Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(21)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Iyoana, multumesc, ma simt mult mai bine, inca nu am curaj sa-mi desfac pansamentele si tare mi-e ca o sa cam rada domnul doctor maine de mine ca am ramas cu pansamentele o saptamana, dar asta e, mi-o asum.... Mai am o jena in zona buricului si ceva disconfort cand respir mai adanc, dar cred ca vor trece in curand.Tu cum mai esti?
Fetelor, ce mai face Marina?
Gema, e alegerea ta, important este sa stii la ce sa te astepti si mai ales sa ai o buna comunicare (fie si numai empatica) cu medicul tau, domnul doctor T sau altul. Aici vezi bine ca noi toate ii suntem paciente, deci e clar ca avem mult mai multe motive sa fim multumite decat sa-i reprosam ceva. Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_id spune:

nu mai inteleg nimic...am profitat de pauza si am luat un test.....negativ din pacate.nu-mi vine sa cred, parca.....sper totusi ca nu era bun, cu toate ca e clear blue

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Salutare!
Chiar mai fetelor, mai stie cineva ceva de Marinusha?? Cred ca a avut mare zarva aseara la Elias......cu nasterea Monicai....
Mteeuta: Ce pot sa-ti spun.....azi a fost prima zi de tratament ......deci vom vedea.....
Ana_id: Asteptam vestea cea mare!!!
Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

offf ana_id...in ce zi esti?fa-ti totusi bhcg macar stii un lucru sigur.Pupici!Eu tot iti tin pumnii!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Marinush face foarte bine, era in salon cu pitica langa ea care este o frumoasa si cuminte. Sambata cel mai sigur va iesi din spital.

Pup fetele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mica-mica spune:


Buna fetelor !
Am si eu o intrebare, pentru o noua monitorizare, trebuie sa-l sun pe d-nul dr. sau pot sa o sun direct pe Ramona ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Scumpa, eu am sunat-o direct pe Ramona si m-a programat fara probleme.
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Buna fete dragi.
Marinusha felicitari sa ti traiasca bebelina sa fie sanatoasa,desteapta,fericita si norocoasa.Emma Ioana bine ai venit pe lume sa fii sanatoasa si iubita.
Nu imi vine sa cred prima data cand am scris pe forum era Marinusha printre aspirante si avea prolactina mare si avea greturi si ea credea ca sunt de la medicamentele care le lua de fapt era Emma de vina doamne ce trec zilele.Da Doamne sa fim sanatosi si sa avem si noi copilasi nostri in curand.
Sunt multe noutatii pe forum si multe fete noi bine ati venit toate si felicitari ptr noile gravidute Sim_stoian,Salomeea,A_thee_nuh,Mirella76,scumpete.
Ionatugs ce mana buna ai!
Pup toate fetele Laurasilk,Ioanatugs,felicutzu,Korapop,Teodora,Alexia,mammica de Vladut,Marinar,Amely, Claucia,kitty-nic,Kristind toate toate

"A iubi inseamna a inceta sa traiesti pentru tine, a face ca toate sentimentele omenesti, teama, speranta, durerea, bucuria, placerea sa nu depinda decat de o singura fiinta; inseamna a te cufunda in infinit, a nu gasi nici o limita simtirii, a-ti inchina viata unei fiinte in asa fel incat sa nu traiesti si sa nu gandesti decat pentru a o face fericita; a turna maretie in injosire, a gasi alinare in lacrimi indurerate, placere in suferinta si suferinta in placere; adica a intruni in sine toate contradictiile." BALZAC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

quote:
Originally posted by lauravoinicu

Prietena mea cea mai buna este insarcinata in aproximativ 5 saptamani , sunt f bucuroasa mai ales ca eu i-am facut testul , am vazut si eu pt prima data in viata mea cum iese un test pozitiv .
La cate saptamani poate face prima eco si cand se pot auzi bataile inimii , ea a avut UM pe 14.12.2006 ?



Dati-mi si mie un raspuns va rog.....! Ca voi sunteti mai pricepute...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buna dimineata!
Am intrat sa va salut.....
Laura: Eu stiu ca la 6 saptamani( 24.01.07), dar poate mai completeaza fetele cu mai multa experienta .
Numai bine!

Mergi la inceput