz la Elias si mi-a facut o eco si se pare ca am un polip pe uter ce trebuie operat si el i-mi da sangerarile acelea. Stiam eu ca ceva nu e in regula de cand mi-a intarziat menstra atatea zile. Pentru ca timp de 20 ani am avut o menstruatie ceas de 28 zile si niciodata nu mi-a venit mai tarziu de 29 zile, mai devreme mi-a venit chiar si in z22, dar in z32 niciodata. Iar de cand a venit, nu s-a mai oprit decat ptr. cateva zile, ca apoi sa curga iar. Stiti ce mi-a spus Tutunaru???:"sangerezi mult, esti ametita??" Si i-am raspuns ca sangerez, nu mult dar continuu si foarte rosu si ca am ameteli. Iar el m-a intrebat daca rezist cu sangerarile astea o luna, pentru ca acum are programari la histeroscopii pina pe 15 febr. si nu poate sa ma opereze acum. Sa rezist pina cand??? Pina cad pe strada??? Ca sunt alba ca varul la fata si am ameteli, de am condus azi ca o teleghidata de la Elias pina acasa. Nu stiu ce sa fac ca nu ma simt bine deloc si chiar nu stiu daca pot astepta o luna de zile. Daca se mareste polipul acela??? Habar nu am de la ce se poate forma polip pe uter, oare de la faptul ca am luat aspirina, cate una pe zi, in ultimul timp??? Oar de la atate naturiste??? Nu mai stiu ce sa cred!!

P.S.: Fetelor cine vrea sa deschida un nou capitol, predau stafeta, pentru ca eu n-o sa mai am timp sa reactualizez listuta??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diddy spune:

Ioana Cum adica daca mai poti rezista o luna? Pai si tu ce i-ai spus? I-ai spus ca nu poti rezista???? Adica totusi este o urgenta! Parerea mea este ca daca nu te poate ajuta el acum, sa te indrume la un alt dr. care te poate opera sau du-te tu singura. Nu vreau sa te sperii dar sangerand asa poti sa dai in anemie severa. Doamne cat de rau imi pare ca citesc asta despre tine.
Zeno, ma bucur pentru tine, cu toate ca as fi preferat sa ma reprogrameze pe mine pt luni, ar fi picat la fix. Bafta maxima, si astept detalii! Vezi ti-am zis eu ca te opereaza inaintea mea.
Nicole, nu, nu am reusit sa ma reprogramez, Tutu a zis sa asteptam sa vedem daca imi vine CM si apoi luam o decizie in legatur cu data pt laparo.
Kora, fata draga, multumesc pentru somatie. Nu am nici o veste sa iti dau, sunt z6 si astept urmatorul ciclu. Voi mai incerca si luna asta pt un si inainte de laparo voi face Beta-HCG. Iti tin pumnii pentru analize si procedura.
Feli, esti o fata inimoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

'Neata fetelor!

Nicole31 ti-am trimis in e-mail detaliile laparo, adresa mea de e-mail nu mai e valabila asa ca daca vrei sa ma mai intrebi ceva fa-o pe forum sau in PM ( dupa primele 10 mesaje poti sa iti activezi PM-ul, intra la profilul tau , la setari si vei vedea tu cum)
Gabitoni multa bafta in continuare!Cum e cu trompa ta inflamata?Esti bine acum ?Sanatate maxima!
Danielac success si cat mai repede un bebe sau chiar doi!
Ioanatugs tare rau imi pare pt ce vesti ne-ai dat, important e acum ca ai descoperit problema si trebuie neaparat rezolvata.Polipii eu stiu ca se fac si de la tot felul de inflamatii sau procese inflamatoare.Multa sanatate!
Diddy scumpa poate luna aceasta e cu noroc,spor la

Rog pe cine va prelua stafeta de la Ioanatugs cu deschiderea noului capitol sa refaca putin listuta si sa o actualizeze...multumesc
Dumineca frumoasa si calduroasa la propriu si la figurat va doresc tuturor


Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mteeuta spune:

Ioanatugs
Imi pare rau de ce ti se intimpla,nu se poate sa stai cu singerarile o luna,parerea mea e sa il suni si sa insisti sa te opereze sau sa te timita la alt doc.Nu se poate o luna e prea mult.
Iti doresc sanatate si ai grija ce faci.Nu mai astepta e prea mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Diddy, imi pare rau sincer, dar nici nu mi-a trecut prin cap. Cand am vazut cine era la telefon era sa cad de pe scaun, m-am gandit ca o sa imi dea o veste buna, insa nu ma asteptam si n-am mai fost in stare sa gandesc limpede. Urma sa imi vina un copil la meditatie si nu puteam fi deloc atenta la ce spunea biata fata, iar cand am terminat a fugit ca din pusca la spital pentru ca seara aveam musafiri si trebuia sa gatesc vreo 3 feluri de mancare si sa ma incadrez in timp. Asa ca... n-am mai gandit aproape deloc. Sorry... Lasa, tine-te de capul lui si sigur mai apare un loc liber. Cred ca m-a programat mai repede pentru ca a vrut si bietul om sa isi petreaca dimineata de Sf. Valentin cu sotia, si nu cu pacientele, oricat de dragi i-am fi noi lui (sau nu)

Ioana, trebuie neaparat sa te duci la altcineva, nu poti sa stai asa!!!

Alexia, am facut testul in dimineata asta pe la 5, m-am trezit brusc si m-am dus la baie. Bineinteles ca e negativ. Mai bine, sa vedem odata despre ce este vorba.

Pup toate fetele care se gandesc la mine.

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Zenobia iti doresc noroc si toate cele bune la laparo maine, stiu cum e sa fii inainte cu o zi de aceasta operatie si din partea mea orice e de domeniul trecutului si data uitarii, am vrut sa stii ca eu iti tin pumnii sa vii cu un rezultat cat mai bun!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Zenobia, tin pumnii pentru maine! o sa fie bine, o sa vezi! Trebuie!
Ioana.... uuufff... ce rau imi pare! Nu stiu ce sa zic, dar nu-i de glumit! Adica, sa stai o luna cu sangerarile alea? Pai o sa cazi jos... Doamne ferste! Mai bine ceri si parerea altui doctor! Pupici!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

pupam cu drag toate fetele care ne-au fost alaturi!!!

am reusit sa citesc din urma si vreau din suflet sa va multumesc pentru toate gandurile frumoase, pentru toate grijile pe care vi le-ati facut pentru mine, pentru ca ati trait cu emotii nasterea Emmei- minunea mea mica si frumoasa frumoasa.

noi suntem acasa de vineri, odiseea s-a incheiat dar a inceput un nou capitol tot asa de frumos. acum in sfarsit o pot tine in brate, o simt, o miros....e minunat ce se intampla. din lipsa de experienta am facut rani la sani si nu o pot alapta, dar ma mulg si -i dau cu biberonul, ea papa destul de bine, se mai si maraie dar cum suntem in perioada de acomodare e de inteles. tati este topit, nu numai sa o priveasca ci participa la avsolut toate activitatile, ad schimbat, spalat, etc. o sa incerc sa pun si cateva poze ca sa vedeti cu ochii vostri minunea mica pe care am asteptat- o cu drag si care practic a crescut sub ochii vostri.

Ioana imi pare rau ca ai mai primit o lovitura...sa dea DD sa fie totul bine.

Zeno succes la laparo si vesti cat mai bune.

multi pupici

Marina mami de Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

gata, am pus si cateva pozici

Marina mami de Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput