Durerea unei pierderi de sarcina (14)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Laura Ioana,un pupic special pt tine!Am vazut ce trista a fost postarea ta de ieri.Am vrut sa stii ca esti binevenita pe la noi oricand,sa mai stam de vorba.Pepsi,vestile bune pe care le-ai dat m-au bucurat tare de tot...Am vrut sa va transmit tuturor gandurile mele bune...ca de citit va citesc mereu si va tin pumnii atunci cand faceti testul...Minunile se intampla!Trebuie sa va pastrati puterea de a le recunoaste cand se vor dezvalui ochilor vostri...O sa fiu alaturi de voi si ma voi ruga sa va fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Ce liniste astazi pe forum....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Michelle multumesc mult pentru sfaturi,am incercat lapte caldut cu miere si intr-adevar face minuni.Mersi.Si eu am ID de messenger,mirelaionitza2006

Andreea ce super ca vin si parintii tai in America,nimic nu este mai frumos decat sa fii alaturi de cei dragi.Ai grija sa nu ratezi perioada fertila!Asa mult imi doresc sa ne spui ca esti -dutza!Iti tin pumnii stransi!
Imi pare rau pentru sora ta,sper sa fie bine de acum incolo,off...parca inainte femeile aveau sarcini mult mai usoare si nu stiau nici de atatea analize si eco.

Flavia sunt de acord cu Andreea,esti atat de tanara si ai trecut prin atatea incercari,intr-adevar esti o femeie puternica!Iti doresc numai bine!

Nana ce super trebuie sa fie sa vizitezi Las-Vegasul. Macar sa ne arati si noua niste poze! Pana atunci va mai creste si burtica! O sa fii o -dutza tare frumoasa!

Ileana abia asteptam vesti de medic!

Mari ce mai faci? Minunile de fetite cum sunt?Ce frumos trebuie sa fie sa stii ca ai 3 minuni in burtica!

Eu sunt mai bine,incet,incet trece tusea si ma simt bine, nu am cine stie ce simptome,din acest punct de vedere sarcina aceasta se aseamana cu prima.Si eu ma gandesc mult la prima sarcna,compar totul cu ce a fost atunci.
Am uitat sa va spun ca am primit anumite interdictii de la medic:nu am voie sarat,acru(si imi plac la nebunie muraturile ) grasimi,carne de porc,si trebuie sa beau 2l de apa plata/zi iar cand sarcina va fi mai inaintata,3l/zi.Asta din cauza ca am avut tensiune.Ar fi o minune sa nu mai am, nici acum nu stiu de ce am facut tensiune,se pare ca a fost de la sarcina,a fost indusa de sarcina.Din pacate sunt sanse mai mari sa fac decat sa nu mai fac. Poate vrea DD sa nu se mai intample nimic rau.
Va pe toate!




Mirela6+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Michelle, Flavia, Ileana, Teomaria

Nana, incearca sa pui putina dulceatza (din care preferi) in iaurtul simplu: il coloreaza si-si schimba si gustul, intr-unul mai bun, zic eu! Noi asa il mai pacalim cateodata pe Sebi, cand n-avem Danonino (care mie oricum nu-mi place, dar lui pustiulica i se pare grozav).

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Mav de sugestie. Super, uite ca nici prin cap nu mi-ar fi trecut asta. O s aincerc sa vad ce iese. Multumes din suflet. Pupici, sper ca esti mai bine, sufleteste vorbind.
Mirelush, ia nu te mai gandi tu numai la prostioare. Gandeste-te ca de data asta totul va fi bine si va decurge asa cum trebuie. burtika.


Nana, 5+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Nana mersi mult! Promit sa nu ma mai gandesc la prostii!



Mirela6+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by blueeyes2003

Nana mersi mult! Promit sa nu ma mai gandesc la prostii!



Mirela6+
Our little Miracle!



Asa sa faci. Uite un pupic ptr asta.

Dar vb lui Michelle. Cam liniste pe aici.
Unde sunteti fetelor?


Nana, 5+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

quote:
Originally posted by blueeyes2003
Elaa si eu am facut in luna in care am ramas insarcinata teste de ovulatie pentru prima data.Depinde cate zile are CM.Stiu ca Nana avea un tabel interesant cu zilele in care incepi testele de ovulatie dupa durata CM.Eu am inceput din Z8 si s-a pozitivat in Z 11.Dar sa stii ca si in lunile trecute tot in aceleasi zile prestam si nu am ramas iar acum asa a vrut Dumnezeu.Stai linistita ca se va intampla cat mai curand,si cu teste si fara teste.
Gabi
Va pe toate!



Va rog, explicati-mi si mie cum e cu testele astea, ca pana acum n-am avut de-a face cu ele!!!!! Ufffff, de abia astept sa-mi vina CM si apoi... sa incerc si eu testele astea!

Acum admiram si eu burticutele vesele de pe listuta: Msemcu are 3 bebeluse in burtica?! Super!!!!!!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Mav, hai ca acum e randul meu sa te ajut cu informatii. Cu mare placere.
Mi-am facut si eu teste d eovulatie intr-o singura luna si asta ptr a vedea exact cam in jurul carei date ovulez.
Am gasit la Clear blue pe site, cum se folosesc testele si tot acolo am gasit si un tabel care iti indica din ce zi trebuie sa incepi sa faci testele, in functie de durata fiecarui ciclu. Testele se fac exact ca si testele de sarcina si cand se pozitiveaza inseamna ca fie urmeaza sa ovulezi in urmatoarele 24 de ore, fie esti la ovulatie.
Daca intri www.clearblue.info/uk/OvulationTest.cfm" target="_blank">aici o sa gasesti toate informatiile, iar in josul paginii gasesti si tabelul de care ti-am vorbit.
In Romania am inteles ca nu se gasesc teste de ovulatie Clear Blue, cel putin eu nu am gasit nici de sarcina, dar am inteles ca se gasesc Dr Sigur si cred ca sunt pe acelasi principiu. Aici iti da mai multe detalii Mirelush.
Daca te mai pot ajuta si cu altceva, cu mare drag.





Nana, 5+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Mav intr-adevar cum zice si Nana,eu am folosit Dr.Sigur pentru ca altceva nu am gasit.Sunt 3 la cutie.In functie de durata CM sunt anumite zile cand trebuie sa le incepi.Eu am inceput din Z8 la un CM de 25,26 de zile.Se poate face in orice moment al zilei,dar se recomanda a nu se folosi urina de dimineata si se face in fiecare zi la aceiasi ora.
Trebuie sa iasa 2 linute de culoare similara si asta inseamna ca ovulatia se produce in urmatoarele 24-48 ore.Vezi ca a doua liniuta poate sa iasa dar mai pala,asta nu este pozitiv,de abia atunci cand sunt la fel,este pozitiv.Daca iese negativ,repeti testul zilele urmatoare pana iese pozitiv.Eu imi faceam probleme ca poate nu ovulez si de asta nu ramaneam.Intamplarea a facut sa raman exact in luna in care am facut pentru prima data teste de ovulatie,desi si in lunile trecute tot in aceleasi zile prestasem. Bafta!



Mirela6+
Our little Miracle!

Mergi la inceput