Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(21)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Feli
.....o sa fie cu noroc luna asta stimularea o sa vezi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Alexia Emma isi face de cap...

Marina 41 + Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

quote:
Originally posted by Nicole31

Fetelor, l-am sunat pe Tutu si mi-a dat pentru stimulare clomifen de 100 mg - 1 tableta pe zi din ziua a 5-a, iar eu sunt Z 1. Am cautat azi la 5 farmacii si nu am gasit decat ovamid si inca ceva echivalent cu clomifen, dar de 50 de mg. Stiti vreo farmacie unde sa gasesc ce-mi trebuie sau daca il pot inlocui cu altceva?



Nicole, pai Ovamitul contine clomifen, la fel si Clostilbegytul contine acceasi substanta. Poti lua ce vrei, au acelasi efect si neaparat in fiecare zi la aceeasi ora. Daca ti-a zis 100 mg inseamna ca trebuie sa iei doua pe zi. Esti sigura ca asa ti-a zis? eu am facut stimulare dar am luat doar o pastiluta pe zi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

sim stoian nu cred ca ai motive de ingrijorare. Stii cumva valorile dinainte sa fii graviduta?

orchis
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihavasoi spune:

Fetelor, sunt tare suparata!.Sotul si-a repetat spermograma la IDS astazi si rezultatele sunt dezamagitoare:volum 3ml( fata de 4 de asta vara), spermatozoizi 11,5(asta vara 12,8), timp lichefire 15 ( fata de 20), mobilitate 15%(fata de 40%), forme normale 20%(fata de 42%),leucocite 1,2 mil(0,2 mil).Asta vara nr de leucocite ii iesisera fix la fel, tot 1,2 mil si de aceea si-a facut spermocultura (la IDS) si rezultatul a fost negativ.Apoi, ne-au trimis prin fax toate analizele si am constatat ca fusese o greseala(!!) de transcrire( la nr de leucocite).Sotul a luat de asta vara naturiste, dar nu in mod constant:vit E,vit C, spirulina, laptisor de maca, panaxginseng,branca ursului, ulei de catina, bio-se-zn,acid folic.Si cu toate astea rezultatele nu au iesit nici pe de parte asa cum speram.Dr Matei ne-a recomandat,bineinteles, sa consultam un urolog, ceea ce o sa facem.
Suntem amandoi uimiti , dezamagiti, tristi si nu ne vine sa credem.Oare ce se intampla?????????Please, help!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Oooofff, Miha ... imi pare tare rau... a fost cumva mai stresat/ obosit in aceasta perioada? Sau bolnav? Vreo infectie, ceva? Imi dau seama ca sunteti f dezamagiti, incercati sa va adunati fortele, si faceti programare la un urolog... eventual repetati spermograma.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:


Mihavasoi te inteleg ca esti suparata, dar sa stii ca diferenta fata de prima spermograma nu e mare. iar tratamentele naturiste, sau cele hormonale nu dau rezultate la toti barbatii, depinde si la ei, ca si la noi. O stimulare la o persoana poate produce multe ovule si la alta femeie, aceeasi stimulare poate sa nu produca nici macar un ovul. Numarul de 11,5 mil. nu e foarte rau, pai noi cu 7 mil. ar trebui sa ne dam batuti si sa renuntam sa mai facem un bebe, nu?? Sanse sunt si la voi, daca faceti toate analizele si aflati unde e problema poate se va rezolva si se va imbunatati si spermograma. Mult noroc va doresc!
Copilut sunt bine, multumesc de intrebare! Nu am noutati, deocamdata!
Marinar a venit ziua cea mare!....noi asteptam cu sufletul la gura..... nastere usoara iubita!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

fetelor din fericire am dormit toata noaptea, sunt odihnita, ma pregatesc sa plec la spital dar nu-mi fac nici un gand, ma duc pur si simplu ca la un control pentru ca situatia nu s-a schimbat, ad contractii nu am sau altceva. acum depinde de ce zice T.

pup fetele si vb

Marina 41 + Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Marinusha, o sa fie bine! Fie azi, fie peste vreo 2 zile!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

Mihavasoi noi am reusit cu 4 mil.! Cum spunea si Ioana, situatia nu e chiar asa disperata!Sunt convinsa ca va iesi soarele si pe stada voastra....apropos, incearca o consultatie la dr. Soare (homeopat si androlog)

orchis
12+

Mergi la inceput