Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(21)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna fetelor!

Am venit si eu acasa de la "intalneala" cu mister T. Cand am ajuns acolo era in operatie de cezariana ( sa fi fost Marinush....nu stiu nimic...) dar a iesit relativ repede si am stat de vorba pe indelete,foarte dragut,amabil ca de obicei,m-a incurajat mult spunandu-mi ca am sanse foarte mari prin FIV deoarcece am uterul si ovarele ok,marti ma intalnesc cu d-na Matei care imi va da analizele necesare sa le fac si apoi in functie de ele....incepem cat mai curand procedura.Am sperante, emotii,dar sunt optimista!
Va rog frumos sa imi spuneti adresa policlinicii CFR2. Este pe b-dul Marasti nr 63???Eu asta am gasit pe net.Multumesc anticipat si va doresc o dumineca superba!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

buna!

Kora, ai facut operatia lapa?
am citit in urma , si am vazut ca erai programata...

poate imi spui si mie de ce ai facut-o si cum a fost?
mulrumesc
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

scuze, am vrut sa scriu "MULTUMESC!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Gabitoni da am facut laparo si rezultatul a fost trompe nefunctionale,din acest motiv voi face acum FIV...noroc ca am uterul si ovarele in regula,sper ca te simti mai bine,du-te cat mai repede la mister T...cred ca te va sfatui sa faci laparo....nu a fost greu deloc,urmele operatiei nici nu se mai vad dupa 1,5 luni si ma simt excelent,daca vei vrea toate detaliile operatiei ti le voi trimite in PM.Sanatate multa si cat mai repede II !
P.S. Pe lista de pe prima pagina sunt multe fete care au facut laparo si altele sunt programate sa faca ,unele au rezultatul foarte bun asa ca nu te speria de rezultatul meu,de foarte multe ori in cadrul operatiei dr. T "repara" multe pe acolo si apoi esti ok si mai important decat toate este ca stii exact ce ai de facut dupa aceea....

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

buna, Kora!

stii ce nu inteleg.Pentru ce se face operatia asa?
inca mai sunt racita.
am sa-l sun pe dr. t sa-i spun ce am patit.
stiu ca trompele nu ies la ecografie. Care ar fi analiza pe care trebuie sa o facem pentru a stii daca trompele sunt sanatoase sau nu?
multumesc pentru raspuns.Mult suuces, Kora, pentru FIV.
alta solutie nu ti-a oferit t?
te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna seara

Kora imi pare bine ca esti o candidata perfecta pentru FIV, sper sa fie cu succes, o sa vezi ca vine bb-le cu siguranta.

Spitalul CFR2 e chiar aproape de cabinetul lui Tutu, in loc sa intri pe Sandu Aldea cand vii de pe Marasti (cel cu linia e tramvai) mergi tot inainte spre sofitel. Cand te apropii de capatul bulevardului vezi spitalul pe stanga - e imposibil sa-ti scape, e chiar cand se termina bulevardul pe stanga, troneaza asa pe colt cu bdul Expozitiei.

Pupici tuturor, chiar ce-o face Marinusha draga de ea, cu Emma cea cu personalitate?

Clau

12+

bb mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Ana_p, , tin pumnii! maine, cand ma voi trezi, probabil ca tu vei fi scapat deja!
De Marinusha nu stie nimeni, nimic? As suna, dar ma tem sa nu deranjez...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Nu a vorbit nimeni cu Marina?

Am citit la mamici de ianuarie ca Marina acum, este la spital, au tot incercat sa-i induca nasterea, i-au facut calciu, tot felul de injectii dar se pare ca nu coopereaza..a avut ceva contractii dar nerelevante..

Ramane in spital...ea spune ca pana maine ar trebui sa se intample ceva..Poate maine va avea loc marele eveniment


Ana_p multa bafta maine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Alexia, si eu am vorbit in seara asta cu Marina, a zis ca Tutu e cam nemultumit ca nu vrea colul ei sa "coopereze". Parea destul de linistita... o sa fie bine, mai ales ca e dr de garda, asa ca e pe maini bune!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Am vorbit si eu cu Marinush acum cateva minute si spunea ca e incapatanata ca un Capricorn Emma Ioana, de nu vrea sa iasa. Tutunaru a spus ca maine va lua o decizie, daca nu vine pina atunci, poate o sa-i faca cezariana, desi Marina nu prea vrea. Dar acum depinde ce va mai fi maine, poate totusi vine singurica si nu se va ajunge la cezariana. Ea e linistita, vrea doar sa vina micuta mai repede!





Mergi la inceput