Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(21)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Marina FELICITARI!!!Emma Ioana sa fii sanatoasa si fericita toata viata alaturi de parintii tai!

Ana _p cele 6 luni sa fie presarate cu muuuulta dragoste si sa dea DD rezultatul...pozitiv, asa cum a spus si Teo nu te gandi deloc la FIV , daca va fi nevoie sa te gandesti o sa o faci dupa 6 luni acum insa refacere grabnica si fugaaa la ( sfatul meu e sa urmaresti ecografic cand e ovulatia pe ovarul aferent trompei functionale ). Pupici!

Eu...am mai facut un pas, am povestit detaliat cu d-na Matei( o scumpa si o doamna in adevaratul sens al cuvantului ) , am primit lista de analize si cat mai curand am sa le fac ( unele deja le am ) ...

O seara frumoasa tuturor!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Traiasca printzesica grupului!!!

Sa traiesti, Emma Ioana, si sa te faci mare si voioasa.

parinti fericiti si pe Alexia care ma pandea ca pe nu stiu ce sa imi dea vestea !!!

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

EMMA IOANA , bine ai venit pe lume , sa te faci mare si sa fii fericita !
Marina , refacere rapida si intalnire placuta cu bebelina mult asteptata



Ana , nu-ti fa griji atat timp cat exista o sansa 6 luni de zile , acum sansele sunt mari , asa ca spor la prestat......
Kora , ma bucur pt tine ca ai facut primii pasi premargatoare fiv-ului , iti urez succes si sa ne tii la curent.
PS : si eu tot cu el vreau sa imi fac fiv , dar sa vedem ce o zice dr ca ultima data mi-a zis ca nu am nevoie inca., dar eu nu mai am rabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

Marina, sa-ti traiasca bulgarasul, sa fie sanatoasa si sa va incante sufletele! Emma- Ioana, bine ai venit! Ne-ai dat ceva emotii...!!!
ana p, insanatosire grabnica! Stai cumintica in pat ca sa capeti energie pentru ceea ce urmeaza! Atata timp cat ai sanse natural, totul e posibil!
kora, ma bucur ca pregatirile pentru FIV merg asa de bine! Sper ca visul de a deveni mamica sa ti se implineasca in curand! Cand esti programata la FIV?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

Bine ai venit, DAniela! poate ne spui si noua povestea ta
Sa fie sanatoasa si voinica, Emma Ioana!

Eu sunt putin suparata, mi-am facut Toxo si ambele sunt negative. Stiu ca nu este grav, dar m-a indispus.voi ati patit asa ceva?
sapt viitoare ma duc la T, atunci o sa aflu mai multe.
Bravo, Kora!!! faci pasi marunti si succesul va fii sigur!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

FELICITARI MARINUSH si bine ai venit pe lume EMMA IOANA!!
Ce bucurie Marina sa-ti traiasca fetita mare si sanatoasa!!

Teo ce mai faci iubita??





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Lauravoinicu multumesc frumos, tu ce trebuie sa faci in viitorul apropiat?Tot stimulari+inseminari?Ce zice T?
Nicole31 ms mult !
Danielac100 bine ai venit si multa bafta!In general dupa 3 luni de monitorizari te trece la laparo dr. T, operatia nu e grea ( detalii poti citi pe infertilitate.ro ) dar e f. importanta, dl. dr. poate “repara” cate ceva prin burtica , daca e cazul si afli exact drumul pe care trebuie sa il urmezi…refacerea e usoara, in cateva zile esti ca noua!
Gabitoni nu inteleg de ce esti suparata pt ca ti-a iesit toxoplasmoza negativa???Daca e negativa e bine, nu esti infectata!Ti-ai facut IgM si IgG? Aveti pisici, catei ,animalute sau de ce ai facut analiza?Tu cum te mai simti?Ai ajuns la T sa iti spuna ce sa faci ?Cred ca laparo ar fi indicat!Bafta multa!

Pup toate fetele dragi!!!


Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Emma- Ioana: Bine ai venit in lumea noastra! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de gragii tai parinti!!! Marina: refacere rapida!
Kora: esti din ce in ce mai aproape de inceperea procedurii. Tin pumnii sa fie asa cum iti doresti!!! Cred ca si eu am sa-ti calc pe urme....
Ioanatugs: Tu esti suparici?! Sau pui ceva la cale?!
Va pup pe toate! O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Maria asa cum i-am zis si Anei_p traieste clipa, bucura-te de viata si nu te gandi de pe acum la FIV.Daca va fi cazul te vei gandi atunci.Hai fii fata optimista si da-mi vesti bune despre tine!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

quote:
Originally posted by gabitoni

Eu sunt putin suparata, mi-am facut Toxo si ambele sunt negative. Stiu ca nu este grav, dar m-a indispus.voi ati patit asa ceva?
sapt viitoare ma duc la T, atunci o sa aflu mai multe.
Bravo, Kora!!! faci pasi marunti si succesul va fii sigur!!!





Gabitoni nu ai de ce sa fii indispusa, majoritatea avem toxoplasma -ambele analize negative trebuie sa fii foarte atenta pe timpul sarcinii pentru ca nu ai imunitate atata tot, atenta la ce mananci in special, pentru ca toxoplasma nu tine de animalele de companie pe care le ai ci ea se transmite la om in primul rand prin consumul de carne cruda sau insuficient preparata, in special cea de porc, oaie si vanat, sau de alimente insuficient preparate care au venit in contact cu carnea cruda, in al doilea rand, omul poate ingera chisti pe care pisicile i-au eliminat prin fecalele lor, oochisti proveniti din cutiile cu dejectii sau din sol (prin gradinarit, fructe si legume nespalate sau apa nefiltrata).




Mergi la inceput