Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(21)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

buna, fetelor!

sunt, a fost putin suparata ca nu mai vine BB. am avut o pasa tare proasta, fiind si racita....m-au coplesit gandurile negre...astazi sunt mai bine, sunt mai optmista....

Ana_id, nu vreau sa te indispun, dar testele de sarcina sunt corecte doar daca respecti prospectul. Chiar pe unele scrie, ca rezultatul se ia in considerare in X minute, nu dupa cateva ore. Oricum eu iti tin pumnii si sper sa fie cu ochisorii.
Kora, ma voi duce sapt viitoare la T, atunici am rezultatul si de la Papa si secretie, am sa povestesc cu el mai multe
gema, bine ai venit printre noi!
eu sunt pacienta dr T, de cateva luni. Ce pot sa iti spun este ca trebuie sa te duci la el cu lectia invatata, sa stii ce sa-i spui, ca altfel te expediaza...(in sensul bun al cuvantului).
Ana, sa nu fii pesimista.TE ROG

va pup si sa ne auzim cu bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Wow ana_id tiza mea sper din tot sufletul sa fie bebe, mai fa-ti rapid un test clear blue daca gasesti sau dr. sigur.Cel pe care l-ai facut ce era? Eu cred ca esti si ma bucur din suflet pt tine!!!!!!!FELICITARI inca de pe acum!Si da, fa-ti bhcg ca e cel mai sigur,vezi care laborator e mai aproape de tine ca majoritatea fac aceasta analiza , te rog sa ne anunti vestea sigura cat mai repede!!!Yupiii ce ma bucur pt tine!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Ana_Id, ce veste buna!
Tinem pumnii ca cea de-a doua liniuta sa se faca de un rosu aprins si sa ai bucuria implinita!
Eu zic sa te duci la cabinet direct, daca esti din Bucuresti, numai sa nu fie prea devreme pentru ecograf...
Felicitari si asteptam sa vedem ce zice Tutu!

Kora, atunci tinem pumnii de acum, ca sa iasa suuuper analizele! Sunt de acord cu tine, ca sa nu fim off topic, o sa mai intru eu la FIV, sa vad ce se mai intampla. Iar raportul, il voi da imediat ce voi avea rezultatele, nici o grija...!

Gema, eu cred ca 90% din fetele care posteaza la acest topic sunt pacientele dr Tutunaru (dupa cum spune si numele topicului...). Despre multumire: eu personal sunt ok cu el, nu am probleme si imi place cum decurg consultatiile. In general, parerile sunt impartite, ca despre orice doctor, dar eu cred ca cel mai bine este sa-ti faci tu o parere a ta, si apoi vezi daca ramai la el sau nu. Spuneai ca te-ai apucat sa citesti: FOARTE BINE, ca de multe ori, dl dr nu prea iti explica cum e cu ovulatia, foliculi...si este cateodata mai tacut...Eu, inainte sa ma apuc de "facut copii" nici nu stiam ce e cu foliculii, corpul galbe, ovulatia etc...Multa bafta si trecere rapida la gravidute!


iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Fetelor toate pe care v-am strigat la apel ( dar si restul tutunicilor) sa veniti cu vesti cu II!!!

Gabitoni cum a iesit Pap si secretia?Sper ca ok.Hai capul sus, mister T va gasi o rezolvare pt tine si totul va fi bine!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Gabitoni scuze acum am recitit si vad ca inca nu ai rezultatele,asa ca iti tin pumnii sa fie bune!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_id spune:

m-a trimis sa-mi fac un test de sange dar nu prea am inteles unde..a zis ceva intre dorobanti si ASE dar nu am inteles cum se numeste, de aia v-am intrebat pe voi.As vrea ceva care sa-mi spuna pe loc, daca exista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Dianaaaa la IDS te-a trimis : Calea Dorobanti nr. 58, fuuuugii!!!!Iti tin pumnii!!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_id spune:

mai trebuie sa stau pana la 4.30
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

hei fara , numai apa evenntual ,hai ca astept vesti bune deseara!!!( nu stiu cum poti sa mai stai pana la ora 16.... )

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidevladut spune:

Diana, tin pumnii sa fie pozitiv rezultatul, intr-adevar la IDS iti da mai repede raspunsul, parca Raza l-a facut si i l-a dat imediat.
Ioana, LA MULTI ANI!!!!!!!!!!!! pentru mamica ta, sa fie sanatoasa si in curand bunica.

Mergi la inceput