Durerea unei pierderi de sarcina (14)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by Laura Ioana

[brown]Nana graviduta, te referi la poza asta? Ca in album nu am pus inca pozici si nici nush daca ma pricep! Complicata treaba si calculatorul asta



Poze Laura




Ihi.
Eu incercam sa imi imaginez cum iti sta cu mesele. Hi Hi.
Daca vrei, te invat eu sa pui poze, dar in yahoo photos.
Pupici.


Nana, 4+
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Mav, imi pare tare rau ca si tu a trebuit sa treci prin momente cumplite! Off Doamne. Pana cand? Te pup si sunt alaturi de tine.
Flavia sunt atat de fericita ca totul decurge atat de bine! Yuhuuuuuuuuu!!!!!!!!!! Astea da vesti, si sa ma scuze fetele de iesirea asta. M-am mai linistit acum, fara dureri de cap, Multumescu-ti Doamne, si fara greturi pana la ora asta. Si eu ma simteam vinovata ca scriu ca sunt , dar cand stiam in sufletul meu cat de mult v-ati bucura ptr mine, nu am putut sa nu scriu. M-am atasat atat de mult de voi iar aici ma simt cel mai bine, incat mi-e greu sa ma abtin sa va scriu sau sa va citesc.
Flavia, spune-mi si mie, te rog, la cate saptamani sa ma duc la eco ca sa vad samburelul, ma refer la nu la embrion. Parca dupa 8 sapt sau 10?
Pupici ptr tine, Domi si nazdravan.
Michelle, Laura va imbratisez cu multa dragoste.



Nana, 4+
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Buna fetelor!Mi-a fost dor de voi dar ieri nu am putut intra pentru ca am avut ceva probleme cu pc-ul si abia aseara l-am pus la punct.
Am emotii foarte mari pentru ca astazi merg la medic! De indata ce ma intorc va spun ce am facut!
Flavia ma bucur mult ca este totul bine si ca esti mai linistita!
Va pe toate!



Mirela5+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Mirelush, iti tin pumnii sa fie totul ok.
Te asteptam cu vesti bune.


Nana, 4+
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Flavia ma bucur ca ne dai vesti bune....si abia astept sa aud vesti bune si despre Dominic, nu de alta dar avem nevoie de tine in forma maxima

Mirelus..chiar ma intrebam ieri ce-i cu tine de nu ai aprut...acum suflu usurata ca ai lipsit din cauza pc-ului..pupici si abia astept sa vii cu vesti bune de la dr.
despre mine nu am ce spune in plus fata de ieri doar ca inca nu au aparut uratii...dar am in continuare dureri de burta....numai ca sotul nu ma lasat sa-mi iau test de sarcina ptr. astazi, tot imi spune ca el nu a pus seminte luna asta si ca o sa ma anunte el cand sa fac testul...asa ca , cu toate ca nu-mi place sa-l mint, daca nu apar nici astazi...maine am sa fac in asa fel incat sa plec la servici fara sa fac pipi si in drum spre servici iau un test si-l fac...nici eu nu stiu si tare nu-mi place starea asta, ba simt ca imi este greata, ba ca-s balonata, dar in acelasi timp ma doare si burta ca la CM, sper ca cedez psihih daca ma mai tine asa 2 zile.
vreau cu voi la odiseeeee.......
va pup ...ca incep sa delirez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Flaviaaa acu' mie mi-au dat lacrimile cand mi-ai zis ca eram si eu in album Ma rog sa fie asa, pana la urma!

Nana da, aia e o poza reusita Inca nu mi-am facut poze cu noul look, il pun pe sotz diseara sa-mi faca o pozica, desi nu prea se pricepe Apoi io tre sa incerc sa exersez ce m-a invatat, deja sor'mea: sa pun poze pe yahoo. Multumesc mult ca vrei sa ma inveti, daca vad ca nu ma descurc apelez si la tine, sa stii Pupici la graviduta

Mirelus mama lui de calculator! Iti tin pumnii pt azi la doctor si sa ne pui o pozica, doua, OK? Pupici si la Mirelus graviduta

Elaa io cred ca e cu okishori, iar sotul vrea sa fie o surpriza Fa testul ala ca nici noi (adica io) nu mai avem rabdare!Tin pumnii stransi!


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Of Laura, sper sa ai gura aurita....mi-e frica sa sper....si cred ca si sotul la fel, stie ca si luna trecuta am fugit de la servici am luat un test m-am oprit cu el direct la WC l-am facut a iesit negativ si la 2 ore s-au instalat si uratii si toata ziua nu am mai fost om si seara am fost nevoita sa-i spun ce am, insa atunci aveam toate motivele sa nu fiu suparata ptr. ca inca faceam cu prezervativ si doar o singura data nu am mai avut timp sa-l punem....dar luna asta chiar am prestat in perioada buna (zic eu) si nici nu am mai fugit dupa aia la baita....si tot asa...........dar pana la urma e cum vrea Dumnezeu..
oricum pana acum ma rugam sa raman insarcinata, acum insa ma rog asa: sa raman insarcinata ,sa duc o sarcina cu bine pana la termen, sa fac un bebe sanatos si noi pe langa el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Nana mersi mult,abia astept sa merg la medic.
Elaa esti foarte draguta ca te-ai gandit la mine,sunt bine,mersi!
Iti tin pumnii sa fie bebe,fa testul ala maine dimineata si vezi ce si cum.Bafta!
Laura bineinteles ca vei si tu in albumul -dutzelor,cat mai curand,o sa vezi!
Sa-ti fie de bine ca te-ai vopsit,acum urmeaza sa vina bebe!
Ar fi super sa-mi dea poze la eco sa vi le arat si voua.
Va !



Mirela6+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Blueeyeste asteptam cu vestile bune de la doctor!
Elaa-sa ne spui astazi rezulatul testului,iti tin pumnii!
Laura Ioana-ai sa vezi ca va fii bine ,ca in curand te vei alatura si tu gravidutelor noastre!
Flavia-ma bucur foarte mult ca totul e bine,ca doctorul ti-a dat asemenea vesti bune.Iti doresc in continuare o sarcina usoara!
Chanta-drgaga mea ce mai faci?Sper ca esti mai bine!
Sper din tot sufletul ca nu v-am suparat cu mesajele mele dar v-am spus,aici pot fii eu,de aceea va spun deschis ceea ce simt...
Fetelor vreau sa va intreb unde este butonul editeaza ca nu-l vad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Stau la serviciu pe scaun si-mi dau lacrimile ...de 3 ore hoinaresc pe forum citind mesajele voastre(sper sa nu ma vada sefa ca plang)m-a atins profund durerea ta ,Michelle ,si poate a tuturor acelora care ati patit la fel ,dar Michelle prin acea pagina din jurnal m-a facut sa inteleg ce s-a intamplat cu ea:(Dureros.Eu atunci pe 7.11 intr-o marti dimineata la ora 7.15 am crezut ca-mi pierd mintea cand am vazut in cada un saculet plin cu de toate printre care era si un samburas de bebe:( Oare ce o fi fost? N-o sa stiu niciodata.Cand am ajuns la spital si am vazut ca exista mai multa durere si mai mari suferinte ca a mea (ex :sarcina pierduta la 29 s)si multe altele am uitat de mine si-mi era mila de acele mamici tot asa cum mi-e mila si ma simt neputincioasa sa o pot ajuta pe Michelle.Totusi cred ca este o fiinta puternica si cu ajutorul lui Dumnezeu o sa reuseasca ceea ce asteapta cu atata ardoare.Ma gandesc totodata ca e si mai dureroasa pierderea daca esti la primul copilas,eu il am totusi pe Bogdan ,cu el n-am avut nici o problema pe timpul sarcinii si tocmai din acest motiv nu-mi imaginam ca poate sa mi-i se intample vreodata asta.Cam atat pt azi .aa si inca ceva pt MAV :mie mi-a venit urmatorul ciclu dupa av (07.11.06) in 09.12.06 iar urmatorul pe 05.01 .De azi ma apuc de treaba :)sa-mi tineti pumnii.Va pup pe toate mai ales pe Michelle sa-i treaca un pic amaraciunea.Poate deseara am timp sa va intreb ceva ce ma tot macina de ceva vreme ...

mina

Mergi la inceput