Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(21)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

quote:
Originally posted by lauravoinicu

quote:
Originally posted by lauravoinicu

Prietena mea cea mai buna este insarcinata in aproximativ 5 saptamani , sunt f bucuroasa mai ales ca eu i-am facut testul , am vazut si eu pt prima data in viata mea cum iese un test pozitiv .
La cate saptamani poate face prima eco si cand se pot auzi bataile inimii , ea a avut UM pe 14.12.2006 ?



Dati-mi si mie un raspuns va rog.....! Ca voi sunteti mai pricepute...



Laurici felicitari prietenei tale echo poate deja sa faca, mie tutu mi-a vazut sarcina la echo avea 4 saptamani si 2 zile, activitate cardiaca incepe sa aiba pe la 6 saptamani, deci eu zic ca daca face un echo pe la sf lunii o sa-i auda si inimioara



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_id spune:

buna fetele
acum incep emotiile mari...am fost la ids pt ca nu am mai putut astepta pana pe 23 cand trebuia sa-mi vina si rezultatul vine la ora 3....
asa ca-mi rod unghiile si astept
sper sa fie bine
va pup
diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmc_nd spune:

MARINAR, felicitari, sa fiti sanatoase amandoua si sa cresteti mari!

ana_id, iti tin pumnii!

Kora, un special pentru tine.

La mine au fost zile foarte incarcate la serviciu, zapaceala maxima. Si ia ganditi-va ca a fost si perioada fertila in acelasi timp, HAHAHA!

Tot incerc sa-mi fac programare pentru 1 februarie, dar nu raspunde Roxana. Sotul zice ca daca tot urmeaza sa fac stimulare, sa facem si inseminare. Eu nu stiu ce sa zic, voi ce parere aveti?

la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

ce liniste e pe-aici... Cheer up a little bit, will you?

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

mmc_nd te si eu si spoooor la prestat in zilele bune!!!Chiar asa de ce sa nu incercati si o inseminare daca tot faci stimulare???Bafta multa, multa!!!

Ana_id pai ce faci, ne dai sau nu motiv de ?

Ana_p uite un de la mine fata sensibila si optimista ca si mine!!!

Fetele mele dragi ce mai fac???Nu va mai insir pe toate ca in paginile anterioare v-am nominalizat si sunteti muuulte si doar cateva ati raspuns la apel...da tot va pe toate!

Eu ma duc dis de dimineata cu sotiorul de manuta sa "donam" sange pt analize ( cele cu trimitere de la medicul de familie) si saptamana urmatoare am de facut restul celor de sange si mai incolo cele de secretie...offf ca multe mai sunt!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:


Iyoana fata dulce. Tu ai inceput monitorizarea pe luna asta?
Din pacate azi z38 a devenit z1 . CM trebuia sa-mi vina la 32 zile,dar cred k m-am dereglat,cred k mi-a crescut din nou prolactina. Dak as lua luna asta mastodynon pt reglarea prolactinei, ar trebui sa-l intreb pe T?
Tocmai m-am programat pt monitorizare pe 2 febr. Pe 4 febr trebuie sa ma duc din nou,dar e duminica.Stie cineva cum procedeaza T in cazul asta, are program la cabinet? Poate ma ajuta cineva cu un raspuns,pls.
toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac100 spune:

Pe mine m-a chemat acum duminica la ora 8.30 la spital. deci cred ca asa procedeaza dansul.
Imi poate spune si mie cineva cam dupa cat timp face dr. T laparo???

Multumesc.

daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

quote:
Originally posted by ysa26
Tocmai m-am programat pt monitorizare pe 2 febr. Pe 4 febr trebuie sa ma duc din nou,dar e duminica.Stie cineva cum procedeaza T in cazul asta, are program la cabinet? Poate ma ajuta cineva cu un raspuns,pls.
toate fetele



Ysa, eu am fost si duminica dimineata la spital, de obicei stiu ca e de garda, sau daca nu e el e Bogdan si face el monitorizarile. Incredere! Nu ramai nerezolvata!

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Zenobia mersi mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

ana_p cum a decurs intalnirea cu de astazi? Ce ti-a spus in legatura cu rezultatul laparoscopiei?
kora te apropii cu pasi mici, dar siguri de momentul mult asteptat. Iti doresc mult succes in continuare. Eu sunt in faza de culegere de date pentru laparoscopia din martie, motiv pentu care te rog frumos sa-mi trimiti si mie info pe mail. Multam
danaylo, ai reusit sa te reprogramezi pentru laparo? Te asteptam cu vesti bune.
Va doresc o seara frumoasa tuturor tutunicilor!

Mergi la inceput