Durerea unei pierderi de sarcina (14)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Elaa, eu zic s anu iti faci nici un fel de griji ca n-ai de ce.



Nana, 5+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Iarna in Islanda
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

sicuta13 de ce ti s-a recomandat tratament pentru toxoplasmoza?Asta ar fi putut fi cauza pierserii sarcinii?
Iti doresc sa iasa totul asa cum vrei si cat de curand sa primiti unda verde pentru bebe!Bafta!
Elaa ce ma bucur ca esti asa optimista!Sa dea Dumnezeu sa reusesti sa-i faci sotului tau cel mai frumos cadou,un bebe
In privinta CM nu cred ca trebuie sa-ti faci griji,sigur este totul bine.
Nana cum iti este? Mai te doare capul?
Va pe toate!



Mirela6+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mirelush multumesc, iubita! Mi-am mai luat si o pereche de bichinei negri, dar astept sa-mi treaca CM-ul ca sa pot sa-i probez cum trebuie
Dupa ce am luat aseara clorocalcin imi curge asa putiiiin, ma bucur tare: de maine cred ca-mi trece de tot si ne apucam de lucruri mai importante

Nana sar'na pt complimente. Blugii sunt un pic mai larguti in talie, deci cred ca-mi vor veni bine si in timpul sarcinii (cand va da Domnul sa fie)!

Biby ttare-mi pare rau ca esti pe listuta noastra, dar abia astept sa-ti punem un arcas[amorez] langa, ceea ce inseamna ca esti gata de alta batalie

Elaa Doamne ajuta sa-i faci cadoul asta sotului tau (nu ca n-ar fi un cadou si pt tine)!


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Laura motivul cu blugii in talie, mi-a placut la nebunie. Te pup mult.
Mirelush, eu sunt bine acum, nu ma mai doare capul si nici alte simptome nu am. Pupici.



Nana, 5+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Iarna in Islanda
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Flavia nici eu nu eram superstitioasa si stiu ca sunt multe fete care cumpara inainte si nu se intampla nimic, dar parca vreau sa il tin mai intai in brate. Oricum o sa ii cumpar imbracaminte, dar mai aproape de termen, daca rezist pana atunci. Eu abea astept sa cumpar hainute, eu iau si acum pt nepotii mei pt ca nu rezist sa nu merg sa ma uit si apoi sa iau ceva. Am vazut si o rochita superba, dar nu am pt cine sa o iau si imi vine sa o iau asa pt orice eventualitate. Noi am facut 24s si am inteles ca bb acum aude, asa ca trebuie sa ii vorbesc si o sa il rog pe el sa traga si placenta mai sus. Si eu il simt zilnic, a inceput si sotul meu sa il simta si da destul de tare uneori.
Nici nu imi dadeam seama ce grav e sa fi alergic la lapte care se gaseste in atatea preparate. Ma bucur tare mult ca a scapat de asta, sunt sigura ca daca ii dai un pic cate un pic o sa fie bine si o sa scape definitiv.
Michelle vad ca nu au continuat sangerarile, a fost doar o mica (nesemnificanta) pata, oricum nu aveam pe cine suna ca nu am un dr anume. Trebuia sa merg iar la urgenta si cred ca nu ma mai primeau. Au zis si atunci ca nu e nimic, e normal sa mai sangerezi. Acum mai am 3 zile pana la eco si mai vedem.
Diana ma bucur tare mult pt tine. In sfarsit un final fericit. Doamne ajuta si multa sanatate.
Della multa sanatate sotului. La fel si pt Hair. Ma bucur ca soti vostri sunt mai bine.
Elaa nu stiu ce sa zic de cm, dar trebuie sa fie de bine. Doamne ajuta sa fie luna asta.
Cris mult succes sa primesti unda verde cat mai repede.
Mirela multa sanatate. Sper sa iti treaca tusea repede. Eu cand avem semne de raceala luam vitamina c si am avut norocul sa nu racesc pana acum.


Ileana 24+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Nana poate am noroc sa iasa ceva de data asta

Ileana sa fii sanatoasa! Ce-mi place ca ai deja asa mult din sarcina Mai un pic si gata, va fi bine si bebe in bratele tale! Ce frumos ca misca mai des Sa ne spui daca dupa urmatorul ecograf bebe ramane tot baietel, OK?


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Fetelor mi-e teama sa nu va supar cu mesajele mele...cu deprimarea mea...dar nu pot sa va mint,sa va spun ca ma simt mai bine,nu pot sa am acelasi optimism ca voi!Sunt foarte obosita,am probleme cu somnul si desi sunt rupta nu pot dormi,numai la ce s-a intamplat ma gandesc...iar cand reusesc sa adorm numai vise ciudate am(in majoritatea cazurilor visez ca nasc un baietel si numai copii mici visez)si va dati seama cum ma simt cand ma trezesc...Nu stiu ce sa mai fac fetelor sa nu ma doara asa de tare ca simt ca nu mai pot...Of de cate ori ati auzit fraza asta de la mine incat cred ca sunteti satule...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Laura iti tin pumnii sa fie cu noroc si sa ti se implineasca dorinta.
Michelle, nu ai cu ce sa iti ocupi timpul? Incearca sa iti gasesti ceva de facut, ceva care sa te solicite, astfel incat sa nu iti ramana timp deloc, sa nu mai ai cand sa te gandesti la Katharina. Altceva nu stiu ce sa iti spun. Ma gandesc ca daca ai avea o activitate care sa te solicite, poate ca ai fi mult prea obosita si nu ai mai avea timp sa te mai gandesti.
Te pup.


Nana, 5+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Iarna in Islanda
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Nana-am timpul ocupat mai tot timpul dar gandul tot acolo imi sta si nu ma mai pot concentra la absolut nimik....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by Michelle81

Nana-am timpul ocupat mai tot timpul dar gandul tot acolo imi sta si nu ma mai pot concentra la absolut nimik....



Off Doamne. Imi pare tare rau! Nu stiu ce as mai putea spune.


Nana, 5+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Iarna in Islanda
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput