Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(21)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Zenobia bafta multa luni sa vii cu vesti bune de la laparo iar daca o fi sa iasa testul pozitiv cu atat mai bine hihihihi stii ce vorbeam joi seara ca daca ar fi sa zica tutu ca s-a ivit un loc liber si maine te-ai opera? S-a intamplat..super, sa vezi tu ca o sa fie bine

Marina cum este acasa? Ati inceput 'aventura'? Pup pe tine si pe pitica



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Ioana cum esti? nu poti sa mergi mai devreme la Tutu? vad ca este la spital si maine....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

ALEXIA,iOANA E LA SPITAL.I-L ASTEAPTA PE TUTU SA IASA DIN OPERATIE.

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Gabitoni, multumesc, ma simt bine, sunt aproape recuperata!
Zenobia, multa bafta luni!
O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

Kora mi-as activa PM-ul daca as sti cum! La laparo am ajuns dupa 5 ani de incercari,dintre care 2 cu monitorizari (ovulatie normala) si doua IUI. Luna asta fac prima monitorizare pe ciclu stimulat, la fel in februarie si laparo in martie pe 13.
Zenobia, suuuupeeeer! Iti tinem pumnii sa fie totul ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac100 spune:

Sincer fetelor va admir ca incercati de atatia ani.
Eu incerc numai de un an, dar numai din decembrie merg la Dr. T.
Si acest an care a trecut mi s-a parut o vesnicie, mai ales datorita faptului ca niciodata nu mi-am dorit copii pana anul trecut, am fost f. atenta si sincer acum cativa ani nu vedeam neplacere mai mare decat sa apara un bb nedorit. Intotdeauna m-am gandit ca a face un copil e o joaca si ca se intampla automat.
Ei bine nu a fost asa. Prin august am mers la un medic care ma zapacea cu temperatura bazala si mi-a dat si Clomifen. La un moment dat m-a cam enervat ca nu imi spunea care e temp la care ar trebui sa ovulez si eu voiam sa imi spuna ce si cum. Atunci am cautat pe net informatii si asa am gasit acest forum despre dr. T. Asa am aflat telefonul, m-am programat si .... imi place de dansul ca e tanar, deschis la minte si nu merge pe BABISME, ci pe metode stiintifice.
Acum sunt in a doua luna de monitorizare la dansul, de data aceasta fara stimulare. Inca nu a spus nimic de laparo si nici ca am alte probleme.
Cert este ca toata viata mea am avut grija sa am un consult ginecologic la 6 luni.
Dar... acuma sa vedem cum vom evolua... as vrea tare mult sa vina bebele mai repejor....

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

buna!
danielac, te rog frumos spune-mi ce a zis T? ce analize ti-a dat sa faci?

eu sunt la el din octombrie si incercam sa facem un bb de 10 luni...
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac100 spune:

quote:
Originally posted by gabitoni

buna!
danielac, te rog frumos spune-mi ce a zis T? ce analize ti-a dat sa faci?

eu sunt la el din octombrie si incercam sa facem un bb de 10 luni...
multumesc





Draga Gabitoni,
Dr. T nu mi-a dat momentan s afac nici o analiza. Numai in dec m-am monitorizat si luna asta sunt in curs... Numai sotul a facut o spermograma care a iesit OK si a zis ca mai incercam asa ca spermograma e OK si avem sanse.
La echo nu a vazut nimic suspect...
Eu ma tot intreb cand o sa imi zica de laparo ca simt ca nu mai am rabdare.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

multumesc pentru raspuns. la prima mea intalnire cu T mi-a dat sa fac Papa si secretia+analizele pentru anticorpi.+analizele la medicul de familie.
mi-a facut o ecografie, mi-a zis ca sunt OK si sa prestam.
saptamana viitoare ma duc la el,am taote analizele facute si sa vad ce zice, pentru ai propune o lapaso.
sper sa fie de acord.

quote:
Originally posted by danielac100

quote:
Originally posted by gabitoni

buna!
danielac, te rog frumos spune-mi ce a zis T? ce analize ti-a dat sa faci?

eu sunt la el din octombrie si incercam sa facem un bb de 10 luni...
multumesc





Draga Gabitoni,
Dr. T nu mi-a dat momentan s afac nici o analiza. Numai in dec m-am monitorizat si luna asta sunt in curs... Numai sotul a facut o spermograma care a iesit OK si a zis ca mai incercam asa ca spermograma e OK si avem sanse.
La echo nu a vazut nimic suspect...
Eu ma tot intreb cand o sa imi zica de laparo ca simt ca nu mai am rabdare.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

danielac, tot eu...ai spus ca sotul tau a fact spermag.
in cat timp ati primit rezultatul si la ce clinica ati fost?
multumesc tare mult..

Mergi la inceput