Durerea unei pierderi de sarcina (14)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

hair, ce mult ma bucur ptr voi, cred ca e asa cum spui tu, e o perioada buna ptr cei cu boli ! vezi e un semn bun ptr voi!sincera sa fiu, la al doilea nu am luat nimic, si l-am pierdut, acuma, mi-e frica sa iau, desi era cit pe ce sa-i i-au ceva (ceva roz) sotul a zis stai sa vedem ce e! mare lucru nu am ce sa iau, ca am totul de la Dominic, de la carucior, patut, haine......cine stie cum o fi mai bine.....important e cum simti, daca simti ca vrei sa iei iei, daca nu, astepti!multa sanatate, abia astept sa te trec cu amoras!

mirelush, imi pare tare rau ca ai probleme cu tusea aia, uite eu, nu cunosc produsul de care vorbesti dar am dat o cautare pe net, si am vazut ca-i homeopat, oricum sint unele produse din plante care nu sint indicate femeilor gravi, dar la asta nu am gasit, si am vazut si discutii pe un forum francez(ca e produs de laboratoarele franceze) si ziceau ca singura grija ar fi ca contine alcool, si atunci mai bine il iei in granule! si daca si medicul si farmacistul ti-au spus ca e ok, atunci il poti lua, sanatate multa!

laura, iubito, pai la mina de aur ce o am chiar la tine sa nu iasa? ia uite ca-mi scuip in palme si-ti schimb albina cu mare mare placere, si ma rog sa-ti aduca noroc!sa porti sanatoasa blugii (fain ca ti-ai luat ca sa fie bun si cind vei fi gravi) si cizmele, si mie imi curgea mai mult cind umblam mult, si de sot ce sa-ti mai zic, zi-mi mie unul care are rabdare cu noi in magazine, ca-l iau de barbat! si daca imi permiti, cind ramii gravi nu te mai du atit de repede sa faci eco si control, ca de multe ori in loc sa ajute sint nocive, ca sau embrionul nu e bine fixat, si medicul il zgindareste, sau eu stiu, dar aici cind l-am avut pe Dominic consult vaginal mi-a facut pe la 10 saptamini, si inca la 9 luni cind ma apropiam sa nasc, in rest eco extern. sper sa nu te superi pe mine, te pup.

nana, frumoase pozele, si la noi ninge de numa.....ai dreptate uneori DD face minuni, n-as fi crezut niciodata ca Dominic va minca produse lactate, acuma trebuie doar sa ma temperez eu si sa nu-i dau prea mult odata, e bine merci Dominic, am observat ca regula e clara, putin si nu face nimic, cum ii dam mai mult ii ies pete rosii pe fata! azi de ex nu-i dau nimic cu lapte, si incet incet voi introduce totul, in citeva luni!

sicuta, iti tin pumnii sa primiti cit mai repede unda verde! santate multa!

ella, nu cred ca ai de ce sa te stresezi poate e asa mai rosu ptr ca e prima data ca vine singur fara medicamente! vai ce frumos ar fi sa-i faci cadou sotului un test II de Ziua indragostitilor, in orice caz eu va tin pumnii, si stau cu pixul pregatit ptr toate fetele care incercati luna asta!

ileana, te inteleg perfect cu cumparatul, la mine e mai usor ca am totul de la DOminic, mare lucru nu voi avea si alea vor fi mofturi! asa ca nici eu nu ma grabesc!tentatia e mare stiu, ca pina si eu care am multe, mai vad ceva ce nu am....felicitari ptr cele 24 s, asa sa faci convinge-l pe pitic sa traga placenta sus!e super ca n-ai mai singerat!e super ca-l simtiti miscind, da ai dreptate cu laptele, e peste tot, dar bine ca am scapat, si ca vom scapa de tot in citeva luni! merci de gindurile bune!bafta la eco!

michell, faptul ca ai visat ca nasteai baiat e semn bun, e ca tre sa mai incerci intr-o zi ca un baiat va asteapta pe voi sa fiti parintii lui!visezi copii mici, ca tot la asta te gindesti, va trece si perioada asta!eu zic, si sper sa nu te superi prea tare pe mine, daca ai ramine gravi, ti-ai canaliza energia pe bebe!pe mine, si cred ca si pe alte fete m-a ajutat faptul ca sint insarcinata, nu sa uit, ptr ca nu se va intimpla asta, ci m-a ajutat sa merg mai departe, m-a facut mai puternica, trebuia sa lupt, ptr bebe din mine, si ptr Dominic! tu, daca ai avea un bebe, ai lupta ptr el, si nu ptr ca ar inlocui ce ai pierdut, ca oricum va fi baiat acuma, poate e semn de sus ce visezi, te-ai gindit la asta? poate te-ar ajuta o noua sarcina, sa mergi mai departe, imi aduc aminte ce-a zis odata mariana, ca pe ea nu copii au ajutat-o sa aibe curaj si sa mearga mai departe, ci o noua sarcina!pregatita de o noua deceptie nu sintem niciuna dintre noi, nici acum nici in 10 ani.......eu, vreau 3 copii, deci prin 2008 voi fi din nou gravi, dar crezi ca nu ma voi gindi, daca-l pierd? ba da, si frica ce o ai acuma o vei avea si peste 2 ani, poate chiar mai mare, si orice ai face, nu vei fi niciodata pregatita ptr o asemenea pierdere, din contra poate e mai bine acuma sa incerci, ca oricum mai jos de atit nu mai poti cadea! te pup, si sper din suflet sa nu te fi necajit ce ti-am spus, dar asta gindesc acuma!

vivela, pe unde umbli?cum esti?

cristina, cum esti si tu? cum stai cu greturile?

mariana, cum esti?

eu, am intirziat azi la munca 25 min ca vremea e tare rea, un fel de viscol, si ninge tare, ma si doare operatiile, asa ca nu am inceput super ziua, mai ales ca trebuie sa stau sa recuperez ce am pierdut dimineata, nu aveam loc in garaj, etc, m-am enervat cind mi-au zis ca sa ma parchez afara, da, ma vezi gravida ca umblu prin gheata si viscol? era sa dau cu ea de pamint(secretara de la administratie) ca m-au sunat sa-mi sica ca am parcat gresit! of, fetelor abia astept sa ma duc acasa, sa-l iau pe Dominic, sa-mi bag nasu in gitul lui sa-l pup si sa uit de tot!

va pup pe toate, aveti grija de voi, tocmai mi-a zis sefa ca sa nu stau deseara ca avind in vedere furtuna de afara nu mai ajung sa-l iau pe Dominic si ca stau in alta seara!



Flavia +18, mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Michelle off iubita imi pare nespus de rau!!! Si mie parca imi vine sa urlu... sa ma ascund.. sa plang.. sa nu stie nimeni durerea mea! dar imi aduc aminte mereu ca am un sot pe care il iubesc si care ma iubeste nespus de mult. Numai faptul ca ma vede asa... il termina. Nu vreau asta! Vreau sa incercam sa avem copilul nostru - copilul mult visat si dorit, chiar daca acum mi-e frica, ceva in sufletul meu imi spune ca va fi bine! Trebuie sa fie!
Sa nu ne pierdem speranta fetelor!




In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Biby ma bucur sa vad ca esti optimista si ai speranta Asta-i spiritul pe care trebuie sa-l avem

Michelle si eu cred, la fel ca Flavia, ca visezi cum nasti un baietel ptc e copilasul tau, cel care asteapta sa fii gata pentru el, care asteapta sa-l vrei, sa-l chemi la tine si va veni Sunt sigura ca abia asteapta sa te cunoasca

Flavia ce ma faci sa rad! Buuun, deci mana ta de aur mi-a trecut un , io tre' sa fac ce am de facut si si vedem rezultatele de acum incolo Sunt perfect de acord cu tine: nu vreau sa mai merg la dr, decat dupa ce voi avea 8-10 sapt. Stiu ca-mi va fi foarte greu dar trebuie sa fiu sigura ca embrionul e puternic si vrea sa stea cu noi! La sarcina trecuta nu mi-a facut deloc control pe masa, ci doar cu ecograful pe burtica, doar cand mergeam la eco morfologica imi facea intravaginal.


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ale e gravidutaaaa


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

laura, eu, mi-am facut partea mea de treaba, acuma mingea e la voi, faceti ce tre, sut si......gooool, oricum eu va tin pumnii la voi toate! cum am mai zis, veti fi o gasca pe cinste la odisee!bine faci ca stai pina in 8-10 s, e mai bine asa pina la urma!din moment ce analizele au iesit corect, nu s-a gasit nimic......va fi bine ai sa vezi, ce frumos i-ai scris lui michelle, sigur si la tine asteapta cineva la rind sa-i fi mamica, ca doar nu te-ai frezat degeaba, si ti-ai luat haine noi!te pup

Flavia +18, mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Ale Felicitari!!! Sa dea Dumnezeu sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos! Ma bucur mult pentru tine!



Mirela6+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Ileana mersi,si eu m-am ferit cat am putut dar totusi...
Abia asteptam sa vii cu vesti de la medic!Ce frumos trebuie sa fie sa-l simtiti amandoi pe bebe si sa vorbiti cu el! Aveti grija de voi!
Flavia mersi,am apucta sa iau sirop dar pana acum nu am observat nici o ameliorare.Sper sa-mi treaca cat mai curand,nu as vrea sa-l afecteze pe bebe.Ai grija de tine daca zici ca-ivreme rea acolo,sa nu racesti!
Laura ce mult imi doresc sa ne spui cat mai curand ca esti -dutza!Imi doresc mult!Iti tinem pumnii sa fie bebe luna aceasta!
Michelle sunt de acord cu fetele,nu degeaba ai visat tu un baietel!Bafta!
Ce super ca si Ale este -dutza!
Va pe toate!



Mirela6+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

FELICITARI ALE, ma bucur ff mult ptr tine!! sa ai sarcina usoara si un bebe sanatos! chiar vorbeam de tine zilele astea, ce mai faci, si uite ca faci nu bine ci ff bine!

mirelush, stai linistita ca o tuse nu-l afecteaza pe bebe, si eu am fost f racita cind eram gravi cu Dominic, si a fost bine! da, ai dreptate, tare greu am ajuns acasa azi, am facut 2 ore, de obicei fac 1 ora! colega mea a facut enterocolita se pare ca nu am luat, sper sa nu ma apuce....sanatate multa!

vai, lista asta trista tot mai frumoasa arata!mai citeva albinute sa treaca la treaba, si mai stii poate ne si premiaza ptr cea mai optimista si frumoasa lista!


Flavia +18, mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Si eu ma bucur tare ptr Alé!
Sa-i de DD multa sanatate ca asta e cel mai important.
Incet incet listutza se contureaza frumos si durerea incepe sa se amelioreze.
Michelle, iubita, capul sus, va veni si randul tau. Eu o sa fiu cu ochii pe tine ca sa fiu prima care afla ca esti gravidutza. M-as bucura din suflet.
Mirelush, burtika.
Flavia, ma bucur ca e bine Dominic. Si eu am avut aici probleme cu laptele dulce, in sensul ca am facut o alergie tare urata de la el, o saptamana am fost cu bube mici si rosii pe fata care ma mancau de mama mama. Acum cand am aflat ca sunt ma gandeam cu groaza ca va trebui sa beau lapte si ce ma fac eu?. Asa ca m-am conformat si am cumparat lapte, l-am fiert si l-am testat din nou si vad ca pana acum, multumesc lui Dumnezeu, nu am mai facut nici o alergie, asa ca beau in fiecare seara, inainte de culcare, un pahar mare de lapte caldutz. Pupici.
Laurici, hai ca trebuie si tu sa ni te alaturi la odisee. Iti tin pumnii sa ne anunti cat mai curand asta.
Biby, un pupic mare si dulce pentru tine . O sa vezi ca se va intampla minunea curand.


Nana, 5+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Intradevar e tot mai frumoasa listuta noastra!!! Sper sa fie plina de carucioare si de bebelusi

Fetelor mi-am bagat nasul la mamici de mai-iunie (cu care am fost colega pt 1 sapt, in toamna) si asa a inceput sa ma doara sufletul vazand ce sarcini mari au, care mai de care! Imi aminteam cum simteam eu primele miscari...exact cum povestesc ele....ofofof, parca a fost ieri Imi amintesc cum discutam si eu cu fostele mele colege ca de ce nu misca inca, le invidiam pe cele care simtisera copilul! Ce frumos era! Nu va mai fi niciodata la fel, nu voi mai avea inocenta acelor trairi! Lasati ca-mi revin, dar tare simteam nevoia sa spun cuiva! Ma simt trista....si am momente, cam in fiecare zi, in care trebuie sa ma fortez sa ma gandesc la altceva, ca sa nu plang si sa nu ma doara sufletul....asa simt o durere in cosul pieptului si stiu ca ma doare sufletul Gata imi trecu'


Poze Laura

Mergi la inceput