Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(21)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scumpete spune:

BUNA FETELOR,
SUNT SI EU O PROASPATA GRAVIDUTA(2SAP[T CRED)
TOT LA D-NUL DR MERG,MI-A RECOMANDAT UN PREGNIL DE 5000 SI MIERCURI LA CABINETUL LUI SA NE VEDEM
SPER SA FIE BINE ,CA.............AM AVUT 2 ESECURI PANA ACUM...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpete spune:

NICI EU NU SUNT DIN BUCURESTI ,SUNT DE LA VREO 500KM DUS SI 500INTORS,DAR MERG PE MANA LUI T.
E ADEVARAT CA-I GREU SI DRUMUL E OBOSITOR DAR SPER SA MERITE PANA LA URMA,NE DORIM LA NEBUNIE UN COPILAS SANATOS,ASA CA FACEM KM,KM,KM,KM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Scumpete bine ai venit si felicitari pentru sarcina!! Sarcina usoara si un bebe sanatos i-ti doresc! Te trec in listuta noastra la proaspete gravidute si cand ai timp poate ne povestesti si nou de cat timp incercati.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

quote:
Originally posted by Graviduta

quote:
Iubita mea, nu mi-a spus nimic de triplu test, sincer nici nu prea as vrea sa il fac, am inteles ca este doar aducator de griji si spaime avand de fapt o valoare orientativa - statistica.

Pana la ce varsta a sarcinii se poate face acest triplu test oare? Daca iau inca utrogestan oare influenteaza vreo valoare? Il intreb eu pe Tutu pe 26, eu am vorbit cu Ramona si i-am spus ca am programare la Iosup pe 25 si atunci a spus pe 26 sa vin la Tutu, nimic de triplu test. '

Insa as vrea numai sa stiu cand trebuie sa intrerup tratamentul. Oricum nu am avut nici o problemuta si nu-mi este frica sa il opresc. Parca mi-a spus el mai demult sa o sa il fac pana la 14 saptamani dar nu mai stiu sigur...

Pupilici

Clau

12+

bb mic



A, pai atunci e ok. Probabil a considerat ca nu ai nevoie. Eu am o sarcina oprita in evolutie anul trecut si, probabil, mi-a dat TT pt orice eventualitate. Nu stiu pana cand se face, am impresia ca in primele 18 sapt. Si eu am avut trat cu utrogestan, l-am terminat in sapt 14 si jumatate, fiindca atat imi prescrisese (cantitate, nu limita de timp). E bine sa-l intrebi, dar cred ca ti-a prescris cat ai nevoie.

15+



Fetelor vreau sa va spun ca mie mi-a recomandat dr.T interuperea tratamentului (utrogestan, magne B6, pregnyl) dupa sapt.12!
Va pup!

orchis
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

mihavasoi dr. Soare are cabinet particular. In plus, e foarte-foarte amabil. Trebuie sa fiti pregatiti sa 'pierdeti' mult timp pe acolo pt ca o consultatie dureaza ...si mai mult de o ora (si e free!)
Te pup

orchis
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpete spune:

IOANA,multumesc de urari
de chinuit nu ne-am cinuit prea mult,din sept am inceput sa muncim si uite ca mosul ne-a adus sarcina!!!
eu sunt o norocoasa,in sensul ca ramana,problema mea este ca nu o duc la capat,una am pierdut la 27saptamani si alta la 7saptamani.....dureros( cu primele nu eram la d-nul dr)
Mi-am facut mai multe analize recomandate de d-nul doctor si toate sunt ok!
fac suceava-bucuresti de acum numai sa stiu ca-i ok si va fi bine,dar numai dumnezeu poate sti,incercam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Buna dimineata tutunici!
Am fost la nenea dr. si avem 7 sapt si 2 zile si suntem ok...
Am inceput tratamentul dansului si speram sa nefacem mari...




mirella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Claucia multumesc foarte mult pentru informatii, esti o scumpa!!!Nu sunt candidata perfecta pentru FIV....toate candidatele sunt doar candidate,insa am toata increderea in dl. dr. si chiar daca e la inceput cu procedura eu ma las pe mana lui, asa imi spune sufletul...Multumesc pentru tot, ai gria de tine si de bebe!!!

Scumpete bun venit si sarcina cat mai usoara!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpete spune:

MIRELLA76,
POTI SA-MI SPUI SI MIE CAT MAI E ACUM CONSULTATIE SI ECO LA NENEA DOCTORUL.EU ULTIMA DATA AM FOST IN SEPT 2006
.
CA TOT ZICEAI CA AI FOST RECENT-SARCINA USOARA
MULTUMESC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Fetele am vorbit si eu cu Marina acum si m-a rugat sa va transmit si voua, inca nu a nascut, a vazut-o si Vladareanu azi, vor mai incerca sa-i induca azi si maine si daca tot nu se intalmpla ii va face cezariana miercuri. Pana atunci va sta in spital.



Mergi la inceput