Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(21)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

diddy, iarta-ma ca te-am botezat! Faci totusi laparo in februarie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Maria , Alexia ....va multumesc...
O sa mearga pe 26 , sper sa fie bine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Nicole31 multumesc pt urari!Poti sa iti activezi PM-ul sa iti trimit toate detaliile operatiei in PM?Ce probleme ai, de ce vrei laparo?

Ana_id ??????

Eu si sotul am fost azi dis de dimineata si am "donat" nitel sange pt analize ( cele cu trimitere de la medicul de familie si cele obligatorii pt sotul meu), inca un pas inainte...

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdany spune:

buna dimineata fetelor si bine v-am gasit.sunt noua pe aici, dar va urmaresc cam din august anul trecut. sunt si eu pacienta dlui.dr.T.(in care am f.mare incredere) din luna decembrie 2006 cand am inceput monitorizarile. eu si sotul meu ne dorim un bb, dar pana acum nimic.din 2003 am inceput investigatiile cu diferiti dr. care m-au dezamagit si drept urmare am renuntat prin 2005, pana l-am descoperit pe dl.T.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mteeuta spune:

sdany-bine ai venit si sa ne dai vesti ca esti cit mai curind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

buna, fetelor!
sunteti niste harnicute!
eu am fost la med de familie si mi-a dat Polidin, sunt tare racita.Cine stie, poate are dubla actiune: sa ma trateze de gripa si sa ma ajute sa fac Bb.

Kora, bravo este tare optimista si perseverenta!!!
Ana_id, poate nei avea rezulattul dorit!!!
Ana_p, cum te simti?
sdany bine ai venit!
zenobia, am vazut ca esti programata pentru lapa. TI-AI LUAT CUMVA CONCEDIU, CATE ZILE?
le pup pe Marimar si Emma Ioana!!!!

ma duc !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

quote:
Originally posted by gabitoni
zenobia, am vazut ca esti programata pentru lapa. TI-AI LUAT CUMVA CONCEDIU, CATE ZILE?
ma duc !



YUPEEEEEE!!!

Astazi m-a sunat dr. T sa-mi spuna ca este de la Asociatia Nationala a Premiilor si sa ma felicite pentru ca am castigat o laparoscopie inainte de termen, cu 3 saptamani inainte!!!! Yes!!! Deci luni ma operez!!! Astazi am fost sa ma internez si acum m-am intors acasa. Problema este ca sunt in z25. Maine imi fac un test de sarcina, desi nu cred ca se va intampla minunea. Doua minuni una dupa alta nu prea am vazut.

Gabitoni, concediu medical iti da la externare, din cate stiu eu, de ex, daca te operezi luni, iti da pana vineri. Este arhisuficient si nu tb sa iti iei tu concediu dinainte.

Va pup.


Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac100 spune:

quote:
Originally posted by Zenobia

quote:
Originally posted by gabitoni
zenobia, am vazut ca esti programata pentru lapa. TI-AI LUAT CUMVA CONCEDIU, CATE ZILE?
ma duc !



YUPEEEEEE!!!

Astazi m-a sunat dr. T sa-mi spuna ca este de la Asociatia Nationala a Premiilor si sa ma felicite pentru ca am castigat o laparoscopie inainte de termen, cu 3 saptamani inainte!!!! Yes!!! Deci luni ma operez!!! Astazi am fost sa ma internez si acum m-am intors acasa. Problema este ca sunt in z25. Maine imi fac un test de sarcina, desi nu cred ca se va intampla minunea. Doua minuni una dupa alta nu prea am vazut.

Gabitoni, concediu medical iti da la externare, din cate stiu eu, de ex, daca te operezi luni, iti da pana vineri. Este arhisuficient si nu tb sa iti iei tu concediu dinainte.

Va pup.


Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor



FELICITARI, ITI TINEM PUMNII SI SA DEA DOMNUL SA FIE TOTUL BINE, APOI SA TE VEDEM CAT MAI REPEDE...
DUPA CAT TIMP TE-A PROGRAMAT DL. DR. T LA LAPARO??? CATE STIMULARI, MONITORIZARI???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

danielac100, eu m-am dus prima data la dl dr in august 2006. In septembrie am fost la prima monitorizare, in oct si nov nu m-am mai dus pentru ca era plecat din tara exact cand trebuia sa merg la monitorizari. M-am mai dus in decembrie, dupa ce in prealabil facusem stimulare cu Ovamit dupa capul meu. La echo a vazut ca desi luasem ovamit, ovulam ca de obicei, numai pe partea dreapta, un singur folicul, dar dezvoltat mai repede. Pe stanga, in schimb, a vazut un chist care dupa culoare si forma i s-a parut a fi endometriozic, asa ca mi-a propus laparo, si asta la marele fix, pentru ca daca nu imi zicea el, aveam de gand sa ii sugerez eu. In ianuarie nu m-am mai monitorizat pentru ca am zis ca n-are rost, de vreme ce in feb urma sa ma opereze. Cred ca daca nu ar fi vazut acel chist mai faceam cateva monitorizari, totusi. Asa ca, din punctul meu de vedere, am avut noroc. Acum... sa vad ce imi spune testul maine dimieata.



Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac100 spune:

quote:
Originally posted by Zenobia

danielac100, eu m-am dus prima data la dl dr in august 2006. In septembrie am fost la prima monitorizare, in oct si nov nu m-am mai dus pentru ca era plecat din tara exact cand trebuia sa merg la monitorizari. M-am mai dus in decembrie, dupa ce in prealabil facusem stimulare cu Ovamit dupa capul meu. La echo a vazut ca desi luasem ovamit, ovulam ca de obicei, numai pe partea dreapta, un singur folicul, dar dezvoltat mai repede. Pe stanga, in schimb, a vazut un chist care dupa culoare si forma i s-a parut a fi endometriozic, asa ca mi-a propus laparo, si asta la marele fix, pentru ca daca nu imi zicea el, aveam de gand sa ii sugerez eu. In ianuarie nu m-am mai monitorizat pentru ca am zis ca n-are rost, de vreme ce in feb urma sa ma opereze. Cred ca daca nu ar fi vazut acel chist mai faceam cateva monitorizari, totusi. Asa ca, din punctul meu de vedere, am avut noroc. Acum... sa vad ce imi spune testul maine dimieata.



Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor




Multumesc pentru raspuns. merg si eu miine la spital la monitorizare la 8.30.
Tin pumnii stransi pentru tine. Multa sanatate.

Daniela

Mergi la inceput