Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(21)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

EMMA IOANA, bine ai venit pe lume! Sa fii sanatoasa si fericita, alaturi de parintii tai! Marinush, FELICITARI, sa-ti traiasca fata, ca acum AI CU CE te mandri!


Daniela, vad ca ti-a raspuns Kora, la intrebarea ta cu referire la metoda dr T. In ce priveste programul de astazi, eu cred ca este la cabinet, pt ca sapt trecuta am sunat eu si mi-a spus Ramona (asistenta) ca pot veni astazi, pe 17 ian. dar nu puteam eu sa plec de la munca, asa ca ma duc vineri...Dar cel mai bine da un telefon la asistenta Ramona (0720099299) si te lamureste ea. Dat fiind faptul ca e cam din scurt, te sfatuiesc sa-i spui ca e urgent (daca intr-adevar asa e si nu mai poti sa astepti). Bafta!

Kora, ma bucur ca ai reusit sa vorbesti cu dr. M. si ca esti linistita. Eu tot te intreb: te-a programat deja Tutu pentru FIV sau depinde de rezultatul analizelor?

Gabitoni, eu nu mi-am facut analizele, dar am vazut ca fetele ti-au raspuns, si cred ca te-ai mai linistit. Bafta!

Teo, Ioana, voi ce mai faceti?

Nicole, bine ai venit (iarta-ma daca nu esti chiar noua pe forum, eu nu imi aduc aminte sa te fii vazut postand...) si multa bafta in "cursa" pentru bebe!

Maria08, de ce te gandesti tu acum direct la FIV? Fii cuminte si optimista!

O zi frumoasa tuturor!


iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Marinush, FELICITARI! Refacere usoara ! Emma, sa fi la fel de cuminte ca in burtica!
Alexia, !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Buna fetelor! ma primiti si pe mine?? Dupa ce v-am urmarit mult timp mia-m facut curaj si am venit langa voi, pentru ca si eu am probleme.
Vreau un bebe ..si nu apare, dar apar problemele. Incercam de vreo 8-9luni sa facem un bebe si cand am crezut ca minunea s-a implinit m-am trezit cu probleme. Am amenoree de aprox. 3 luni, fara sarcina dar cu test Barza pozitiv. Am facut test de sange si a iesit negativ, eco si .intr-adevar nu este sarcina, dar oare ce am??? Pe 26 am programare la Dr. T, prima oara si am emotii cu carul..........imi este teama sa nu fie contrariul celor auzite. Ce ziceti???? Ma incurajati? Am mare nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Buna dimineata, dragele mele!
Marina, felicitari, insanatosire grabnica, sa-ti traiasca fetita si sa fiti fericiti toti trei!
Fetelor, eu astazi ma simt mult mai bine, ma mai "tine" putin burtica si am o usoara jena la respirat, in rest sunt ok. Va multumesc mult pentru incurajari si sfaturi, Felicia, Kora, alexia28, Yioana, Ioanatugs, maria08, gabitoni, Zenobia, Teo, lauravoinicu, Nicole31si tuturor tutunicilor dragi.
Zenobia, iti trimit un PM cu toate detaliile, mai ales ca pe mine sfaturile Feliciei si ale Korei m-au ajutat foarte-foarte mult.

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

...fetelor eu nu sunt Tutunica, dar o stiu pe MARINA de la aspirante si doresc sa ii urez si eu bun venit pe lume EMMEI si felicitari din inima parintilor ei care cred ca nu isi mai incap in piele de fericire!

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Iyoana: Nu ma gandesc sa trec direct la FIV......mai incerc cateva luni......abia incepem tratamentul lui Andritoiu care va dura 3 luni; in paralele mai fac monitorizare si sa vedem ce-mi va zice si T.......poate chiar e nevoie de laparo.....poate trecem direct la FIV.....M-AM CAM SATURAT SA ASTEPT!!!!!!
Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidevladut spune:

Bine ai venit, EMA!!!!!!!!!!! Sa cresti mare si sanatoasa, sa ai parte numai de lucruri bune in viata!!!!!!!!
MARINUSH FELICITARI!!!!!!!! sa va bucurati de micuta comoara, sa va traiasca si sa va umple casa de fericire!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

Felicitari Marinar

Sa-ti traiasca bebelina!!!!Sa te faci bine si sa ne spui cum a fost!!
Am niste emotii, de parca as naste si eu maine!!!
Azi avem 11 saptamani!!!


kristin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Gema, bine ai venit si mult succes la intalnirea cu dr. T. Iti doresc sa iti rezolvi problemnele cat mai repede, cu ajutorul domnului doctor, care sunt sigura ca nu te va dezamagi, si sa treci curand pe lista de , asa cum ne dorim noi toate. Curaj, mai scrie-ne ca sa te cunoastem mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Heiiiii lume noua lume noua mamidevladut pupicei, ma bucur ca ai mai trecut pe la noi
Marinush se simte bine, este in salon, de abia astept sa se refaca si sa ne povesteasca toate amanuntele. Era suparici ca nu o vazuse inca pe bebelina decat in poze.

pup fetele



Mergi la inceput