Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(21)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diddy spune:

Dragelor,

Am fost aseara la T, si am vorbit cu el putin despre laparo. Vestea importanta este ca am incurcat eu datele: sunt programata pentru 12 Februarie nu 9 Februarie. Problema care apare acum este ca sigur voi fi pe ciclu, pica exact peste 1 luna - faptul pe care nu l-am discutat cu T deorece am realizat asta abia dupa ce am plecat de la el. ...dar presupun ca nu imi poate face laparo atunci.
Va rog frumos, daca careva dintre dragi fete tutunici este programata cu 1/2/3 saptamani inainte sau dupa data de 12 Februarie si ar fi dispusa sa faca schimb de zilele programate cu mine sa imi dea un PM. Altfel...cred ca ma confrunt cu problema sa mai stau pe lista inca 3-4 luni pana cand imi vine randul.
Kora, fata dulce ca de oobicei si multumesc mult de tot pentru toate informatiile.
Anap, bafta luni la laparo, tin pumnii vezi ce faci cu sotul sa il instruiesti bine sa nu il rateze pe T la iesire.
Copilut, bafta si voua cu tratamentul, esti o dulce ca de obicei.
ysa26, sambata te duci la spital pentru monitorizare.

...si la toate fetele dragi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

sal

pup si eu toate fetele

Ana rezidenta lui T s-a ocupat si de mine putin joi si mi s-a parut ok. maine tot ea o sa fie cu T, asa mi-a spus ea, deci tot de ea dau. poate daca raman in spital ne vedem luni. oricum, multa bafta.

Marina 41 + Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Claucia ce faci graviduta draga , si eu am programare pe 26 la Tutu , poate ne vedem , eu o sa vin in jur de ora 18. Sa il vad bebe si sa pun mana pe burtica poate se ia si la mine
Copilut , da as avea nevoie de ajutor din partea voastra ..... dupa esecul din decembrie mi-am facut prolactina , asa de capul meu si mi-a iesit 40 , deci dublu.... , sa vad ce trat imi da dr., dar vreau sa incerc si naturiste ..... sa iau mastodynon si maca , dar nu stiu cam sa le iau , cat timp... din ce zi... , de fapt care zi? ca mie nu imi vine ciclul deloc.... , sa iau ceva cu care sa imi vina si ciclul. I-am scris si Liviei mai in toamna dar nu mi-a raspuns. Am luat si trat homeopat mai demult dar nu am avut succes ....si nici rabdare sa il iau , mai ales ca in fiecare luna trebuia sa ma duc sa mi-l schimbe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Clau,
Laura, maca poti lua dini orice zi a ciclului,(3/zi) fara intrerupere, la fel si mastodynon, cate 30 de picaturi de 3 ori pe zi. Problema e ca eu stiu ca se ia tp de 3 luni pt a avea efect, si nu stiu cum se impaca cu o eventuala stimulare... Sper sa te "lumineze" dr... desi nu pare sa dea importanta prolactinei, cel putin in cazul tau...
Ana_p, stai linistita, Bogdan o fi in concediu sau pe la vreo specializare. Mie mi-a placut f mult de rezidenta lui!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Laura, daca ai prolactina mare nu lua maca, insa ar fi bine sa iei mastodynon si vitex. Vezi la naturiste a dat Miki un link cu vitex fruit. Maca mareste putin prolactina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Fetele va multumesc , ma duc sa dau o raita pe la naturiste si ma hotarasc.... O sa va mai bat la cap , nu scapati de mine...
Avalon bine ca mi-ai zis de maca , nu stiam.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Buna fetele,

Laurici V da si eu stiu ca mastodynonul este foarte bun in prolactina marita, vezi ce-ti mai recomanda fetele la naturiste, bafta multa

Ana_p bafta multa luni, sa vii cu vesti bune, curaj si nu mai fi speriata, stiu cum este cu vanataile alea si mie cand mi-a facut chiuretajul la Elias, m-a intepat asistenta aia ca sa-mi puna o amarata de perfuzie de incepusem sa urlu ca nu-mi gasea vena.Asta sa fie singura problema si sa vii cu rezultat BETON

Marinush ce face Emma?
Copilut multumesc de raspuns, o sa vad eu ce o sa hatarasc in final
Avalon ma bucur ca mai treci si pe la noi, se apropie laparo, nu? Bafta multa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Claucia iti doresc o sarcina usoara si un bb sanatos.Ma bucur pt tine. Mersi pt tot.Am fost in dec la T in z15 si aveam 2 foliculi mari ,ovulatia am avut-o in z17 si mi-a zis k tot din z15 ma voi duce, in cazul in care nu voi ramane luna asta.
Diddy mersi mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

Fetelor, l-am sunat pe Tutu si mi-a dat pentru stimulare clomifen de 100 mg - 1 tableta pe zi din ziua a 5-a, iar eu sunt Z 1. Am cautat azi la 5 farmacii si nu am gasit decat ovamid si inca ceva echivalent cu clomifen, dar de 50 de mg. Stiti vreo farmacie unde sa gasesc ce-mi trebuie sau daca il pot inlocui cu altceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Raportez si eu: z 1...


Mergi la inceput