Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(21)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

alexia28, multumesc mult pentru info. Habar nu aveam ca tb. luat la aceeasi ora! Cat despre cantitatea de 100 mg, sunt absolut sigura ca asa mi-a zis, pentru ca mi-am notat pe hartie tot ce mi-a spus la telefon. Intai de toate i-am amintit de laparo in martie si probabil vrea sa scoata tot ce pot da din mine ca sa raman inainte de operatie. Nu stiu ce sa cred, ca si farmacista s-a mirat cand am intrebat de 100 mg. Sunt tare curioasa ce rezultate o sa dea la mine stimularea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihavasoi spune:

Felicia multumesc pentru incurajari.Poate a fost ceva mai obosit ca si-a schimbat locul de munca, bolnav in nici un caz.
Ioanatugs-multam frumos si tie si multa bafta.
orchis asta da incurajare.Cum pot lua legatuta cu cr Soare? Are cabinet particular, un nr de telefon?Please, help!
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by claucia

Eu sunt bine, bb-le e bine, avem programare la eco morfologica la 14 sapt, pe 25 ianuarie, posibil sa aflam si ce locatar se afla in burtica (sa-i punem si lui un carucior roz sau bleu) iar pe 26 la Tutu. In rest, nici o problema, Doamne ajuta sa mearga tot asa sarcina fara nici o grija pana la sfarsit.


bb mic



Clau, dupa eco-morfo fetala nu ti-a zis sa faci triplul test si abia apoi, cu rezultatele de la eco si TT, sa mergi la el?

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

buna, fetelor!

miercuri am ajuns la urgenta, din cauza ca aveam temperatura si dureri in partea dreapta inferioara.

dr de garda mi-a luat sangele,a chemat si un chirurg.dupa un control, mi-au spus ca am trompa dreapta inflamata.
va rog ajutati-ma, nu stiu exact ce inseamna, plus ca nu stiu ce sa fac.L-am sunat pe Dr T, dar nu a raspuns, voi incerca si luni.
poate voi ati mai auzit de aceasta problema...
imi puteti spune ce analiza sa imi fac pentru trompe si cum sa tratezi.
si astazi ma doare...
vreau sa aflu daca este corect ce mi-a spus acel chirurg.
oricum voi ajunge la dr T, dar vreau sa stiu ce ma asteapta.
va rog,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

quote:
Originally posted by Graviduta

quote:
Originally posted by claucia

Eu sunt bine, bb-le e bine, avem programare la eco morfologica la 14 sapt, pe 25 ianuarie, posibil sa aflam si ce locatar se afla in burtica (sa-i punem si lui un carucior roz sau bleu) iar pe 26 la Tutu. In rest, nici o problema, Doamne ajuta sa mearga tot asa sarcina fara nici o grija pana la sfarsit.


bb mic



Clau, dupa eco-morfo fetala nu ti-a zis sa faci triplul test si abia apoi, cu rezultatele de la eco si TT, sa mergi la el?

15+



Iubita mea, nu mi-a spus nimic de triplu test, sincer nici nu prea as vrea sa il fac, am inteles ca este doar aducator de griji si spaime avand de fapt o valoare orientativa - statistica.

Pana la ce varsta a sarcinii se poate face acest triplu test oare? Daca iau inca utrogestan oare influenteaza vreo valoare? Il intreb eu pe Tutu pe 26, eu am vorbit cu Ramona si i-am spus ca am programare la Iosup pe 25 si atunci a spus pe 26 sa vin la Tutu, nimic de triplu test. '

Insa as vrea numai sa stiu cand trebuie sa intrerup tratamentul. Oricum nu am avut nici o problemuta si nu-mi este frica sa il opresc. Parca mi-a spus el mai demult sa o sa il fac pana la 14 saptamani dar nu mai stiu sigur...

Pupilici

Clau

12+

bb mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Iubita mea, nu mi-a spus nimic de triplu test, sincer nici nu prea as vrea sa il fac, am inteles ca este doar aducator de griji si spaime avand de fapt o valoare orientativa - statistica.

Pana la ce varsta a sarcinii se poate face acest triplu test oare? Daca iau inca utrogestan oare influenteaza vreo valoare? Il intreb eu pe Tutu pe 26, eu am vorbit cu Ramona si i-am spus ca am programare la Iosup pe 25 si atunci a spus pe 26 sa vin la Tutu, nimic de triplu test. '

Insa as vrea numai sa stiu cand trebuie sa intrerup tratamentul. Oricum nu am avut nici o problemuta si nu-mi este frica sa il opresc. Parca mi-a spus el mai demult sa o sa il fac pana la 14 saptamani dar nu mai stiu sigur...

Pupilici

Clau

12+

bb mic



A, pai atunci e ok. Probabil a considerat ca nu ai nevoie. Eu am o sarcina oprita in evolutie anul trecut si, probabil, mi-a dat TT pt orice eventualitate. Nu stiu pana cand se face, am impresia ca in primele 18 sapt. Si eu am avut trat cu utrogestan, l-am terminat in sapt 14 si jumatate, fiindca atat imi prescrisese (cantitate, nu limita de timp). E bine sa-l intrebi, dar cred ca ti-a prescris cat ai nevoie.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

am citit numai lucruri bune despre acest medic
indraznesc si eu cu o intrebare: pentru cele care nu suntem din bucuresti, cat de complicat ar fi sa ajungem la el
ne sfatuiti sa incercam sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by oana_oana26

am citit numai lucruri bune despre acest medic
indraznesc si eu cu o intrebare: pentru cele care nu suntem din bucuresti, cat de complicat ar fi sa ajungem la el
ne sfatuiti sa incercam sau nu?




Oana, nu e complicat sa ajungi la dr. T. Poti sa mergi fie la Elias, unde il gasesti, de regula, dimineata, fie la cabinetul sau de pe langa Elias (str. Sandu Aldea 86), cu o programare la 0720099299. Deci caracterul complicat tine de distanta pe care trebuie sa o parcurgi si de programul tau.
Toate cele bune.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

fetelor, voi sunteti adevarata mana cereasca
Graviduta, multumesc mult pentru informatii
Da, cam asa este, daca vii de la 400 km devine o problema, dar sper sa merite
O sa incerc sa dau un telefon sa fac o programare
Multumesc mult inca o data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

si eu toate fetele.
Oana te sfatuiesc sa mergi pe mana lui T, nici eu nu sunt din Buc., dar nu conteaza distanta, ce nu facem pt a avea un bb, asta e floare la ureche, nu?

Mergi la inceput