Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(21)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Ana_p sanatate cat mai grabnica!Eu vad intotdeauna partea buna a lucrurilor si crede-ma ca asa e cel mai bine: la tine am inteles ca ai o trompa permeabila ceea ce inseamna foarte mult...nu am inteles despre ce e vorba cu ovarele,sper sa ne dai amanunte si sa dea DD un bebe cat mai repede, sanse exista cu siguranta!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

Neata fetele!!! Va citesc in fiecare zi, dar nu prea am timp sa scriu si nici nu prea am ce...adica, am fost vineri la tutu, bebicu e bine, misca manutele, piciorusele, ...
Ysa apuca-te de un test, ca mie nu imi pare o dereglare - simptome de-astea aveam si eu si uite-ma
Marinar, abia asteptam vesti de la tine. Domnul cu tine!!!

kristin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Ana_p insanatosire grabnica si mult curaj! Bine ca macar a vazut dr ce ai si acum o sa-ti dea tratamentul de rigoare. Dupa cum spunea si Kora, si eu cred ca sunt sanse destule! Ne gandim la tine!

Ysa, tu nu ti-ai facut nici un test? Stiu cum e, cand esti sigura ca-ti vine CM-ul, si eu am cam aceleasi simptome, cum spui tu, dar....poate, poate..si apoi dereglarea asta de care vorbesti tu...De obicei ai un CM regulat sau esti obisnuita sa-ti intarzie? De la ce sa-ti intarzie, ca nu-mi aduc aminte sa-ti fi dat Tutu ceva stimulente...Hai, poate ne dai o veste buna!!!

Kora, ce optimista esti tu si cum stii tu sa linistesti lumea! Cand incepi analizele? Mai stii ceva de Vali, ca nu a mai intrat de mult pe forum?!

De Marinar stie cineva ceva????

Pup toate tutunicile aspirante si gravidute!


iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Fetelor, am si eu o intrebare:

Unde zice Tutu ca trebuie facuta spermograma? La ce spital (banuiesc ca la Elias...), la ce medic, cat costa etc....? Se poate merge si sambata la analiza asta?

Eu v-am tot vazut vorbind ba de dr. Matei (e femeie sau e barbat pana la urma, ca tot nu am intels ...), ba de dr. Calomfirescu...

Multumesc si va pup!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Iyoana scumpa spermograma o faceti musai la d-na Matei la IDS, iti trimit imediat detaliile in PM, ca nu se face oricum....Sa aveti bafta multa !!!!Eu am sa vorbesc cu dansa cam pe la ora 14 abia astept si apoi am sa stiu ce analize mai am de facut zilele urmatoare.!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madlen spune:

Buna ziua! Sunt si eu pacienta dr. T de ceva vreme, dar de-abia acum am indraznit sa ma alatur voua. Sunt deocamdata aspiranta optimista, dar ca voi toate imi doresc sa raman cat mai putin cu acest statut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Kora draga mea, multumesc mult!

Dar tu ce analize faci la ea? Sau sotul trebuie sa faca iar spermograma?
Te-a programat deja Tutu la FIV?

asteptam vesti...bune!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Buna, fetelor!
Am indraznit sa ma ridic si eu azi din pat, dupa ce ieri eram destul de zglobie. Eram inca sub efectul anesteziei, azi insa incep sa ma resimt. Ma doare burtica si am o senzatie de febra musculara la gat si umeri. Aproape ca nu-mi vine sa cred ca a trecut; am fost destul de marcata psihic la gandul operatiei. A durat cam o ora, iar de trezit m-am trezit abia la terapie intensiva. Am vorbit la telefon cu domnul doctor si mi-a spus pe scurt ceea ce a gasit, urmand sa-mi dea amanunte vineri cand imi scoate firele. Asa cum scria si Felicia, am aflat ca am o singura trompa functionala, cealalta fiind ingrosata si nefunctionala, destule aderente de la operatia precedenta si "ovarele lipite" (asta n-am inteles-o, dar avand in vedere ca m-am grabit si l-am sunat pe domnul doctor imediat ce m-am trezit si nu eram foarte lucida, astept amanunute vineri). Mi-a spus ca voi incerca 6 luni pe cale naturala, daca nu, FIV. Nu prea pot sa mananc nimic si de aceea sunt foarte slabita si obosesc foarte repede. Cam asta despre mine...
Va pup pe toate si va multumesc ca v-ati gandit la mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Ana_P refacere usoara si dupa ce trece perioda asta, multa bafta, acum e momentul cel mai bun!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Ana_P, refacere usoara si bafta multa in continuare!

iyoana

Mergi la inceput