Durerea unei pierderi de sarcina (14)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Fetelor,unde sunteti astazi???



Mirela6+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Da mai, ce liniste pe aici . Nimeni nu mai zice nimik, bate vantul.......

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

ma prezint la apel semnez condica! prezenta sint!

nana, eu puneam in iaurtul natural gem sau dulceata(atentie care nu are nici zahar adaugat, nici coloranti) si asa eram sigura ca e natural! incearca poate-ti place, mai mai, da te pregatesti de o mare calatorie, sa ai mare grija cu vizitatul sa nu te obosesti prea tare, si nu cred ca vei avea probleme ptr viza, cel putin aici nu sint probleme ptr romani.brinza iti place?o alta varianta este laptele de soia, eu, il beau din mai multe motive, dar el e suplimentat de ca si vitamine.mai sint si iaurturi de soia f bune, care au calciu, Dominic numa asta minca.

chris merci mult ptr gindurile bune, imi prind tare bine!

mirelush, azi dimineata ma gindeam cu ce-mi trata mie mama tusa cind eram copil, si mi-am amintit, il uram ceaiul ala, din coji de ceapa, e cel mai natural posibil, bei cite o canuta dimineata si una seara, nu mai ai nimic in citeva zile!mai da ce vad eu aici, cum adica sa ai probleme in sarcina asta, ei ia vezi, bea tu apa ce ti-a zis medicul, taie muraturile de pe lista de cumparaturi, evita sarea si grasimile, si carnea de porc(cirnati, sunca etc) si gata, zi-ti ca e un mic regim, tatal meu face tensiune f mare, e pe tratament, si la fel l-au pus si pe el la regim, va fi bine, e bine sa faci preventiv, de data asta nu vei mai avea probleme cu placenta si nu vei mai avea tensiune, e bine ca nu o ai inainte de sarcina mare tensiunea, va fi bine, lasa ca papi pe urma la muraturi cite vrei....adica daca vei alapta......dar dupa, lasa ca va fi bine!merci de urari iubito, si tie iti doresc tot binele din lume!

mav, vad ca ii dam acelasi sfat lui nana , nu te pot ajuta cu testele ca nu am facut niciodata, numa bine iti doresc!

L5845, merci mult de urari si tie la fel sa fie!

va pup pe toate!aveti grija de voi!

Flavia 19+, mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Buna fetelor,ce mai faceti,unde sunteti??
L5845-si eu iti doresc muulta sanatate si mult doritul bebik sa apara cat mai curand!
Blueeyes-am inteles ca te cam gandessti la prostii?Vezi ca iei bataie auzi?Tre sa gandesti numai pozitiv si sunt sigura ca va fii bine totul!
Pepsi-vad ca ai semnat condica de azi...bravo...nu de alta dar nu vreau sa se rareasca conversatiile noastre pe acest forum!
Chantal-draga mea nu ai mai dat nici un semn nimik.sper ca motivul este ca nu ai avut timp,sper ca te simti mai bine...stiu ca e greu...
andreea16-iti multumesc pentru cuvintele tale dar cum spuneam imi este mult prea frica sa incerc din nou,nu pot acum si nu sunt sigura ca voi mai putea vreodata.Ma intrebai daca am reinceput serviciul.Nu nu l-am reinceput pentru ca eu am renuntat la servici in momentul cand am ramas gravida,nu m-a mai lasat sotul sa lucrez deloc,mi-a spus ca nu e bine pt sarcina,ca e mai bine acasa unde pot manca oricand mi foame,unde nu stau in picioare toata ziua,unde pot bea laptic calc si tot ce am nevoie si unde nu trebuie sa ridic greutati sau ceva,unde nu se fumeaza etc...Eu sunt ocupata toata ziua chiar daca nu lucrez desi as vrea sa-mi caut din nou de lucru,sa vedem...iti multumesc pentru cuvintele tale pline de optimism..oricum orice as face numai la ce s-a intamplat ma gandesc
Ileana-Marius-si eu cred ca o sarcina m-ar ajuta dar mi-este mult prea frica sa mai incerc pentru ca nu as mai putea trece printr-o dezamagire...nu am supar ca insistati,eu stiu ca imi vreti binele...
Nana-am inteles bine?vei vizita Las Vegasul?oau,super...vei veni cu amintiri frumoase pe care sper ca ni le vei impartasi si noua.ai grija de tine!
Cris27-multumim pentru gandurile bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Michelle esti un picut mai bine?
Mav imi pare nespus de rau pentru tine!! Si eu am trecut de curand printr-un avort spontan... numai ca nu stiu in cate saptamani eram. Conform testului de sange cred ca eram in 3 saptamani. Numai ca la mine n-a fost nevoie de chiuretaj.. s-a eliminat singura. Trebuie sa fii tare si mai ales sa nu-ti pierzi optimismul!

Eu astazi am aflat rezultatul beta hcg de ieri: 6,21. Asadar sarcina mea s-a eliminat... Nu stiu daca a fost SEU pana la urma.. Doctorii imi spun ca a fost sarcina intrauterina dar nu stiu ce sa mai cred.
Important este ca mi-am revenit si ca ne punem din nou pe treaba! Sunt sigura ca va voi da vestea cea mare cat de curand!




In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Bybirox-nu stiu ce sa iti raspund pentru ca nu vreau sa te intristez cu starile mele.
Ma bucur sa aud ca in curand va apucati de treaba.eu iti tin pumnii atat tie cat si tututor fetelor care incearca!Va fii bine anul asta ai sa vezi!Ai grija de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Msemcu-ce mai fac printesele tale?Sper ca sunteti bine toate patru(tu si cele trei fetite).Parca nu-mi vine sa cred ca astepti 3 fetite dintr-o data,e ceva mai rar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Normal ca e liniste pe aici......toate fetele sunt la odisee, iar restul cred ca presteaza de zor:)....eu inca nu am intrat in actiune...poate de astazi., dar tot stau si ma gandesc daca sa incerc teste de ovulatie sau nu....sotul se supara pe mine daca mai deschid subiectul bebe, spune ca stau stresata si ca nu-mi face bine si toate astea.....aseara m-am uitat la B1 la monica columbeanu cum a nascut.....si vreau bebe repede repede....
Mirelush, tocmai ce am mai auzit zilele astea un leac babesc ptr. tuse....iei o ridiche din aia neagra, o scobesti putin si torni in ea zahar sau miere de albine, o lasi asa o noapte apoi bei zeama aia, cica face minuni....,dar sper sa fie totul ok si sa nu mai ai probleme...iar la partea cu tensiunea....incearca si fa cum spune medicul si nu te mai gandi la ea, ca sigur 2 sarcini nu-s la fel si sigur nici problema asta nu o sa o mai ai.
Pupici la toate fetele.....si nici o graviduta zilele astea?.....ca la mine, daca nu s-a mai ivit aici ...tocmai am aflat acum 2 zile ca e graviduta o colega de servici....

Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

quote:
Originally posted by mav

quote:
Originally posted by blueeyes2003
Elaa si eu am facut in luna in care am ramas insarcinata teste de ovulatie pentru prima data.Depinde cate zile are CM.Stiu ca Nana avea un tabel interesant cu zilele in care incepi testele de ovulatie dupa durata CM.Eu am inceput din Z8 si s-a pozitivat in Z 11.Dar sa stii ca si in lunile trecute tot in aceleasi zile prestam si nu am ramas iar acum asa a vrut Dumnezeu.Stai linistita ca se va intampla cat mai curand,si cu teste si fara teste.
Gabi
Va pe toate!



Va rog, explicati-mi si mie cum e cu testele astea, ca pana acum n-am avut de-a face cu ele!!!!! Ufffff, de abia astept sa-mi vina CM si apoi... sa incerc si eu testele astea!

Acum admiram si eu burticutele vesele de pe listuta: Msemcu are 3 bebeluse in burtica?! Super!!!!!!

Vic & Sebi (04.02.2004)


Mav Si eu le folosesc de vreo 4 luni -la inceput am fost neincrezatoare in ele, dar am observat ca la mine dau date precise, mai ales ca urmaresc si TB . Testele iti arata ca urmeaza ovulatia, iar TB ca a trecut ovulatia - e ca o confirmare.Luna asta mi-am dat seama, privind la celelalte grafice, dar si la alte semne(durere de ovare, mucus transparent-fertil)ca eu ovulez in aceeasi zi in care testul de ovulatie are a2a liniuta mai aprinsa decat cea de control - caci am si 1 zi sau 2 in care testul are ambele liniute la fel de intens colorate. La 1-2 zile creste si TB si se mentine ridicata vreo 12 zile apoi scade si stiu ca vine ciclu.Vreau sa-ti mai zic ca in prima luna am consumat si eu vreo 10 teste(uneori si 2 pe zi de prin Z11 - de teama sa nu pierd ovulatia), dar acum incep doar cand vad albusul (mucusul fertil) si in 2-3 zile ovulez...mai mult de 5 teste nu stric si le cumpar pe cele mai ieftine de la BAYBY (5 buc=8 lei)La mine dau aceleasi rezultate ca si cele mai scumpe. Sper ca ti-am fost de putin ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Neata fetele mele dragi!

Flavia, Michelle
, va pupacescmult.
Sigur ca o sa vin cu fotografii frumoase si o sa va impartasesc din experienta mea. Abia astept.
Flavia, dar gem sau dulceata fara zahar nu cred ca se gaseste in comert, nu? Sau cred ca o fi doar ala ptr diabetici. Daca eram acasa imi facea mama sigur. Tot ea saraca, numai ea. Na ca ma apuca jalea. Iertati-ma!
Dimineata nu am mai avut chef de iaurt si m-a pus naiba sa beau un pahar de lapte caldut si atat mi-a fost, m-a luat o greata cu bufeuri nene, simteam ca iau foc. Doamne cat de rau. Incerc sa imi revin ca am ajuns la birou si am o gramada de treaba.
Ieri am fost la cursul de islandeza si sunt tare bucuroasa ca il fac cu acelasi profesor cu care l-am facut pe primul. E super.
O sa mai invat si eu cate ceva. Plus ca in clasa mai am colegi de la cursul de anul trecut din vara, un tip din Venezuela care e prof de salsa aici si cu sotia lui, ea e din Slovacia, si mai am 2 colege din Filipine, astea ma toaca de creieri, nu tac o secunda.
Una peste alta a fost bine, sunt tare multumita.



Nana, 5+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput